حضور حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان در جمع طلاب و فضلای نورآباد -قم

حضور حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان در جمع طلاب و فضلای نورآباد -قم
اسفند 23, 1399
237 بازدید

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی در جلسه طلاب و فضلای نورآبادی مقیم قم که در مسجد امام صادق (ع) شهرک صادقیه قم برگزار شد، فرارسیدن بعثت نبی مکرم اسلام (ص) را تبریک گفت و اظهار داشت: خداوند متعال در آیه ۲۶ سوره اعراف فرموده است: «يا بَني‏ آدَمَ قَدْ أَنْزَلْنا عَلَيْکُمْ لِباساً يُواري سَوْآتِکُمْ وَ ريشاً […]

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی در جلسه طلاب و فضلای نورآبادی مقیم قم که در مسجد امام صادق (ع) شهرک صادقیه قم برگزار شد، فرارسیدن بعثت نبی مکرم اسلام (ص) را تبریک گفت و اظهار داشت: خداوند متعال در آیه ۲۶ سوره اعراف فرموده است: «يا بَني‏ آدَمَ قَدْ أَنْزَلْنا عَلَيْکُمْ لِباساً يُواري سَوْآتِکُمْ وَ ريشاً وَ لِباسُ التَّقْوي‏ ذلِکَ خَيْرٌ ذلِکَ مِنْ آياتِ اللَّهِ لَعَلَّهُمْ يَذَّکَّرُونَ/ ای فرزندان آدم! لباسی برای شما فرستادیم که اندام شما را می پوشاند و مایه زینت شماست اما لباس پرهیزگاری بهتر است! اینها ( همه ) از آیات خداست تا متذکّر ( نعمتهای او ) شوند!».

وی ابراز داشت: انسان دارای یک پوشش ظاهری به نام لباس و یک پوشش باطنی به نام تقواست؛ پوشش ظاهری، انسان را از سرما و گرما حفظ می کند و زینت انسان خواهد بود؛ اما آنچه که در این آیه بر آن تأکید شده است، لباس تقواست؛ تقوایی که توشه معنوی انسان است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان با اشاره به اینکه تقوا، اساس و پایه برای زندگی اجتماعی است، خاطرنشان ساخت: انسان تا وارد جامعه نشده است، آن ویژگی، همراهی و برجستگی و ضرورت نیاز به تقوا در او احساس نمی شود و با ورود به اجتماع احساس نیاز خواهد کرد.

امام جمعه خرم آباد تصریح کرد: اولین درگیری بشر بر سر تقوا بود؛ هابیل و قابیل هردو خدا را قبول داشتند؛ اما یکی باتقوا و دیگری بی تقوا بود و سبب شد دست به چنین کاری بزند.

سخنران این جلسه بیان داشت: تقوا یک مسئله فرمایشی نیست؛ بلکه از مسائلی است که در تمام حالات و زمان به آن نیازمندیم؛ مخصوصا برای روحانیت که چشم مردم به ماست و به خوردن، نشستن، کلام، رفتار، سکنات، ورود، خروج و … ما توجه می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی اظهار داشت: اگر شخصی در صنفی عمل خطایی انجام دهد، مردم بیان می کنند که فلان شخص این کار را انجام داد؛ اما اگر از یک شخص روحانی، خطایی سر بزند، آن را توسعه داده و می گویند یک روحانی این کار را انجام داده است.

وی ابراز داشت: ما در کشور به مقداری که گفتیم و عمل کردیم، دچار موفقیت شدیم و اما اگر عمل نکردیم، پیشرفتی نداشته ایم و باید در گام دوم انقلاب، کاستی های موجود را جبران نماییم.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان خاطرنشان ساخت: امروز همه باید در حد توان برای شکوفایی نظام اسلامی تلاش کرده و قدم بردارند و روحانیت هم در این راه وظیفه دارد.

امام جمعه خرم آباد در بخش دیگر از سخنان خود تصریح کرد: امروز نیازمند اساتید خوبی برای مدارس علمیه استان هستیم تا بتوانند رسائل، مکاسب و درس خارج را تدریس نمایند و ما در این بخش ها دچار ضعف بوده و سازندگی لازم صورت نگرفته است.

سخنران این جلسه بیان داشت: حوزه علمیه برای سازمان های بیرون از خود، نیروهای خوبی را تربیت کرده است؛ اما برای درون خود، نیروی مکفی تربیت نکرده و نیازمند ورود در این عرصه هستیم.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی اظهار داشت: قطعا در حوزه علمیه استان لرستان و مدارس علمیه آن افرادی هستند که بالقوه توانایی رسیدن به مرحله اجتهاد را داشته و می توانند در آینده به عنوان ذخیره و مرجع به اسلام و مسلمین کمک کرده و دین خدا را پیش ببرند و ما باید این زمینه را برای رشد آنان فراهم نماییم.

وی ابراز داشت: اگر استان لرستان به گلستان هم تبدیل شود؛ اما در مدارس علمیه نتوانیم امور را به صورت مناسب پیش ببریم، کاری نکرده ایم و فایده ای نخواهد داشت؛ چراکه نهایتا به خروجی مناسبی نخواهیم رسید؛ چراکه تعلیم و تربیت اسلامی از ارکان است و همه به آن نیازمند هستند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان خاطرنشان ساخت: آرمان ما تربیت جوان مؤمن، انقلابی، پای کار، معنویت گرای اخلاق مدار عدالت خواه است و با تربیت چنین افرادی می توانیم نظام اسلامی را تقویت و تضمین نماییم.

امام جمعه خرم آباد تصریح کرد: امروز شاهد رکود، رخوت و سستی در سطح استان هستیم که با همگرایی، همبستگی، وحدت و همدلی می توان این مشکل را مرتفع کرد.

سخنران این جلسه بیان داشت: یکی از کارهایی که در سطح استان لرستان در حال انجام آن هستیم، جذب منابع و بودجه های مناسب برای استان است تا بتوانیم کمی از مشکلات موجود استان همچون بیکاری حل نماییم.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی اظهار داشت: در این راستا، دیدارهای بسیاری را با وزرای گوناگون داشته و قول هایی را دریافت کرده ایم که بخشی از آن عملی شده و بخشی نیز در حال پیگیری است تا به مرحله اجرا برسد.

وی ابراز داشت: ساخت بیش از ۱۰ هزار منزل مسکونی برای مردم استان لرستان، احیاء کارخانه های تعطیل شده برای حل مشکل بیکاری، تخصیص آب به مردم استان لرستان، عدم رسیدگی به حاشیه شهر، حقوق های معوقه و … از جمله مطالباتی است که در خطبه های نمازجمعه به آن اشاره داشته و پیگیر آن هستیم تا بتوانیم به مرحله اجرا برسانیم؛ اما به تنهایی نمی توان مشکلات را حل کرد و باید مطالبه عمومی ایجاد گردد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان خاطرنشان ساخت: امروز نیازمند راه اندازی صنایع تبدیلی در سطح استان هستیم و ۲۸ درصد سنگ های تزیینی کشور را در سطح استان داریم؛ اما تاکنون نتوانسته ایم از این ظرفیت ها استفاده کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر خرم‌آباد در شب عید مبعث ( ۹۹/۱۲/۲۰ ) در بیت مرحوم آیة… حسینی میانجی حضور پیدا کرده و با فرزندان آن مرحوم دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که حجة الاسلام و المسلمین سید حسن حسینی ميانجی و دیگر اعضای بیت شریف و فرزندان امام جمعه خرم آباد حضور داشتند، نماینده ولی فقیه در استان لرستان اظهار کرد: فعالیت‌های دینی فرهنگی و خدمات اجتماعی و تاثیر گذاری معنوی و اخلاقی آن عالم متخلق به فضائل نیکو و پسندیده را ستودنی و قابل تقدیر دانستند.

حجة الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی گفت: مردم لرستان را مردم شریف و محب اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام و از علاقمندان به سادات می باشند و یاد و خاطره مرحوم آیت‌… حسینی میانجی در نزد مردم انقلابی و متدین این استان برای همیشه به یادگار مانده است.

وی اظهار کرد: قطعا خدمات این عالم فرهیخته در بیش از دو دهه در استان لرستان در نزد خدای متعال اجر فراوانی دارد و انیس و مونسشان تا برپایی روز حساب خواهد بود.

در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین سید حسن حسینی میانجی از حضور حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی تشکر و قدردانی کرد و مردم لرستان را مردمی ولایت‌مدار که در پیروزی انقلاب اسلامی و تداوم آن نقش بسزایی داشتند یاد کردند.

ایشان در ادامه به دلبستگی ها و علاقه مندی های مرحوم آیت الله حسینی میانجی به مردم متدین استان لرستان اشاره کردند و از این مردم شجاع و غیور که پس از گذشت سالها همچنان یاد و خاطره این عالم بزرگوار گرامی می دارند تشکر و قدردانی کرد.‌

در پایان حجت الاسلام و المسلمین سید حسن حسینی میانجی برای به ثمر رسیدن تلاش های نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان خرم‌آباد در جهت اعتلاء فرهنگی دینی و محرومیت زدایی استان لرستان از خدای متعال درخواست موفقیت نمودند.

۹۹/۱۲/۲۰