سومین جلسه ویدیوکنفرانس ستاد استانی مقابله با کرونا برگزار شد.

سومین جلسه ویدیوکنفرانس ستاد استانی مقابله با کرونا برگزار شد.
فروردین 12, 1399
371 بازدید

سومین جلسه ویدیوکنفرانس ستاد استانی مدیریت بحران کرونا به ریاست استاندار محترم ، دکتر خادمی و همچنین با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی ، نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه شهرستان خرم آباد در حال برگزاری است. در این جلسه به بررسی نتایج مصوبات جلسه قبلی و همچنین […]

سومین جلسه ویدیوکنفرانس ستاد استانی مدیریت بحران کرونا به ریاست استاندار محترم ، دکتر خادمی و همچنین با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی ، نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه شهرستان خرم آباد در حال برگزاری است.

در این جلسه به بررسی نتایج مصوبات جلسه قبلی و همچنین ارائه راهکار مناسب برای مهار موج دوم بیماری کرونا ، تصمیم گیری خواهد شد.

نظام توزیع ماسک و دستکش در لرستان ساماندهی شود

نماینده ولی فقیه در لرستان ضمن انتقاد از نظام توزیع ماسک و دستکش در استان گفت: علی رغم تولید انبوه ماسک و دستکش در لرستان در نظام توزیع همچنان شاهد بی نظمی هستیم.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی عصر امروز در سومین جلسه ویدئو کنفرانس ستاد استانی مدیریت بحران کرونا ضمن تبریک فرار رسیدن سالروز تشکیل نظام مقدس جمهوری اسلامی اظهار داشت: از خداوند درخواست می‌کنیم که در دوران حیات ما پرچم اسلام ناب با دستان مقام معظم رهبری به حضرت ولی عصر(عج) سپرده شود.

وی افزود: با توجه به اینکه نمایندگانی از طرف دفتر نماینده ولی فقیه در لرستان و علوم پزشکی در امورات مربوط به فوتی‌های ناشی از بیماری کرونا در آرامستان‌ها به صورت روزانه حضور دارند و این روحانیون در مواردی علاوه بر غسل میت به صورت جداگانه با گروه‌های جهادی همچون تیپ مستقل رزمی تبلیغی زمان جنگ به صورت منسجم فعالیت دارند و در همین راستا امروز به صورت مستقل به بیرانشهر رفته و اقدام به گند زدایی و ضد عفونی معابر و کوچه‌های این شهر کرده‌اند.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: این روزها بحث فعالیت‌های جهادی و مدیریت جهادی بسیار مطرح است، مدیریت جهادی در واقع به معنی تلاش بی وقفه و بهره‌گیری مفید و موثر امکانات مادی انسانی با نیت الهی جهت رسیدن به اهدافی که مبتنی بر ارزش‌های کتاب و سنت است.

وی بیان کرد: مدیریت جهادی مبتنی بر توکل بر خداوند، اعتماد به نفس، دشمن شناسی، دوری از اختلاف، علم، درایت و تدبیر است در همین راستا هرچقدر بتوانیم مدیریتمان را براساس شاخصه‌های گفته شده تنظیم کنیم اقداماتمان نتیجه بیشتری خواهد داشت.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت:بر اساس گزارش‌های اعلام شده توزیع ماسک و دستکش علی‌رغم تولید انبوه و زحمات سپاه برای تولید ماسک همچنان در نظام توزیع شاهد بی‌نظمی هستیم که بهتر است از روش‌ها و برنامه‌های موفق دیگران در این زمینه بهره کافی را بگیریم و از تجربیات افراد اهل خرد در استان استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: دستکش یکبار مصرف در بازار به قیمت 16هزار تومان به فروش می‌رسد در همین راستا باید دستگاه‌های نظارتی این موضوع را رصد کنند که این دستکش‌ها با چه قیمتی به دست مغازه دار می‌رسد که با این قیمت بالا به فروش می‌رسد و همچنین بر اساس گزارش‌های رسیده در بازار اطراف حرم امامزاده زیدبن علی (ع) اقلامی به فروش می‌رسد که این اقلام به دستگاه‌ها اهدا شده و یا از خارج از استان برای برخی دستگاه‌ها ارسال شده است که دستگاه‌های نظارتی باید این موضوع را پیگیری و صحت و سقم این موضوع را پیگیری کنند.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطر نشان کرد: بر اساس گزارش‌های رسیده در منطقه فلک الدین ساختمان مخروبه‌ای مربوط آموزش و پرورش محل بازیافت شده که طی جلسه‌ای بنا شده سازمان صنعت معدن و تجارت بازیافتی‌ها را جمع‌آوری و مکانی در بیرون شهر برای بازیافت ضایعات فراهم کند ولی اینطور شنیده شده که در محله فلک الدین یک طبقه اکثر ساختمان‌های دو طبقه به محل جمع‌آوری ضایعات بازیافتی تبدیل شده که می‌تواند منشا بسیاری از بیماری‌ها و ویروس کرونا در این منطقه شود که باید با فراهم کردن زیرساخت‌های لازم به وضعیت این منطقه محروم رسیدگی شود.