در اولین جلسه سال 99 اقتصاد مقاومتی با موضوع جهش تولید مطرح شد؛

در اولین جلسه سال 99 اقتصاد مقاومتی با موضوع جهش تولید مطرح شد؛
فروردین 14, 1399
366 بازدید

جلسه ویدئوکنفرانس ستاد اقتصادمقاومتی لرستان به ریاست دکترخادمی استاندارلرستان باحضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان ،معاون اقتصادی استاندار و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان برگزار شد . لزوم تعیین تکلیف کارخانه‌های راکد لرستان؛ خروجی برنامه مدیران استان منجر به کاهش نرخ بیکاری شود نماینده ولی […]

جلسه ویدئوکنفرانس ستاد اقتصادمقاومتی لرستان به ریاست دکترخادمی استاندارلرستان باحضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان ،معاون اقتصادی استاندار و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان برگزار شد .

لزوم تعیین تکلیف کارخانه‌های راکد لرستان؛ خروجی برنامه مدیران استان منجر به کاهش نرخ بیکاری شود

نماینده ولی فقیه در لرستان به لزوم تعیین تکلیف کارخانه‌های تعطیل شده لرستان تاکید کرد و گفت: مدیران اقتصادی استان باید برنامه‌هایی که ارائه می‌دهند در پایان سال منجر کاهش نرخ بیکاری و جذب جوانان بیکار شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان حجت الاسلام والمسلیمن سید احمدرضا شاهرخی شامگاه سه شنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی که از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد اظهار داشت: استان لرستان از ظرفیتهای تاریخی و انسانی فراوانی برخوردار است ولی همچنان جزء استانهای محروم است.

وی افزود: 75 درصد اراضی استان لرستان با داشتن دو هزار و 500 کیلومتر رودخانه و 12.4 میلیارد مترمکعب آب‌های سطحی دیم است و همچنین با وجود پنج هزار اثر ثبت شده ملی و آبشارهای بی نظیر ولی همچنان شاهد محرومیت از جنبه‌های مختلف دراین استان هستیم که باید با همفکری از این بن بست و محرومیت‌ها رها شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به مشکلات آب آشامیدنی برخی مناطق شهری خرم‌آباد عنوان کرد: براساس گفته مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان میزان مصرف بیشتر از میزان آبی است که در تصفیه خانه‌ها تصفیه می‌شود که انتظار داریم اینگونه مسائل مهم در دستور کار قرار بگیرد.

وی بیان کرد: در استان لرستان جلسه ستاد تسهیل برگزار می‌شود که باید مصوبات این جلسه در راستای رفع موانع تولید مشخص شود و وضعیت کارخانه‌هایی که تعطیل شده‌اند مشخص شود چراکه در استان لرستان از جهت نرخ تورم و بیکاری وضعیت خوبی نداریم.

حجت الاسلام والمسلیمن شاهرخی گفت: ممکن است ابتدای سال مدیران گزارشات و برنامه‌هایی ارائه کرده باشند ولی مدیران اقتصادی باید در نظر داشته باشند برنامه‌های که ارائه می‌دهند نهایتا در پایان سال منجر به جذب چند هزار از جوانان استان به وسیله فراهم کردن زمینه جذب سرمایه گذار و کاهش نرخ بیکاری می‌شود.

وی تصریح کرد:کلیه مدیران استان باید همراه و همدل و با استفاده از ظرفیت نمایندگان استان در مجلس از وضعیت فعلی خارج شویم چرا که نمی‌شود از جهت نرخ بیکاری جزء استان‌های اول کشور باشیم ولی به ارائه گزارش‌های اکتفا کنیم بلکه باید رونق تولید و جهش تولید سبب اشتغال پایدار در استان شود.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان خاطر نشان کرد:رئیس جهاد کشاورزی استان اعلام کرد می تواند 10 هزار هکتار انجیر خشک در استان لرستان کشت کنند که باید مشخص شود این اقدام چه میزان اشتغال پایدارمی‌تواند ایجاد کند و مردم اثر آن را در زندگی خود احساس کنند.