پیش از ظهر امروز برگزار شد:

پیش از ظهر امروز برگزار شد:
مرداد 19, 1399
222 بازدید

آیین اختتامیه مسابقه بزرگ “تفسیر مبارکه سوره جمعه” به مناسبت “گرامی داشت سالروز اقامه نخستین نماز جمعه در کشور و عید بزرگ غدیر خم” با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد و دکتر نخعی مدیر کل آموزش و پرورش استان لرستان در محل […]

آیین اختتامیه مسابقه بزرگ “تفسیر مبارکه سوره جمعه” به مناسبت “گرامی داشت سالروز اقامه نخستین نماز جمعه در کشور و عید بزرگ غدیر خم” با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد و دکتر نخعی مدیر کل آموزش و پرورش استان لرستان در محل دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان برگزار گردید.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‎آباد، صبح شنبه، هجدهم مرداد در آیین اختتامیه مسابقه بزرگ تفسیر سوره جمعه، اظهارکرد: این مسابقه به‌مناسبت بزرگداشت پنجم مرداد، سالروز برپایی اولین نماز جمعه برگزار شد.

وی با ذکر این مطلب که آخرین روز دهه ولایت روز قرآن و عترت است، تصریح کرد: بنیاد غدیر در استان لرستان، به مناسبت بزرگداشت دهه ولایت و امامت، فعالیت‌های شاخصی در استان انجام داده است.

شاهرخی با یادآوری این مطلب که، زمینی که سخت است، آب را پس می‌زند، گفت: کارهای فرهنگی که در آموزش و پرورش با همکاری اولیا، شبیه پس زدن آب توسط زمین سخت است بدین معنا که کارهای قرآنی موجب مصون ماندن فرزندان از آسیب‌های اجتماعی است به معنای دیگر فعالیت‌های فرهنگی و نزدیکی به قرآن، فرزندان را از گزند آسیب‌ها حفظ می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان لرستان با تاکید بر این‌که فعالیت‌های فرهنگی موجب ایجاد محبت و آگاهی و اطاعت بیشتر است، اضافه کرد: ما وقتی اعتقاد به حضور امام عصر(عج) پیدا کردیم، بصیرت ما بیشتر می‌شود.

وی با ذکر این مطلب که بیت نماینده نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان به‌دنبال تدوین برنامه منسجم آموزشی با آموزش و پرورش است، ادامه داد: در این برنامه فرهنگی به‌دنبال ارتقای فرهنگ دینی در آموزش و پرورش و خانواده‌ها هستیم.

وی با ذکر این مطلب که هزینه در آموزش و پرورش، سرمایه‌گذاری برای آینده است، تصریح کرد: رسیدن به قله‌های رفیع علم و پیشرفت با آموزش نیروی انسانی، محقق می‌شود و آموزش و پرورش، خاستگاه علم و دانش است.

شاهرخی، با اشاره به این‌که دشمنان تلاش می‌کنند حرکت انقلاب ما را کند کنند، گفت: بیش‌از ۲۵۰ سال نظام سلطه برنامه‌ریزی علمی و آموزشی را برای دین‌زادیی و اسلام‌هراسی به‌کار گرفت اما امام راحل(ره) با انقلاب خود، برنامه‌های نظام سلطه برای دین‌زدایی را به گورستان تاریخ فرستاد.

شاهرخی با بر تاکید بر ترویج امیدبخشی به نسل جوان توسط آموزش و پرورش، گفت: در لرستان ظرفیت‌های فرهنگی زیادی وجود دارد که با استفاده از این ظرفیت‌ها می‌توان افقی نو برای فرزندان رقم زد.