پیام آدینه حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه شهرستان خرم آباد  ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ 

 پیام آدینه حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه شهرستان خرم آباد  ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ 
فروردین 29, 1400
401 بازدید

بیانات نماینده ولی فقیه در استان لرستان در پیام آدینه این هفته: حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان در پیام جمعه این هفته در سخنانی با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان ماه مخصوصی است، اظهار داشت: ماه رمضان به واسطه روزه داری، حضور در مهمانی خدا، […]

بیانات نماینده ولی فقیه در استان لرستان در پیام آدینه این هفته:

حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان در پیام جمعه این هفته در سخنانی با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان ماه مخصوصی است، اظهار داشت: ماه رمضان به واسطه روزه داری، حضور در مهمانی خدا، نزول قرآن مجید بر پیامبر (ص)، شب‌های قدر و… ماه مخصوصی است.

وی با بیان اینکه ماه رمضان به واسطه فضیلت‌های گوناگون، ماه مخصوصی است، عنوان کرد: خداوند بندگانش را دوست دارد و به این وسیله می‌خواهد که زمینه تقرب آنها را فراهم کند.

وی خاطرنشان کرد: در ماه مبارک رمضان بر اساس سوره قدر، ملائکه بر امام عصر(عج) نازل می‌شوند، این یعنی پیوستگی زندگی ما با امام زمان (عج)؛ آن دادگستری که با غلبه بر ظالمان و ستمگران هر آنچه ظلم و جور است را برچیده و رسم عدل را بر زندگی انسان‌ها حاکم خواهد کرد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه پیوستگی زندگی ما با امام عصر (عج)، بیان داشت: امام علی (ع) درباره عصر ظهور می‌فرماید: (فَيُريكُمْ كَيْفَ عَدْلُ السّيرَةِ وَ يُحْيى مَيِّتَ الْكِتابِ وَ السُّنَةِ؛ ) با ظهور امام دوازدهم به شما روش عدالت نشان داده می‌شود، بخشی از کتاب و سنت که به آن عمل نشده زنده می‌شود، انتظار برای طلوع و ظهور حضرت نیاز یک انسان مؤمن، بصیر و آگاه است، انتظار همان قانع نشدن به وضعیت موجود و تلاش، جهاد و کوشش برای رسیدن به وضعیت مطلوب است و مسلم است رسیدن به وضعیت مطلوب در دست قدرتمند و توانای ولی خدا امام زمان (عج)، یاران ایشان و منتظرین ظهور ایشان که با جهاد، تلاش و مجاهدت زمینه ظهور حضرت را فراهم کنند.

حجت الاسلام شاهرخی در ادامه سخنان خود با اشاره به ۲۹ فروردین و روز ارتش جمهوری اسلامی ایران و تبریک این روز گرامی گفت: با به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی، ارتش رژیم شاهنشاهی که پیکره اصلی آن را جوانان برومند و خانواده‌های مسلمان تشکیل می‌دادند همراه با امت اسلامی و با پیروی از امام راحل (ره) به انقلاب اسلامی پیوست و پس از پیروزی انقلاب اسلامی هم، خستگی ناپذیر و با فداکاری مستمر و تقدیم هزاران شهید، جانباز و آزاده از میهن اسلامی دفاع کردند.

وی عنوان کرد: امام راحل به مناسبت این فداکاری روز ۲۹ فروردین را روز ارتش جمهوری اسلامی نامیدند، ملت ایران، تاریخ ایران اسلامی و مردم استان لرستان هیچ گاه فداکاری ارتش جمهوری اسلامی و ارتشیان استان لرستان و لشکر ۸۴ پیاده لرستان را در دفاع از انقلاب اسلامی و نبرد بی امان با ضد انقلاب فراموش نخواهند کرد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روز دوم اردیبهشت ماه و روز تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سال ۵۸، گفت: امام راحل (ره) در این تاریخ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را طی فرمانی به شورای انقلاب اسلامی تأسیس و اعلام کردند.

حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که عمری به درازای انقلاب اسلامی دارد نقش بزرگی در حفظ و پاسداری از انقلاب اسلامی ایفا کرده است، افزود: صیانت از اصول و آرمان‌های انقلاب اسلامی، خنثی سازی توطئه‌های نظام سلطه، تأمین نیازهای دفاعی و بالا بردن قدرت بازدارندگی و ساخت موشک های میان برد و دوربرد، نقش آفرینی تحسین برانگیز درآزمون بزرگ خدمت رسانی،محرومیت زدایی و عمران و آبادی، موفقیت در آزمون بزرگ خدمت رسانی در مبارزه با بیماری کرونا و کمک‌های مومنانه به مردم در این مقطع حساس از جمله افتخارات سپاه پاسداران است.

وی با تاکید بر اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی ایران به عنوان دو بازوی توانمند برای حفظ ایران اسلامی و دفاع از سرزمین ایران اسلامی در زمین، دریا و هوا افتخار آفرینی کرده اند، ادامه داد: و با صلابت و قدرت در آب‌های بین المللی حضور پیدا می‌کنند و فضای جمهوری اسلامی را از خطرات احتمالی دشمن حفظ می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان، تصریح کرد: با تمام توان هم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و هم ارتش جمهوری اسلامی در سازندگی، محرومیت زدایی، مبارزه با ویروس کرونا و… در کنار گروههای جهادی، جوانان انقلابی، خیران، نیکوکاران و… همچنان به مجاهدت خود ادامه می‌دهند.

حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه وقتی مقایسه می کنیم ورود کشورمان به سال ۱۳۰۰ در مقایسه ورود کشورمان به سال ۱۴۰۰ به این نتیجه می رسیم که آغاز سال ۱۳۰۰ همراه بود با کودتای رضاخان به وسیله خارجی‌ها، در این سال رضاخان به وسیله انگلیسی ها بر کشور ما حاکم شد و انگلیس امور کشور ما را به وسیله رضاخان در دست گرفت اما سال ۱۴۰۰ که به یک معنا سال ورود ما به قرن ۱۵، همراه با انتخابات است.
در طول قرن‌های گذشته کشور ما دچار پادشاهان زورگو و مستبد بود، ولی از اواسط دوره قاجار تا زمان پهلوی و اتمام حکومت پهلوی دوم کشور ما هم تحت سلطه استبداد و بیگانگان بود، گفت: بعد از آن کشور ما به لحاظ برنامه‌های علمی، اقتصادی، نظامی و… تحت سلطه آمریکا قرار گرفت و مستشارانی از این کشور در میهن اسلامی ما حضور پیدا کردند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی افزود: سال ۱۴۰۰ که سال ورود به قرن پانزدهم همراه با انتخابات ۲۸ خرداد است، انتخابات به معنای مردم سالاری است و نقطه مقابل استبداد و سلطه بیگانگان است.

وی با بیان اینکه برگزاری انتخابات به این معنا است که مردم در تعیین سرنوشت کشور خود اصل هستند، گفت: انتخابات به معنای این بوده که مردم در مقابل استبداد و نظام سلطه ایستاده اند و ما باید این را قدر بدانیم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه ما باید به واسطه انتخابات به گونه‌ای آینده کشور خود را رقم بزنیم که به لحاظ علمی، فرهنگی، اقتصادی و نظامی آنچنان قوی شویم که بتوانیم زیرساخت‌های مورد نیاز کشور را تعیین کنیم.

حجت الاسلام شاهرخی گفت: اگر دولت و ملتی از خودش ضعف نشان داد و زیرساخت‌ های مورد نیاز خود را تأمین نکرد، و از جهت علمی، فرهنگی، اقتصادی و نظامی به نقطه مطلوب نائل نشود مورد تعرض بی رحمانه ترین مستبدان و نظام سلطه قرار خواهد گرفت.

وی گفت: اینکه مقام معظم رهبری در ابتدای هر سال نامگذاری را اعلام می‌کنند حاکی از این است که جهت کشور ما به سمت تحقق رشد و پیشرفت علمی، فرهنگی، اقتصادی و نظامی باید باشد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه رسیدن به چنین رشدی با نصب بنر و تبلیغات نیست بلکه با اقدام و عمل است، گفت: در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها باید واحدهای تولیدی راکد و نیمه فعال استان از این وضعیت خارج شوند.

حجت الاسلام شاهرخی ادامه داد: اینکه یک مقام مسئول در استان لرستان چنین آمار می‌دهد که از یک هزار و ۱۸۰ واحد تولیدی در استان لرستان ۳۰ درصد تعطیل هستند، یعنی ما قریب به ۳۵۰ واحد تولیدی تعطیل شده داریم، ۷۰ درصد باقی مانده که حدود ۸۰۰ واحد تولیدی هستند نیز نصف آنها با زیر ۵۰ درصد فعال هستند.

وی با اشاره به اینکه واحدهایی در تملک بانک‌ها قرار دارند، بیان داشت: لازم است استانداری، دادگستری، سازمان صمت با همکاری بانک‌ها این واحدهایی که در تملک بانک ها هستند را تعیین تکلیف کنند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه این واحدها به زودی تعیین تکلیف شوند و یا خود بانک‌ها این واحدها را فعال کنند و یا به کسانی که اهلیت دارند واگذار شوند، عنوان کرد: نباید منتظر بمانیم که رئیس قوه‌ای بیاید و واحدهای تعطیل شده و یا زیر ۵۰ درصد ظرفیت فعال را تعیین تکلیف کند.

حجت الاسلام شاهرخی با تاکید بر اینکه این واحد ها باید در داخل استان تعیین تکلیف شوند، افزود: صنایعی که در اختیار فرد و یا گروهی هستند و وام را به صورت ارزی و تومانی گرفته اند و هیچ اقدامی انجام نمی‌دهند، این به معنای صدها میلیارد تومان ضرر، زیان، خسارت مادی به مردم استان، بیکاری، تورم و آسیب اجتماعی است.

وی بیان داشت: دستگاه‌های مربوطه در استان لرستان باید واحدهای تعطیل، نیمه تعطیل و تحت تملک بانک‌ها و کارخانه هایی که ارز لازم را گرفته اند و تعطیل هستند را در سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها» طی یک برنامه زمان بندی مشخص، تعیین تکلیف کنند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان، تاکید کرد: در غیر این صورت اگر چنین رویدادی اتفاق نیافتد معلوم می‌شود که دستگاه‌های مربوط به وظایف خود عمل نکرده و باید پاسخگوی افکار عمومی و کارهای نکرده خود باشند.

حمایت و پشتیبانی از تولید و مانع زدایی‌ها یعنی موانع را برای فعالیت تولیدی کشاورزان در بخش کشاورزی فراهم کنیم، پمپاژهای آب که در سیل سال ۹۸ دچار خسارت شدند و یا در برنامه ها مصوب شده که در برخی نقاط استان نصب و راه‌اندازی شوند به سرعت نصب و آغاز به کار کنند، زیرا کشاورزان از این تعلل ها به هر دلیل بسیار گلایه‌مند هستند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی با اشاره به سفر اخیر رئیس قوه قضائیه به استان لرستان افزود: تعیین تکلیف ۵ کارخانه مهم در استان از جمله مصوبات این سفر بود و مابقی واحدهای تولیدی نیز باید با برنامه‌ریزی علمی، زمان‌بندی و کارشناسی شده و با همت و کار مظاعف و کارانبوه و جهادی فعال شوند.

1400/1/27