پیام تبریک به مناسبت روز معلم؛

پیام تبریک به مناسبت روز معلم؛
اردیبهشت 12, 1399
342 بازدید

حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه شهرستان خرم آباد با صدور پیامی ۱۲ اردیبهشت ماه روز معلم را تبریک گفتند. متن پیام به شرح ذیل است: بسم الله الرحمن الرحیم دوازدهم اردیبهشت ماه سالروز شهادت حضرت آیت…. استاد شهید مرتضی مطهری (ره) به نام […]

حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه شهرستان خرم آباد با صدور پیامی ۱۲ اردیبهشت ماه روز معلم را تبریک گفتند.

متن پیام به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

دوازدهم اردیبهشت ماه سالروز شهادت حضرت آیت…. استاد شهید مرتضی مطهری (ره) به نام “روز معلم” مزین شده است. بزرگداشت مقام معلم ارزش نهادن، به جایگاه رفیع قلم و دانش است که خدای سبحان به آن سوگند یاد کرده است و ادای احترام به تمام جانهای عزیزی است که چون شمع میسوزند تا چراغ حقیقت را برافروزند و محفل عاشقان علم و فناوری و مدرسه دلدادگان طریقت الی الله را روشنایی بخشند.

معلمی که به تعبیر حضرت امام راحل(ره) شغل انبیا است، رسالتی بزرگ و الهی به شمار می رود؛ که بر دوش اساتید حوزه های علمیه، دانشگاه ها و آموزش و پرورش است. زیرا همچنان که پروردگار متعال، آفریننده و پرورش دهنده عالمیان است. معلمان نیز علم و دانش را به شاگردان یاد داده و زمینه لازم را برای رسیدن به قله های کمال و معنویت فراهم می آورند .

امید است که معلمان عزیز در مسیر هدایت و سعادت موفق و پیروز باشند و آحاد جامعه اسلامی خصوصاً مسئولان امر قدردان تلاشهای این باغبان های بوستان علم و معرفت باشند.

قطعا در این میان نشستن بر کرسی استادی در همه مراکز تعلیم و تربیت با وجود وظایف مشترک و اختصاصی هر یک از این مراکز، توفیقی مضاعف بوده که شأنیتی ویژه و خاص دارد و البته وظایف سنگین‌تری را هم به دنبال خواهد داشت.

اینجانب با عرض گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر راه تعلیم وتربیت، فرا رسیدن روز معلم و استاد را به همه ی فرهیختگان این عرصه تبریک می گویم. سلامت، سعادت و توفيق آنان را در مسير تربيت و پرورش سرمايه های انساني از خداوند متعال خواستارم.

《سید احمد رضا شاهرخی》