دیدار امامان روستاهای محروم استان لرستان

دیدار امامان روستاهای محروم استان لرستان
بهمن 24, 1398
422 بازدید

دیدار امامان روستاهای محروم استان لرستان با حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی امامان روستاهای محروم استان لرستان روز پنج شنبه ۲۴ بهمن ماه با حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه استان لرستان و امام جمعه خرم آباد دیدار و گفتگو کردند.   به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده […]

دیدار امامان روستاهای محروم استان لرستان با حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی

امامان روستاهای محروم استان لرستان روز پنج شنبه ۲۴ بهمن ماه با حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه استان لرستان و امام جمعه خرم آباد دیدار و گفتگو کردند.

امامان روستا

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در لرستان حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز ۲۴ بهمن ماه در دیدار با ائمه مساجد روستاهای محروم لرستان ضمن اشاره به نگرش ژرف و عمیق مقام معظم رهبری در تدوین بیانیه گام دوم انقلاب اظهار داشت: در نقشه ترسیم‌ شده، افرادی که دارای عشق درونی و ذخیره دینی و ایمانی هستند وارد عرصه‌های محرومیت‌زدایی می‌شوند.

وی افزود: هر گاه فردی ذخیره معنوی را به همراه داشته باشد مشکلات از نظر وی کوچک به‌نظر می‌رسد و آن‌ها را یکی پس از دیگری از سر راه برمی‌دارد اما هر چه ذخیره معنوی فرد کم باشد مشکلات بیشتر و بزرگتر به‌نظر می‌رسند و موجب سست و منفعل‌شدن فرد می‌شود

نماینده ولی‌فقیه در لرستان عنوان کرد: بنده چون در روستا زندگی کردم از مشقت و مشکلات روستائیان آگاه هستم و زبری کف دست، آفتاب‌سوختگی پیشانی و قدهای خمیده شده روستائیان برایم ملموس است.

وی خطاب به امامان مساجد روستاهای محروم استان بیان کرد: کاری که شما انجام می‌دهید جزو عبادات پرثواب است و چون رنج و سختی بیشتری دارد ثواب بیشتری دارد.

شاهرخی تصریح کرد: شما افرادی هستید که جهاد اصغر و جهاد اکبر را طی کرده‌اید و  اکنون نیز خود را در قبال هم‌رزمندان شهید و جانباز خود احساس وظیفه می‌کنید و همین موضوع درجه رفیع شما را که در این جهت قدم برمی‌دارید مضاعف می‌کند.

وی با تاکید به اینکه بنده نسبت به‌محرومیت روستاها بی‌تفاوت نیستم گفت: من نیز در راستای محرومیت‌زدایی در همه زمینه‌ها در خدمت روستائیان بزرگوار هستم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به استفاده از ماشین‌آلات برخی از سازمان‌ها و ادارات در روستاها اظهار داشت: می‌توان از توان بنیاد برکت نیز در جهت محرومیت‌زدایی بهره برد.

وی افزود: باید گزارشی از قرارگاه پیشرفت و آبادانی روستاهای محروم استان تهیه شود و ما تمام تلاش‌ خود را در بیرون از استان به‌کار می‌گیریم و در سال 99 با مدیران استانی در روستاهای محروم حضور پیدا می‌کنیم تا بتوان از ظرفیت داخل استان نیز در راستای پیشرفت کار استفاده کرد.

شاهرخی ورود به مناطق محروم و کار کردن در راستای محرومیت‌زدایی را یکی از کارهای در تراز انقلاب اسلامی دانست و عنوان کرد: در این موارد سپاه پاسداران به‌ عنوان حافظان انقلاب اسلامی و روحانیون به‌عنوان طلایه‌ داران حرکت‌های فرهنگی و دینی همیشه پیش‌قدم بوده‌اند. تا زمانی سپاه و روحانیت در کار هم باشند تمام گره‌ها گشوده می‌شود و مشکلات برطرف خواهند شد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: