پیام تبریک نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد به مناسبت روز ازدواج

پیام تبریک نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد به مناسبت روز ازدواج
مرداد 1, 1399
277 بازدید

پیام تبریک نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد به مناسبت روز ازدواج سرسبزترین روز عالم ، روز اول ذی الحجه است که در آن روز زیباترین سرود هستی در گوشه گوشه شهر زمزمه شد و روشن‏ ترین پیوند در فصلی از تاریخ به نام ازدواج آسمانی به ثبت رسید . […]

پیام تبریک نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد به مناسبت روز ازدواج

سرسبزترین روز عالم ، روز اول ذی الحجه است که در آن روز زیباترین سرود هستی در گوشه گوشه شهر زمزمه شد و روشن‏ ترین پیوند در فصلی از تاریخ به نام ازدواج آسمانی به ثبت رسید .

نامگذاری سالروز ازدواج حضرت علی و فاطمه (علیهما السلام) ، فرصت مناسبی است تا با جمع بندی آسیب ها و چالش های پیش روی جوانان در راستای امر مقدس ازدواج ، بیش از گذشته به ترویج فرهنگ ساده زیستی ، تسهیل امر ازدواج و قناعت ورزی پرداخته شود که این مسئله مهم از وظایف خطیر خانواده ها و همه متولیان امر به شمار می رود.

اول ذی الحجه ، روز ازدواج و خانواده نامگذاری شد تا تاکیدی باشد بر اهمیت و ارزش الگو گرفتن از ازدواج علی گونه و ارائه طریقی برای جامعه بشری در همه قرون و اعصار.

امید است که جوانان این مرز و بوم که تربیت یافته مکتب اهل بیت (ع) هستند، با الگو قرار دادن منش زندگی حضرت علی (ع) و فاطمه زهرا (س) و با توکل بر خداوند متعال آغازگر زندگی‌های مشترک اسلامی باشند.

از این رو دستگاه های دولتی و مردم نهاد و نیکوکاران جوانان را در امر ازدواج کمک مادی و معنوی کنند که جزء خدا پسنده ترین کارهای خیر است.

اینجانب با گرامیداشت و تبریک سالروز مقدس ترین و زلالترین ازدواج هستی ، پیوند حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه (س) ؛ برای همه جوانان ایران اسلامی به خصوص جوانان عزیز استان لرستان ، زندگی توام با سربلندی و سرافرازی در پرتو منویات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی از درگاه خداوند باری تعالی آرزومندم .

((سید احمد رضا شاهرخی))