? پیام تبریک نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد به مناسبت بیست و هفتم آذر ماه؛ روز وحدت حوزه و دانشگاه

? پیام تبریک نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد به مناسبت بیست و هفتم آذر ماه؛ روز وحدت حوزه و دانشگاه
دی 3, 1399
314 بازدید

  بسم الله الرحمن الرحیم ?وحدت حوزه و دانشگاه طرحی حکیمانه و عالمانه برخاسته از رهنمودهای بنیانگذار انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) است تا این دو جامعه علمی در راستای اهداف و آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی و جهانی سازی فرهنگ انقلاب اسلامی با یکدیگر هم افزایی و همکاری داشته باشند و بتوانند با استفاده از ظرفیت‌های […]

 

بسم الله الرحمن الرحیم

?وحدت حوزه و دانشگاه طرحی حکیمانه و عالمانه برخاسته از رهنمودهای بنیانگذار انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) است تا این دو جامعه علمی در راستای اهداف و آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی و جهانی سازی فرهنگ انقلاب اسلامی با یکدیگر هم افزایی و همکاری داشته باشند و بتوانند با استفاده از ظرفیت‌های علمی و عملی یکدیگر در مسیر جهانی سازی نهضت انقلاب اسلامی گام بردارند.

?۲۷ آذرماه یادآور عالمی شجاع و بصیر و نماد وحدت حوزه و دانشگاه شهید آیت الله دکتر محمد مفتح است، که در این عرصه با پیشگامی و جانفشانی نقش آفرینی جدی داشت و توانسته بود به خوبی از ظرفیت‌های وحدت حوزه و دانشگاه در راستای ترویج اهداف انقلاب اسلامی و به کار گیری جوانان انقلابی متدین و عالم حوزه و دانشگاه استفاده کند و سرانجام منافقین کور دل گروهک فرقان پس از ناکامی‌های بسیار در متوقف کردن این عالم وارسته دست به ترور ایشان زدند و ایشان در مسیر انقلابی‌گری شهد شیرین شهادت نوشید.

?وحدت حوزه و دانشگاه را باید از زاویه اهمیت این دو نهاد علمی در کشور و جامعه مورد بررسی قرار داد، نخست آنکه حوزه‌های علمیه محل تدین و ترویج و گسترش احکام و معارف اسلامی است و در نظام اسلامی حوزه به عنوان مرکز اندیشه و تفکر استراتژیک نظام مقدس اسلامی محسوب می‌شود و اساسا انقلاب اسلامی از حوزه های علمیه آغاز شده است و بنیانگذار و رهبری این انقلاب توسط یک عالم وارسته پایه ریزی شده است.
دانشگاه نیز همواره محل تحقیق و پژوهش و خاستگاه رخدادهای بزرگ و مهم علمی و محل تعلیم و تربیت بخش عمده‌ای از نسل جوان کشور است، که آینده سازان انقلاب اسلامی در عرصه ملی و بین المللی است و از این رو است که همواره دانشگاه مورد توجه دوست و دشمن بوده است.

?وحدت حوزه و دانشگاه نیازمند تبیین هرچه بیشتر و تحلیل دقیق آن نزد حوزویان و دانشجویان است، این مهم تنها از طریق همت و تلاش و فعالیت جدی جامعه حوزوی و دانشگاهی محقق خواهد شد و لازم است تا یک احساس مسؤولیت و وظیفه همگانی در این عرصه صورت بگیرد، تا شاهد تحقق هرچه بیشتر وحدت میان حوزه و دانشگاه و به ثمر رسیدن دستاوردهای این امر مبارک در جامعه باشیم.

?اینجانب، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت الله دکتر مفتح، بر ضرورت تحکیم هرچه بیشتر وحدت حوزه و دانشگاه و اهتمام مسؤولان و مدیران حوزه های علمیه و دانشگاه‌های کشور تأکید کرده و امیدواریم تا هم افزایی و همکاری‌های لازم در این عرصه در سطح استان لرستان به عنوان پیشرو در عرصه فرهنگ و علم و تمدن را شاهد باشیم.

«سید احمد رضا شاهرخی»

99/9/27
? پایگاه اطلاع رسانی:
https://shahrokhy.ir/

?کانال تلگرام:
https://t.me/Shahrokhy_ir

?کانال ایتا:
http://eitaa.com/shahrokhy_ir

 

برچسب‌ها: