مراسم معارفه

دی 16, 1398
524 بازدید

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز لرستان، در آیین قدردانی از خدمات 12 ساله حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی و معرفی سید احمد رضا شاهرخی به عنوان نماینده جدید ولی فقیه در لرستان، آیت الله محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری حکم امام جمعه جدید خرم آباد را قرائت کرد. متن حکم رهبر انقلاب […]

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز لرستان، در آیین قدردانی از خدمات 12 ساله حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی و معرفی سید احمد رضا شاهرخی به عنوان نماینده جدید ولی فقیه در لرستان، آیت الله محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری حکم امام جمعه جدید خرم آباد را قرائت کرد.
متن حکم رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب حجت‌الاسلام آقای سیداحمد شاهرخی دامت افاضاته
نظر به پایان مسئولیت جناب حجةالاسلام آقای میرعمادی و با تشکر و قدردانی از زحمات ایشان در این سالها، جنابعالی را که خود برخاسته از میان همان مردم و شناخته‌ شده و متعلق به آن منطقه می‌باشید به نمایندگی خود در استان لرستان و امامت جمعه‌ی شهر خرم‌آباد منصوب می‌کنم.
خاطره وفاداری صادقانه‌ی مردم شجاع آن استان به انقلاب و نظام اسلامی و راه مستقیم امام بزرگوار هرگز از ذهنیت کشور و ملت زدوده نخواهد شد. حضور جنابعالی ان‌شاءالله باید به تقویت این ایمان خالص و حمایت از جوانان مؤمن و ایجاد فضای سلامت معنوی و محبت اسلامی بینجامد.
بهره‌گیری از فرزانگان حوزه و دانشگاه توصیه مؤکد اینجانب است.
توفیقات شما را از خداوند متعال مسألت می‌کنم.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری در آیین معرفی امام جمعه جدید خرم آباد با ابلاغ سلام گرم مقام عظمای ولایت به مردم ولایتمدار لرستان در مورد توطئه و فتنه دشمنان جهان اسلام گفت: همه فتنه ها زیرسر آمریکا، انگلیس و اسرائیل غاصب است.
حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی با قدردانی از نیروهای اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی گفت: باید سپاسگزار این نیروها بود چرا که به پادوهای دشمنان ایران اسلامی بخصوص در حوادث اخیر اجازه نفس کشیدن ندادند.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری افزود: اگر موضع گیری های اخیر مقام معظم رهبری بعد از افزایش قیمت بنزین و آشوب های اخیر در درس خارج فقه نبود یقین داشته باشید الان وضع چیز دیگری بود.
حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی افزود: وجود ذخائر غنی فراوان، جوانان ارزشمند و تقدیم بیش از 6 هزار شهید والا مقام به نظام و انقلاب ایجاب می کند برای مرتفع کردن مشکلات مردم این استان تلاشهای جدی صورت گیرد.
وی به شخصیتهای طراز اول لرستان درحوزه مذهبی و سیاسی اشاره کرد و گفت: آیت اله بروجردی که سالها مرجع عالی مقام جهان اسلام بود و نیز آیت الله کمالوند از شخصیهای تاثیر گذار در حوادث قبل از پیروزی انقلاب در همراهی با امام و دیگر انقلابیون نقش اساسی ایفا کردند.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری از امام جمعه جدید خرم آباد خواست ضمن توجه و پیگیری جدی مشکلات مردم لرستان سنگ صبور مردم این استان ولایتمدار باشد.
حجت الاسلام والسلمین محمدی گلپایگانی به نقش عوامل اصلی در اغتشاشات اخیر اشاره کرد و گفت: یقینا تعدادی از افراد شرکت کننده در حوادث اخیر جوانانی بودند که از سر ناآگاهی وارد این معرکه شدند که رافت اسلامی حتما در مورد آنها اعمال خواهد شد اما هیچ کشوری در دنیا با سر دسته های این آشوبگران کوتاه نخواهد آمد.
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در این آیین با قدردانی از خدمات حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی امام جمعه سابق خرم آباد از امام جمعه خرم آباد و نماینده جدید ولی فقیه در لرستان به عنوان یکی از فضلای ارزشمند استان نام بردند و خواستار همکاری همه با وي شدند.
حجت الاسلام والمسلمین علی اکبری همچنین گفت: نماینده ولی فقیه در استانها در وحدت بخشی، کمک به توسعه و نیز پشتیانی از حرکت عمومی همه خادمان نظام در استانها نقش اساسی دارند.
استاندار لرستان، به نقش نمایندگان خطیر مقام معظم رهبری در استانها اشاره کرد و گفت: بررسی احکام رهبر معظم انقلاب برای نمایندگان خود در استانها بیانگر اینست که وظایف سنگین و خطیری بر عهده دارند.
سید موسی خادمی بر همکاری همه دستگاههای اجرایی با نماینده جدید ولی فقیه در لرستان تاکید کرد و گفت: از همه ظرفیتهای نهاد نمایندگی ولی فقیه برای توسعه استان استفاده خواهیم کرد.
استاندار لرستان همچنین حضور رئیس دفتر مقام معظم رهبری و نیز رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در لرستان فرصت مغتنمی بر شمرد و ابراز امیدواری کرد از این فرصت حداکثر استفاده به عمل آید.
حجت الاسلام حسینی امام جمعه بروجرد به نمایندگی از ائمه جمه استان با اشاره به وظایف سنگین علمای دین و نیز مشکلات لرستان در بخشهای مختلف خواستار توجه بیشتر مسئولان کشوری و استانی برای مرتفع کردن این مشکلات شد.
حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی امام جمعه قبلی خرم آباد هم به حضور 12 ساله خود در لرستان به عنوان نماینده مقام معظم رهبری در لرستان اشاره کرد و گفت: منظومه فکری مقام معظم رهبری درنماز جمعه بر5 اصل اساسیِ اقامه نماز، حفظ وحدت، توجه ویژه به نسل جوان ، خدمت صادقانه و مردمداری استوار است.
نماینده سابق ولی فقیه درلرستان اقامه 588 نمازجمعه وبرگزاری750 جلسه تفسیر قرآن در کنار راه اندازی چند مدرسه دینی در لرستان همه درراستای تحقق منویات رهبرمعظم انقلاب و منظومه فکری مقام عظمای ولایت در نماز جمعه بود.
امام جمعه سابق خرم آباد با اعلام اینکه خودم را لرستانی می دانم از همراهی خوب و مداوم اقشار مختلف مردم قدردانی کرد و گفت: تا پای جان درخدمت ولایت و انقلاب خواهم بود.
امام جمعه جدید خرم آباد هم به عنوان آخرین سخنران این مراسم با قدردانی از حسن اعتماد مقام عظمای ولایت و نیز خدمات نماینده پیشین ولی فقیه در لرستان حجت الاسلام و المسلمین سید احمد میر عمادی افزود: توسعه لرستان نیازمند همراهی وهمفکری همه دلسوزان لرستان در سایه مشورت و خرد جمعی است.
حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی با اشاره به مطالبات مقام عظمای ولایت از نمایندگان خود درمراکز استانها اضافه کرد: وظیفه دینی، شرعی و قانونی ماست که در جهت برآوردن کردن مطالبات ایشان تلاش شبانه روزی داشته باشیم.
امام جمعه خرم آباد افزود: تلاش خواهیم کرد تا نماز جمعه ای درطراز جمهوری اسلامی درمرکز استان و مراکزسایرشهرستانها و بخشها منبعد اقامه شود.