خطبه 11 بهمن ماه

خطبه 11 بهمن ماه
بهمن 11, 1398
491 بازدید

معامله قرن یک خیال خام است و عملی نمی شود ✍حجت الاسلام سید احمد رضا شاهرخی ؛نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به ضروت اصل تقوا در انجام امورات اظهار داشت: شایسته است عمل کم و قلیل انسان نشأت گرفته از اخلاص و تقوا باشد، چراکه تقوا موجب برکت در کار می شود؛اگرعملی رنگ […]

معامله قرن یک خیال خام است و عملی نمی شود

✍حجت الاسلام سید احمد رضا شاهرخی ؛نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به ضروت اصل تقوا در انجام امورات اظهار داشت: شایسته است عمل کم و قلیل انسان نشأت گرفته از اخلاص و تقوا باشد، چراکه تقوا موجب برکت در کار می شود؛اگرعملی رنگ اخلاص و الهی نداشت ارزشی ندارد و ارزش کار مخلصانه و سرشار از تقوا هم به درگاه الهی بیشترو این عمل پذیرفته است.
وی با اشاره به ابراز ارادت مردم استان به اهل بیت (ع) در ایام شهادت دخت نبی مکرم اسلام افزود: در این 20 روز شاهد شور ، شعور و محبت میهن اسلامی و مردم متدین استان به اهل بیت عصمت و ظهارت بودیم ؛درمجالس نوجوانان، جوانان، میان سالانان و عموم مردم شرکت کردیم و از تمامی مبلغین، فرزانگان و مدیحه سرایان در مساجد، تکیه گاها که به صحنه آمدند و مراسم عزای فاطمی را برپا کردند تشکر می کنیم.
شاهرخی عنوان کرد: ما خدمتگزاران باید حضور جوانان در صحنه های این چنینی را یک فرصت دانسته و هرچه بیشتر زمینه را برای حضوراین عزیزان فراهم کنیم.در پایان به گونه ای عمل نشود که جوانان آزرده خاطر شوند.
امام جمعه خرم آباد بیان کرد: در خدمتگزاری به جوانان که پای انقلاب هستند کوتاهی نشود ،نگاه ما به جوان نگاه یک جوان مومن، انقلابی، پای کار ،معنویت گرا، اخلاق مدار و عدالتخواه است و باید این انرژی، قدرت و نشاط را به تجربه و تعهد مسئولین گره بزنیم .
وی تصریح کرد:رعایت اصل اخلاق مداری و معنویت گرایی در بیان مطالبات ضروری است؛گاهی ما می توانیم مطالبه ای را به گونه ای طلب کنیم که در آن بد اخلاقی باشد و یا این که اخلاق درآن نهفته باشد و اکثر جوانان ما در بیان مطالباتشان اخلاق را رعایت می کنند.
نماینده ولی فقیه در لرستان خاطرنشان کرد:دهه فجر انقلاب اسلامی عطیه و هدیه ای است الهی که در سایه مجاهدت های خستگی نا پذیر شما مردم و امام راحل ارزانی شد و بایستی مانند مردمک چشم از آن مراقبت کنیم .
وی مجلس را عصاره فضائل ملت دانست و اظهار داشت: بایستی با فضیلت ترین انسان ها در مجلس شورای اسلامی حضور پیدا کنند و وطیفه ناظرین و مجریان رعایت حق الناس است چراکه این مسئله واجب بوده و عدم رعایت آن ظلم است، ظلم هم با توبه کردن درست نمی شود بلکه باید جبران شود.
وی با اشاره به تأثیرگذاری هر انتخابی در سرنوشت مردم امروز و نسل های بعدی در سیاست داخلی و سیاست خارجی افزود: افرادی که صلاحیت ندارند و با تبلیغات دروغ، بد زبانی کردن، شایعه پراکنی، استفاده از بیت المال و رعایت نکردن اخلاق انتخاباتی مردم را فریب می دهند این ظلم است و حق الناس امری گسترده است.
نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت معامله قرن عنوان کرد:معامله قرن به این معناست که فلسطین اشغالی در اختیار اسرائیل قرار بگیرد و پایتختی دیگر در سرزمینی دیگر برای فلسطینیان در نظرگرفته شود.
وی افزود: راضی نگه داشتن لابی یهودی برای رئیس جمهور شدن ،ایجاد اختلاف بین فلسطینی ها و قرار گرفتن کامل بیت المقدس در اختیار صهیونیست ها از جمله اهداف معامله شوم قرن است اگرچه این خیال خام بوده و نقشه عملی نمی شود.
وی با بیان این که برجام برای ما کافی بود و امید به مذاکره امری است که راه به جایی نمی برد گفت: علم این نظام به دست رهبری است و ما پشت سر او حرکت می کنیم و مطیع اوامرش هستیم این حرف ها در اراده مصمم و جدی امت شهید پرور اثر نخواهد داشت و ما وحدت خود را حفظ خواهیم کرد.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها: