به مناسبت سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ؛

به مناسبت سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ؛
فروردین 19, 1399
382 بازدید

دیدار مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان لرستان با حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان به مناسبت سالروز تاسیس این نهاد به عنوان اولین نهاد سازندگی کشور بنا به دستور حضرت امام خمینی (ره) ، بنیان گذار انقلاب اسلامی نماینده ولی‌فقیه در لرستان: لرستان نیازمند مدیریت جهادی […]

دیدار مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان لرستان با حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان به مناسبت سالروز تاسیس این نهاد به عنوان اولین نهاد سازندگی کشور بنا به دستور حضرت امام خمینی (ره) ، بنیان گذار انقلاب اسلامی
نماینده ولی‌فقیه در لرستان:

لرستان نیازمند مدیریت جهادی است/ ضرورت ایجاد اشتغال و تولید پایدار

? نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه لرستان نیازمند مدیریت جهادی است، گفت: می‌طلبد در سال «جهش تولید» شاهد ایجاد اشتغال و تولید پایدار در استان باشیم.

✅ به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه استان لرستان حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی امروز سه شنبه در دیدار با مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان در سخنانی با تبریک فرا رسیدن ماه شعبان و میلاد امام زمان (عج)، اظهار داشت: کشور ایران، یک صدم جمعیت جهان را دارد، اما به لحاظ منابع و ثروت در بعضی حوزه‌ها تا پنج صدم منابع دنیا را در ایران داریم.

? نرخ تورم و بیکاری در لرستان بالا است

?وی با تاکید بر اینکه ۳۰ میلیون نفر جمعیت آماده به کار و بین ۱۵ تا ۴۰ سال در کشور داریم، تصریح کرد: این امر ظرفیت و ثروت عظیمی است، پنج میلیون دانشجو در کشور داریم که در بین آنها نخبگان، فرهیختگان، متفکران و… وجود دارد که اینها همه نقطه امید است.

?نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه این ظرفیت‌ها آینده را برای کشور روشن می‌کنند، بیان داشت: ایران، یک کشور چهار فصل است و این ویژگی‌ها و خصوصیات در استان لرستان مشاهده می‌شود، در لرستان ۱۲.۵ میلیارد متر مکعب منابع آبی وجود دارد که بیش از هشت میلیارد متر مکعب از آن مربوط به داخل استان است.

?حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به وجود زمین‌های حاصلخیز و ظرفیت‌های موجود در حوزه کشاورزی لرستان، تصریح کرد: همچنین در استان ظرفیت‌هایی مانند معادن غنی، پتروشیمی، نفت، گاز و… وجود دارد و با وجود جمعیت جوان، ظرفیت‌های یاد شده، نقطه امید بخشی برای استان لرستان هستند.

?وی با تاکید بر اینکه تنگناهایی وجود دارد، افزود: به لحاظ بیکاری، لرستان یکی از استان‌های اول، دوم و یا سوم است، نرخ تورم نقطه به نقطه، ماهانه و… بالاترین نرخ در کشور است.

?نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به اینکه رونق کسب و کار در لرستان در حد متوسط سایر استان‌های دیگر نیست، تصریح کرد: اینها علامت‌های خوبی نیست که در لرستان وجود دارد و می‌طلبد در سال «جهش تولید» شاهد ایجاد اشتغال و تولید پایدار در استان باشیم

? حل مشکلات لرستان نیازمند کار انقلابی و جهادی است

?حجت الاسلام شاهرخی با تاکید بر اینکه مدیران جهادی باید در برنامه‌ها و گفت و گوی با مردم از الان اعلام کنند با توجه به منابع دولتی، زمینه‌هایی که برای فعالیت بخش خصوصی فراهم می‌کنند و منابع بانکی، چند هزار شغل ایجاد خواهند کرد؟ و رسیدن به این هدف با کار و همت مضاعف و تدبیر و برنامه میسر میشود.

?وی با اشاره به اینکه کار باید با برنامه و آگاهی و همچنین متکی بر علم و درایت باشد، عنوان کرد: آنچه که امروز مورد نیاز کشور و به خصوص استان لرستان بوده، مدیریت جهادی است و باید منابع انسانی و مادی را به نحوی مفید و کارآمد با نیت الهی برای رسیدن به هدف فراهم کنیم.

?نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه بر اساس بیانات مقام معظم رهبری، هر جایی که مدیران ما پرتحرک، پر انرژی، انقلابی و توکل بر خدا داشتند کار پیش رفت و مشکلات حل شد و هر جایی که مسئول سست، منفعل و غیر انقلابی بود یا کار انجام نشد و یا اگر انجام شد از مسیر خودش منحرف شد، بیان داشت: مدیریت جهادی در دفاع مقدس خودش را نشان داد، این مدیریت جهادی بعد از جنگ هم در جاهای دیگر از جمله بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه پیدا کرد.

?حجت الاسلام شاهرخی با بیان اینکه عملکرد بنیاد مسکن قابل قبول و در سطح مدیریت کلان جهادی است. و این از ثمرات نظام اسلامی هست.

?وی با تاکید بر اینکه به دلیل اینکه عقب ماندگی‌ها تاریخی بوده برای رفع نیاز به کار مستمر و جهادی است، تصریح کرد: نظام اسلامی خدمات فراوانی در کشور و استان لرستان انجام داده است اما استان لرستان عقب ماندگی های تاریخی دارد و آمار و ارقام نشان می دهد که برای رسیدن به حد و اندازه ای که قابل قبول باشد باید تلاش مضاعف نمود.

?نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به کارکرد انقلابی و جهادی بنیاد مسکن، بیان داشت: باید برنامه‌های آینده این نهاد انقلابی در حوزه‌های مختلف استان لرستان به رونق اشتغال و تولید منتهی شود.

? وی بر ضرورت پیگیری مدیران برای گرفتن سهم بیشتری از اعتبارات ملی با کمک نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی تاکید کرد.