دیدار گروه‌های جهادی شهرستان خرم آباد با نماینده ولی فقیه در استان لرستان

دیدار گروه‌های جهادی شهرستان خرم آباد با نماینده ولی فقیه در استان لرستان
فروردین 11, 1399
359 بازدید

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی‌ صبح دوشنبه ۱۱ فروردین در دیدار با جهادگران شهرستان خرم‌آباد اظهار داشت: امسال سال جهش تولید نامگذاری شده است و همانطور که می‌دانید قبل از آن سال رونق تولید بود که کنار هم می‌شود اشتغال پایدار، یعنی […]

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی‌ صبح دوشنبه ۱۱ فروردین در دیدار با جهادگران شهرستان خرم‌آباد اظهار داشت: امسال سال جهش تولید نامگذاری شده است و همانطور که می‌دانید قبل از آن سال رونق تولید بود که کنار هم می‌شود اشتغال پایدار، یعنی رونق تولید به اضافه جهش تولید با اشتغال پایدار مساوی می‌شود.

وی افزود: برای رسیدن به اشتغال و تولید الزاماتی وجود دارد یکی از این الزامات مدیریت جهادی است یعنی مدیریتی که شما جهادگران در صحنه آن حضور دارید.

 نماینده ولی فقیه در استان لرستان عنوان کرد: مدیریت جهادی در آغاز انقلاب اسلامی و قبل از آن نیز وجود داشت، امام خمینی (ره) به عنوان یک مرجع تقلید با مدیریت جهادی که داشت امت اسلامی را رهبری می‌کرد و این مدیریت تا زمان پیروزی انقلاب اسلامی ادامه داشت.

وی بیان کرد: مدیریت جهادی در شروع جنگ تحمیلی گسترده بیشتری گرفت، جوانانی که سن آنها 20 تا 30 سال بود مدیریت جنگ را به عهده گرفتند. برخی از آنها دانشجو بودند، برخی تازه دبیرستان را تمام کرده بودند، برخی هم سرباز بودند و لباس سربازی را در نیاورده به نیروهای مسلح، سپاه پاسداران و بسیج پیوستند و به عنوان نیروهای مردمی در صحنه حضور پیدا کردند.

حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی با اشاره به نقش مدیریت امام خمینی (ره) در زمان جنگ تصریح کرد: مدیریت جهادی را نیز در برخی از عرصه‌ها بعد از جنگ هم مشاهده کردیم به عنوان مثال در وجود شهید تهرانی مقدم و در وجود سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی و در برخی از قوای سه گانه این مدیریت جهادی را به صورت پراکنده مشاهده کردیم.

وی بیان کرد: امروز این مدیریت جهادی خودش را در سیل فروردین 98 نشان داد،گروه‌ها برای خدمات رسانی و کمک وارد عرصه خدمت شدند همچنین در سر پل ذهاب هم ورود پیدا کردند، در آذربایجان نیز این گروه‌های جهادی وارد عمل شدند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان خطاب به جهادگران گفت: ما یک مدیریت داریم و یک جهاد که ترکیب اینها می‌شود مدیریت جهادی، در واقع بکارگیری مفید و موثر مادی و انسانی برای رسیدن به اهداف مورد نظر است.

وی تاکید کرد: جهادگر یعنی تلاشگر، یعنی تلاش بی وقفه برای رسیدن به هدف و تلاشگر منابع انسانی و مادی را جمع می‌کند و به صورت مفید و موثر و کار آمد برای رسیدن به اهداف مورد نظر استفاده می‌کند که این به معنی مدیریت جهادی است.

حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی با اشاره به این موضوع که در دین اسلام مدیریت جهادی را تلاش بی وقفه در بکار گیری مفید و موثر مادی و انسانی با نیت الهی، جهت رسیدن به اهداف مبتنی بر ارزش‌هایی که در کتاب و سنت آمده است، خاطر نشان کرد: اگر این مدیریت مد نظر باشد این مدیریت جهادی با اشرافی گری سازگاری ندارد، با مصرف گرایی، تنبلی، سستی و انحراف از عدالت خواهی نیز سازگاری ندارد چون نیت الهی است.

وی اظهارداشت: مدیریت جهادی زیر بار این گونه مطالب نمی‌رود و با عوض شدن یک مدیر، مدیر بعدی تغییر دکوراسیون نمی‌دهد. این کار اشرافی گری، ریخت و پاش است این مصرف گرایی است و با نیت الهی ساز گاری ندارد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان با اشاره به مولفه‌های مدیریت جهادی افزود: مدیریت جهادی مولفه‌هایی دارد، یکی دین محوری و دیگری توکل کردن به خدا است همچنین اعتماد به نفس و خود باوری است. جامعه را پویا و متحول می‌بیند به اصل ما می‌توانیم اعتقاد دارد نه این که هرکس غرب رفته باشد می‌تواند جامعه را پیدا کند به این صورت نیست.

وی دشمن شناسی را یکی دیگر از مولفه‌های مدیریت جهادی برشمرد و عنوان کرد: تا برنامه‌های دشمن را ندانیم نمی‌توانیم برای خودمان برنامه‌ریزی کنیم، اهداف اقتصادی، اهداف فرهنگی و اهداف کاهش جمعیتی و تهاجم فرهنگی را باید شناخت و دنبال کرد.

حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی بیان کرد: چهارمین مولفه مدیریت جهادی دوری از اختلاف و استفاده کردن از فرصت‌هاست یعنی کارآمد بودن و هوشمندی،که محصول علم و پشتکار است.

وی خطاب به گروه های جهادی گفت: مدیریت جهادی یعنی کاری که شما انجام می‌دهید، فرمول‌های علمی که در این مدت ارائه و پیشنهاد داده‌اید، معاونت غذا و دارو همچنین صنعت، معدن و تجارت را نیز شگفت زده کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان تصریح کرد: استفاده از امکانات و ظرفیت‌ها نیز یکی دیگر از مولفه‌های مدیریت جهادی است. این مولفه خودش را به وضوح، این روزها با تولید ماسک و تولید محلول‌های ضد عفونی کننده نشان داد، همه کارگاه‌ها و مردم خودشان را با وضعیت موجود وقف داده و منطبق کردند.

وی گفت: ما ظرفیتی داشتیم که از آن استفاده نکرده بودیم اما امروز می‌توانیم با تولید ماسک، تولید ثروت کرده و جوانان را مشغول به کار کنیم، حتی می‌توانیم به کشورهای همسایه این محصول را صادر کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی یکی از مولفه‌های مهم مدیریت جهادی را علم، درایت و تدبیر معرفی کرد و اظهارداشت: سازماندهی کردن گروههای جهادی، همت و انگیزه خدمت می‌خواهد باید مقصد و دایره گسترده خدمت را دید و برای کمک کردن همتی بلند داشت و شما ثابت کردید که تمام این مولفه‌ها را دارید چراکه با انگیزه خدمت حرکت کردید، بدون خستگی، شما باید امید را در وجود دیگران بیدار کنید.

وی با اشاره به تلاش‌های مدافعان سلامت و همه نیروهای خدماتی و درمانی افزود: برای همه جهادگران در این عرصه کار بیکران، قوت دنیار، مداومت و مقاومت خواستارم و باید شکر گذار باشیم و از خدا بخواهیم تا به ما هم سلامتی بدهد تا در این مسیر خدمت کنیم.

انتهای خبر/