اجتماع نیروهای مومن و انقلابی استان لرستان در سالروز شهادت حضرت امام زین العابدین (علیه السلام) با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در مصلی الغدیر شهرستان خرم آباد برگزار شد.

اجتماع نیروهای مومن و انقلابی استان لرستان در سالروز شهادت حضرت امام زین العابدین (علیه السلام) با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در مصلی الغدیر شهرستان خرم آباد برگزار شد.
مرداد 31, 1400
210 بازدید

 نماینده ولی فقیه در لرستان حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی در اجتماع بزرگ نیروهای مومن و انقلابی استان لرستان که به مناسبت شهادت حضرت زین العابدین (ع ) در فضای باز مصلی الغدیر شهر خرم‌آباد برگزار شد ضمن عرض تسلیت ایام محرم و شهادت امام سجاد (ع) اظهار داشت: مراسم امروز علاوه بر […]

 نماینده ولی فقیه در لرستان حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی در اجتماع بزرگ نیروهای مومن و انقلابی استان لرستان که به مناسبت شهادت حضرت زین العابدین (ع ) در فضای باز مصلی الغدیر شهر خرم‌آباد برگزار شد ضمن عرض تسلیت ایام محرم و شهادت امام سجاد (ع) اظهار داشت: مراسم امروز علاوه بر اینکه گرامیداشتی است به مناسبت شهادت امام سجاد(ع) در استان نیاز داشتیم نیروهای انقلابی جمع شوند و با یکدیگر گفت‌وگو کنند که تاکنون به دلیل شیوع کرونا میسر نشده بود.

وی افزود: این گونه اجتماعات باید زمینه ساز نشست‌هایی شود که احزاب، جوانان و گروه‌های انقلابی با یکدیگر گفت‌وگو کنند و از فرصت‌هایی که برای جبهه انقلاب ایجاد شده نهایت بهره‌برداری را ببریم.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: سال‌های گذشته مقام معظم رهبری سرفصلی را عنوان کردند و از اهل اندیشه و سخنان خواستند این سر فصل را با محور اینکه چه می‌شود نجیب‌ترین انسان‌های زمان عصر خودشان که همان یادگاران رسول گرامی اسلام در بند و اسیر پلیدترین چهره‌های تاریخ شوند و همچنین چه اتفاقاتی در سطوح درونی جامعه رخ می‌دهد که امام حسین (ع) ۵۰ سال پس از رحلت پیامبر(ص) به قتلگاه می‌رود گفت‌وگو و کنند.

وی بیان کرد: جامعه به دو دسته خواص و عوام تقسیم می‌شوند، خواص کسانی هستند که اهل اندیشه، تفکر و تجزیه و تحلیل هستند ولی عوام نگاه می‌کنند خواص چه کاری می‌کنند که دنبال رو آنها شوند البته خواص نیز دو گروه هستند یک گروه به دنبال تجزیه و تحلیل منافع باندی و جناحی خودشان هستند ولی گروه دیگر به دنبال حاکمیت دین خدا هستند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت :گروهی از خواص که به دنبال حاکمیت دین خدا هستند نیز در درون خودشان به دو گروه تقسیم می‌شوند عده‌ای می‌گویند ما به دنبال تحقق عدالت اجتماعی، ریشه کن کردن فقر و جهالت و همچنین از بین بردن رانت و تبعیض هستیم البته گروهی از این دسته خواص اینگونه حرف‌ها را می‌زنند تا وقتی که با منافعشان تضادی نداشته و جان و مالشان به خطر نیفتاده ولی گروه دیگر افرادی هستند که تحت هر شرایطی محکم و پابرجا ایستاده‌اند.

وی تصریح کرد: وقتی عوام از خواص منحرف تبعیت کنند نتیجه آن به قتلگاه رفتن امام حسین (ع) می‌شود و مسلم بن عقیل در کوفه تنها می‌ماند در همین راستا با توجه به هشدار مقام معظم رهبری در سال‌های گذشته اینگونه حوادث برای ما درس عبرت است و باید به محرم و عاشورا علاوه برتوجه به مصیبت‌های این ایام و حماسه‌های امام حسین (ع)، اهل بیت (ع) و اصحاب ایشان باید توجه کرد که چه چیزی سبب این حادثه شده و اجازه ندهیم جامعه امروز ما به همان مسیری برود که حادثه کربلا اتفاق بیفتد در همین راستا نیازمند وحدت و همدلی هستیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطر نشان کرد: با توجه به وضعیت فعلی جامعه از لحاظ اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین وجود مناطق آسیب پذیر و آسیب‌های اجتماعی نیازمند به اتحاد و گفتمان انقلابی داریم زیرا این انقلاب وقتی به سر منزل مقصود می‌رسد، عدالت اجتماعی تحقق پیدا خواهد کرد، ارزش‌های اسلامی حاکم و اقتدار و عزت بین المللی ایجاد می‌شود که اتحاد و همدلی بین نیروهای انقلابی ایجاد شود و بتوانند با یکدیگر گفت‌وگو کنند.

وی با بیان اینکه امروز چاره‌ای جز گفت‌وگو و تعامل نیروهای انقلابی نداریم اظهار داشت: نیروهای انقلابی باید با یکدیگر گفت‌وگو کنند و تلخ زبانی نداشته باشند زیرا هیچ چاره‌ای برای عبور از موانع و مشکلات فعلی جامعه و رسیدن به فضیلت‌ها و ارزش‌ها نداریم ولی متاسفانه اینگونه گفت‌وگوها در جامعه کمتر دیده می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی افزود: باید در استان در میان خواصی که همه کلامشان ولایت و رهبری است گفت‌وگو باشد که در مقابل یکدیگر قرار نگیرند، رو در رو گفت‌و گو نکردن و در فضای مجازی گفت‌وگو کردن از جمله عواملی است که سبب بر هم زدن وحدت میان نیروهای انقلابی می‌شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: چنانچه روحیه مطالبه گری درست توسط افراد انقلابی، پای کار و مومن در استان حاکم نباشد نمی‌توان از مسئولان استانی و کشوری مطالبه گری کرد و شاهد وضعیت موجود استان هستیم.

وی بیان کرد: اگر کاری کنیم که نتوانیم از پیچ و خم‌ها و فراز و نشیب‌های در مسیر همچون رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس عبور کنیم مسئول هستیم و در مقابل خداوند تبارک و تعالی پاسخگو باشیم بر همین اساس ما می‌توانیم نسبت به یکدیگر انتقاد و نظرات متفاوت داشته باشیم ول باید در فضایی آرام و رو در رو با یکدیگر گفت‌وگو کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی گفت: در استان باید روحیه مطالبه گری درست توسط جوانان انقلابی، پای کار، مومن و عدالت خواه ایجاد شود زیرا استان لرستان دیگر ظرفیت تبعیض، رانت و ظرفیت‌هایی که از آنها بوی تعفن پارتی بازی و رانت را ندارد و باید راه‌های برون رفت از وضعیت فعلی استان را پیدا کنیم.

1400/5/30