کارگاه آموزشی و جلسه توجیهی تواصی به حق ویژه مبلغین و امامان روستا شهرستان خرم آباد  با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان برگزار شد.

کارگاه آموزشی و جلسه توجیهی تواصی به حق ویژه مبلغین و امامان روستا شهرستان خرم آباد  با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان برگزار شد.
فروردین 25, 1400
215 بازدید

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان صبح روز بیست و چهارم فروردین ماه، در آستانه ماه مبارک رمضان، کارگاه آموزشی و جلسه توجیهی تواصی به حق ویژه مبلغین و امامان روستا شهرستان خرم آباد با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان […]

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان صبح روز بیست و چهارم فروردین ماه، در آستانه ماه مبارک رمضان، کارگاه آموزشی و جلسه توجیهی تواصی به حق ویژه مبلغین و امامان روستا شهرستان خرم آباد با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و  مدیرکل تبلیغات اسلامی استان لرستان در محل سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان خرم آباد برگزار گردید.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان در کارگاه آموزشی و جلسه توجیهی تواصی به حق ویژه مبلغین و امامان روستا شهرستان خرم آباد با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان، ماه رشد و کمال و گسترش فضیلت‌های دینی است، اظهار داشت: این فضیلت‌ها از درون حوزه‌های علمیه می‌جوشد و حوزه‌های علمیه در طول تاریخ مرکز تربیت، تعلیم، تعلم و پرورش عالمان، اندیشمندان، فرهیختگان و مفاخر بزرگی بوده‌ است.

وی با بیان اینکه مدارس علمیه در لرستان و روحانیون استان به برجستگی‌هایی از جهت علمی و معنوی نائل شده‌اند، تصریح کرد: مدارس علمیه محل جوششی بوده است که تعلیم و تعلم اسلامی شکل بگیرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: در مقطع انقلاب اسلامی فرصتی برای روحانیت فراهم شد تا ارتباط و تعاملش با مردم هم در داخل کشور و هم در بیرون از کشور به صورت وسیع و گسترده فراهم شود و ما باید از این فرصت نهایت بهره برداری و استفاده را ببریم.

حجت الاسلام شاهرخی یادآور شد: آنچه که ما در تاریخ این یک قرن اخیر مشاهده می‌کنیم، در کشور ما با حضور رضا خان پهلوی بر مسند قدرت و ارتحال مرحوم آیت الله حاج شیخ عبدالکریم حائری، حوزه‌های علمیه مورد تهاجم قرار گرفتند و آنچنان عرصه را به حوزه علمیه و روحانیت تنگ کردند که در حوزه علمیه قم که مرکز و کانونی برای تربیت دانشمندان علوم اسلامی است روحانیون مجبور می‌شوند روزها به اطراف پناه ببرند و در بیرون از شهر به مباحثه علمی و مطالعه بپردازند و شب‌ها یا به مدرسه علمیه یا به منزل برگردند.

وی با تاکید بر اینکه در دل همین سختی‌ها و دشواری‌ها و سختی‌های معیشتی، امام (ره) سربرافراشت و توانست جریان سازی سالم فرهنگی، دینی، متنفذ و تأثیرگذار را در جامعه ایجاد کند، افزود: این جریان دینی و فرهنگی مورد هجمه‌های متعدد قرار گرفت اما در سال ۴۲ از حالت دفاعی بیرون آمد و حالت تهاجمی گرفت، نایستاد تا مورد ضربه واقع شود، این جریان فعال سالم، دینی و تأثیرگذار در مدت ۱۵ سال با تهاجمش نظام سلطه و نظام طاغوت و استبداد را برچید و از بین برد.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اینکه هر کجا این جریان سازی سالم فرهنگی و دینی شکل بگیرد که از وظایف همه روحانیت است، می‌تواند آن کار عظیم و کار بسیار مهم را انجام بدهد و خوشبختانه روحانیون امروزه دارای این ظرفیت و توانایی هستند در همین راستا باید از این ظرفیت ها استفاده و از حالت بالقوه به حالت بالفعل تبدیل کنیم.

وی با بیان اینکه چگونه مساجد را کانون تعلیم و تربیت اسلامی قرار دهیم تصریح کرد: با توجه به نامگذاری شعار سال مبنی بر تولید، مانع زدایی ها و پشتیبانی ها از طرف مقام معظم رهبری در حوزه های علمیه نیز باید بر تولیدات فرهنگی و دینی خود بیافزاییم و موانع را از بین ببریم باید مورد پیگیری قرار بگیرد.

حجت الاسلام شاهرخی افزود: اینکه چگونه بتوانیم جوانان و نوجوانان را در مساجد حفظ کنیم نیازمند به شیوه‌های مختلفی است، باید بتوانیم این پیوند را ایجاد کنیم.

وی با تاکید بر لزوم برگزاری جلسات و نشست‌های هم اندیشی مبلغان دینی اظهار داشت: مبلغان و طلاب باید موفقیت‌های یکدیگر را تبادل نظر کنند و چالش‌های پیش رو را در جلسات هم اندیشی مورد بررسی قرار دهند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی افزود: در سال حمایت از تولید و مانع زدایی ها روحانیت و حوزه های علمیه باید در بحث تعلیم ،تربیت و ارتقا دینی امروز از دیروز بهتر باشد.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به سفر اخیر قوه قضائیه به استان لرستان عنوان کرد: در سفر اخیر آیت الله رئیسی بنا شدچندین کارخانه استان که مشکل قضایی دارند تعیین تکلیف شوند ولی نباید اینگونه باشد که رئیس قوه دیگری به استان بیاید و مابقی موانع را برطرف کند بلکه رئیس دادگستری استان به عنوان جانشین رئیس قوه قضائیه و استانداربه عنوان جانشین رئیس جمهور و همچنین سایر دستگاهها به عنوان نمایندگان وزرا جهت رفع موانع و مشکلات استان اقدام کنند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه نیاز داریم همراه با آن پیشرفت اقتصادی ارتقای فرهنگ دینی هم محقق شود و این به دست روحانیت قابل انجام است، تصریح کرد: مهم این است که بتوانیم آن جریان سازی فعال فرهنگی و دینی را حاکم کنیم و خروجی آن تربیت جوانان مؤمن، انقلابی، پای کار، معنویت گرا، اخلاق مدار و عدالت خواه است.

حجت الاسلام شاهرخی خاطرنشان کرد: در گام دوم انقلاب اسلامی، باید اقدامات حوزه توسعه و گسترش فرهنگ دینی را به صورت کیفی و با قوت پیش ببریم.

 

1400/1/24