کمیته همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش تشکیل جلسه داد +فیلم

کمیته همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش تشکیل جلسه داد +فیلم
اردیبهشت 14, 1399
316 بازدید

جلسه اعضا ی کمیته همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش استان لرستان با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در محل دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان برگزار شد.   به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی […]

جلسه اعضا ی کمیته همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش استان لرستان با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در محل دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان ظهر امروز جلسه اعضای کمیته همکاری حوزه های علمیه آموزش و پرورش استان لرستان با حضور رییس کمیته حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی در دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان برگزار شد.

در ابتدا مدیر کل آموزش و پرورش استان لرستان ضمن گرامیداشت هفته معلم ،گزارشی از سابقه همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش ارائه دادند و در ادامه هر کدام از اعضاء کمیته پیرامون موضوعات مربوطه به دیدگاه های خود پرداختند.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی رییس کمیته همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت …. مطهری، هفته معلم و تجلیل از همه معلمان شهید انقلاب اسلامی ایران و اساتید حوزه و دانشگاه و معلمان شریف اظهار داشت: امام راحل (ره) می فرمودند: آنچه برای ما مهم است وبه عنوان یک تهدید پیش روی ملت باید از آن عبور کرده و از آن مراقبت کنیم فرهنگ غرب است که در میان ملت ها ریشه زده است.

وی افزود:امام خمینی (ره) فرهنگ غرب را همواره به عنوان یک تهدید برای دین و اعتقاد مردم می دانستند و توصیه می کردند دستگاههای فرهنگی و متولیان فرهنگی مراقبتی دائم داشته باشند و همچنین می فرمودند: فتح الفتوح نظام جمهوری اسلامی این بود که جوانانی که تربیت شدند در طراز انقلاب اسلامی بودند و هستند و انسان سازی با پیروزی انقلاب اسلامی رخ داده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: نظام سلطه بیش از 200 سال برای دین زدایی و اسلام زدایی برنامه های زیادی به کار بردند که با لطف الهی ،حمایت و جانفشانی مردم و جوانان انقلابی در 22 بهمن سال 57 تمام برنامه های نظام سلطه به گورستان تاریخ رفت ولی دشمنان دست بردار نیستند و هزینه های زیادی برای پیش برد اهداف استعماری خود متحمل شده و می شوند و اینگونه نیست کنار کشیده باشند و تلاش می کنند از راههای مختلف به دین زدایی و اسلام زدایی ورود کنند.

وی بیان کرد: خوشبختانه در انقلاب اسلامی به عنوان تکلیف الهی نظام آموزش و پرورش و حوزه علمیه اشتراکات فراوانی در راستای مقابله با نقشه های دشمنان دارند و یکی از مطالبات مقام معظم رهبری تربیت، هشت میلیون جوان مومن،انقلابی ،معنویت گرا،اخلاق مدار و عدالت خواه است که به طور یقین استان لرستان نیز سهمی از این جوانان دارد که مسیر اصلی تربیت این جوانان آموزش و پرورش است.

حجت الاسلام شاهرخی گفت :همه اشخاص از درون آموزش و پرورش بیرون آمده و همه ما وظیفه داریم در کنار آموزش کارهای فرهنگی،اخلاقی و بصیرتی نیز باشد که خوشبختانه در استان تاکنون اقدامات خوبی انجام شده است ولی باید سعی کنیم امروزمان از دیروز بهتر باشدکه این بهتر بودن باید با برنامه مبتنی بر پژوهش،علم و داریت، مدیریت جهادی و شتاب لازم میسر است.

وی تصریح کرد: بنا داریم سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که موادی درباره همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش در آن به تصویب رسیده به دقت مورد مطالعه قرار بدهیم و از ظرفیت هایی که تاکنون در راستای تحول این سند استفاده نشده شناسایی شوند و از تجربه کمیته همکاری روحانیت و آموزش و پرورش در استان های موفق استفاده کنیم وطی برنامه مدون همکاری های لازم را پیش بینی کرده و به شهرستان ها سرایت بدهیم .

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: در راستای کیفی تر شدن فعالیت بسیج دانش آموزی در آموزش و پرورش از آنها خواسته ایم با همفکری اتحادیه دانش آموزی برنامه مدونی ارائه بدهند که در کمیته های های همکاری روحانیت و آموزش و پرورش و سایر دستگاههای زیر بط ارائه خواهند شد.

وی اظهار داشت: اجرای برنامه های سودای بندگی وحضور روحانیت در مدارس برنامه های خوبی است که در مدارس اجرا می شود ولی باید برای کیفی شدن آنها همفکری کرد .

حجت الاسلام شاهرخی گفت: همکاری های حوزه های علمیه و آموزش و پرورش پیشینه مطلوب و قابل و قبولی دارد که باید از جهت کمیت و کیفیت ارتقا پیدا کند ولی گاهی رویدادی رخ می دهد که بازتاب رسانه ای در پی دارد که باید مسئولین آموزش و پرورش با ریشه یابی از این اتفاقات پیشگیری و جلوگیری نمایند.

در پایان احکام نائب رییس واعضاء کمیته همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش استان توسط ریاست کمیته اهدا گردید.

 

انتهای خبر/