چهارمین جلسه شورای جهاد تبیین استان با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد؛ دکتر زیویار استاندار لرستان، سردار باقری و اعضای جلسه شورای تبیین استان، جمعی از مسئولین استانی برگزار گردید.

چهارمین جلسه شورای جهاد تبیین استان با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد؛ دکتر زیویار استاندار لرستان، سردار باقری و اعضای جلسه شورای تبیین استان، جمعی از مسئولین استانی برگزار گردید.
دی 3, 1402
144 بازدید

جلسه شورای جهاد تبیین استان چهارمین جلسه شورای جهاد تبیین استان با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد؛ دکتر زیویار استاندار لرستان، سردار باقری و اعضای جلسه شورای تبیین استان، جمعی از مسئولین استانی برگزار گردید. حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید احمد […]

جلسه شورای جهاد تبیین استان

چهارمین جلسه شورای جهاد تبیین استان با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد؛ دکتر زیویار استاندار لرستان، سردار باقری و اعضای جلسه شورای تبیین استان، جمعی از مسئولین استانی برگزار گردید.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید احمد رضا شاهرخی در چهارمین جلسه شورای جهاد تبیین استان ضمن تشکر از تشکیل جلسه شورا، و اهتمام ویژه به مبحث انتخابات عنوان کرد:

گفتمان سازی راهبردهای رهبر معظم انقلاب اسلامی

ما موظفیم آن چهار راهبرد رهبر معظم انقلاب
▫️مشارکت
▫️رقابت
▫️سلامت
▫️امنیت
را تبدیل به گفتمان کنیم، زیرا این چهار راهبرد نهایتاً منجر به اقتدار ملی خواهد شد و اقتدار ملی، امنیت را بوجود می‌آورد و امنیت نیز بستر هر پیشرفت در همه عرصه‌ها و باعث ارتقاء سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و دینی خواهد شد.

گسترش خدمات کمی و کیفی

یکی از اقدامات عملی که باید انجام بگیرد گسترش خدمات کمی و کیفی است که نمایان و آشکار باشد، ایجاد یک نهضت خدمت رسانی، در اقدامی جهادی بسیار مثمر ثمر واقع خواهد شد، بشکلی که برای مردم کاملاً آشکار بشود، مردم ما، مردمی بصیر و آگاهی هستند و از امکانات کشور اطلاع کامل دارند، از این رو مدیران محترم دستگاه‌های اجرایی، در هر زمینه‌ای که میتوانند حقیقتاً خدمت رسانی کنند، تا رضایت عمومی جلب بشود، که به تبع آن آثار مفیدی در پی دارد.

عدالت محوری

یکی دیگر از موضوعات مهم این است که مردم، روی عدالت، و نفی تبعیض بسیار حساس هستند و باید هم حساس باشند، لذا هر کس در هر کجا که هست، با هر مسئولیتی که دارد، روی این اصل مهم تمرکز و اقدام نماید، هر کدام از ما مسئولیتی بر عهده داریم، برنامه‌های تکلیفی برای ما مشخص شده، اگر این مسئولیت و تکالیف با عدل و انصاف و بخوبی اجرا گردد مشارکت موثری را بهمراه خواهد داشت.

عدم دخالت در انتخابات

یکی دیگر از موارد بسیار مهم در بحث انتخابات، عدم دخالت مدیران به نفع اشخاص است، توصیه میکنم مسئولین با قلم و قدم و زبان، با اشاره، با واسطه، بی‌واسطه به این موضوع ورود نکنند، چراکه آسیب‌هایی بوجود می‌آورد، که اندک آن هم زیاد است، این هم از موضوعاتی است که در بحث مشارکت دخالت دارد.

ضرورت تبلیغ و جهاد تبیین

با توجه به در پیش بودن دهه بصیرت و دهه فجر، فراهم کردن بستر لازم برای تبیین مباحث مختلف کشور و گفتمان سازی راهبرد های رهبر انقلاب در خصوص انتخابات بسیار مهم است، لذا لازم است کمیته‌هایی شکل بگیرد، و در نحوه پیاده سازی جهاد تبیین، مورد بحث و گفتگو قرار بگیرد، از جمله موارد پیشنهادی استفاده از مبلغین جهاد تبیین و پشتیبانی از آنان، همراه با برنامه ریزی، البته با محوریت سازمان تبلیغات است، چون مبلغین ما در نقاط مختلف حضور پیدا میکنند، با مردم و در درون آنها هستند، هماهنگی‌های سازمانی و مردمی انجام بشود، بنابراین مجموعه نهادهای فرهنگی و دینی و اجرایی بطور کامل و بصورت عملیاتی اقدامات لازم را در این مورد بعمل آورند، و از این فرصتی که فراهم شده بخوبی از آن بهره برداری شود.

جهاد تبیین دانش آموزان و دانشجویان

مبحث جهاد تبیین برای روشن نمودن ابعاد مختلف انتخابات در حیطه دانش آموزی و دانشجویی، با توجه به جمعیت آنان، بسیار تأثیرگذار است، از این رو باید در جهت روشنگری و اقناع سازی واجدین شرایط برای رای دادن، هماهنگی و هم افزایی و همکاری لازم تا فرصت باقیمانده بعمل آید.

استفاده از نخبگان علمی و سیاسی

لازم است در کمیته‌های یادشده در زمانهای منظم با توجه به محدودیت وقت، جلساتی تشکیل شود، و در این جلسات دبیرخانه جهاد تبیین سپاه، با نخبگان علمی، سیاسی جلساتی برگزار نمایند، و از ظرفیت آنها در راستای چهار راهبرد یاد شده استفاده شود.

هجمه دشمن در فضای مجازی و راهکارهای مقابله با آن

در طول این مدت برای همگان مشخص شد که در همه ایام، خصوصا در ایام انتخابات تهاجم دشمن، در همه عرصه‌ها خصوصاً آلوده کردن فضای مجازی، سریع‌تر صورت می‌گیرد، لذا باید دانست با چه نیرو و راهکارهایی میشود با آن مقابله کرد، یکی از راهکارها تیم قوی و فعال در فضای مجازی است که نیاز به پشتیبانی خاصی دارد، و قطعاً می‌تواند در این موضوع تاثیرگذار باشد، لذا لازم است تمهیدات و امکانات مناسب از سوی دبیرخانه با کمک استانداری لرستان بعمل آید.

 

تشکیل کارگروه اقتصادی و فرهنگی

پیشنهاد دیگر اینکه، تشکیل کارگروه اقتصادی متشکل از نهادها و سازمان‌های اقتصادی، و تشکیل کارگروه فرهنگی متشکل از نهادهای فرهنگی هنری و خدماتی، با محوریت دبیرخانه جلساتی را به سرعت تشکیل دهند و آن راهکارهایی را که مشارکت حداکثری مردم را در پی دارد مورد بحث و بررسی قرار بگیرد، و به جهت اقدام، تمهیداتی اندیشیده شود.

فعال سازی طرح شمیم خدمت با حضور مدیران

در طول بر سر کار آمدن دولت سیزدهم کارهای فراوانی انجام شده است، لذا با توجه به نزدیک شدن به انتخابات، شایسته است که طرح شمیم خدمت که هر هفته در ۱۸ پایگاه نماز جمعه برگزار میگردد، ضمن ارائه دستاوردهای دولت، مشکلات مردم در آنجا بررسی و حل گردد، لازم است در این مورد صدا و سیما اطلاع رسانی کاملی از حضور دستگاه‌های اجرایی در ۱۸ پایگاه مصلاهای نماز جمعه سراسر استان به سمع و نظر مردم برساند.

حضور مدیران استانی در شهرستان‌ها

حضور مدیران استانی در شهرستان‌ها برای پاسخگویی در اجتماعات عمومی، مساجد و در محل برگزاری نمازهای جمعه یکی دیگر از راهکارهای بسیار خوبی است که باید انجام شود، در کنار همه این‌ها، راه اندازی تیم قوی و فعال برای محتواسازی و کارهای رسانه‌ای و تبلیغ امری لازم است.

لزوم همکاری همه دستگاه‌ها

در همین راستا دبیر خانه جهاد تبیین موظف است همه موارد یاد شده و دیگر موارد مطرح شده در جلسه شورای استانی جهاد تبیین را با همکاری همه دستگاه‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی سیاسی طراحی، برنامه ریزی، و عملیاتی نمایند، و در زمان معین گزارش آن را به جلسه شورا ارائه نمایند.

 

1402/10/02