پیام آدینه حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه شهرستان خرم آباد  ۲۱/ آذر ماه/ ۱۳۹۹

پیام آدینه حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه شهرستان خرم آباد  ۲۱/ آذر ماه/ ۱۳۹۹
آذر 22, 1399
225 بازدید

?#موضوع_اول_تقوا_الهی   《بسم الله الرّحمن الرّحیم》 «الحمدلله ربّ العالمین و صلّی الله علی محمّد و آله الطّاهرین سیّما بقیّه الله فی الارضین و لعنة الله علی اعدائهم اجمعین» ?حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی، نماینده ولی فقیه در استان لرستان، در پیام آدینه این هفته با دعوت همگان به تقوای الهی با اشاره به حدیثی از امام […]

?#موضوع_اول_تقوا_الهی

 

《بسم الله الرّحمن الرّحیم》

«الحمدلله ربّ العالمین و صلّی الله علی محمّد و آله الطّاهرین سیّما بقیّه الله فی الارضین و لعنة الله علی اعدائهم اجمعین»

?حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی، نماینده ولی فقیه در استان لرستان، در پیام آدینه این هفته با دعوت همگان به تقوای الهی با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع) اظهار داشت: امام صادق (ع) از پدرشان و در نهایت از پیامبر(ص) نقل می کنند که با نگاه تجلیل و تکریم به برادر مومن توجه کنید،در دل به او محبت داشته باشید،در تشیع جنازه اش شرکت کنید یعنی بعد از مرگ هم از برادر مومن دست برنداریم و بعد از مرگش هم نیکی اورا بگوییم.

?وی افزود: در روایت آمده که نیکی های مردگان خود را یاد کنید واز بدی هایشان چشم بپوشید، با مرگ پرونده آدمی بسته می شود در این صورت باید منتظر وراثین بماند که آیا کار خیری برای او انجام می دهند؟ اگر هم انجام دهند این کار خیر متفاوت با کار خیری است که خودش انجام می داد، پس تا قبل از اینکه شیشه عمر به وسیله سنگ اجل شکسته و به پایان برسد بهترین عمل را برای خودش بفرستد، با مومن در مالت مواسات کنی، غیبت او را حرام و ممنوع کنی، در مریضی از او عیادت کنی.

?#موضوع_دوم_مسائل_کشور

?حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی، نماینده ولی فقیه در استان لرستان، در ادامه پیام آدینه این هفته با اشاره به طرح اقدام راهبردی جهت لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران توسط مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مجلس شورای اسلامی در دوازدهم آذرماه کلیات طرحی را تصویب کرد که به طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران نام گذاری و توسط شورای نگهبان این طرح تصویب شده است.

?وی با بیان اینکه بر اساس طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران چنانچه کشورهای 1+4 در برابر ایران به تعهداتشان عمل نکنند ایران هم اجرای داوطلبانه پروتکل های الحاقی را متوقف می کند بیان کرد:تعهدات 1+4 عبارتند از: عادی شدن روابط بانکی،رفع موانع صادرات و فروش نفت، برگشت کامل و سریع ارز منابع حاصل از فروش است.

?حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت:براساس پروتکل های الحاقی کلیه تاسیسات هسته ای ایران زیر نظر دوربین های آژانس قرار دارد و بازرسان تنها دو ساعت قبل از بازرسی به مسئولان ایران اطلاع می دادند که جهت بازرسی وارد ایران شده و هر سایتی می خواستند بازدید می کردند.

?وی تصریح کرد:چنانچه کشورهای 1+4که شامل آلمان ، فرانسه ، انگلیس ، چنین و روسیه به تعهداتشان عمل نکردند ایران هم به تعهداتی که در ذیل پروتکل الحاقی پذیرفته عمل نخواهد کرد.
به این معنی که دوربین های نظارتی آژانس تعطیل می شوند و بازرسان آژانس نمی توانند سر زده به تاسیسات هسته ای وارد شوند.

?نماینده ولی فقیه در لرستان خاطر نشان کرد : آنچه در مورد این مصوبه باید گفت این پیامی است به آژانس هسته ای و کشورهای 1+4 که در مقابل خروج آمریکا از برجام و عمل ایران به تعهداتش، از حق ایران دفاع نکرد و نحوه برخورد انگلیس و فرانسه هم در مقابل خروج آمریکا از برجام و عدم اقدام به تعهداتش گام مفیدی و سازنده ای را در برنداشتند.

?وی اظهار داشت : اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران قدمی رو به جلو است و پیامی برای طرف های مقابل است که اگر به پای تعهداتشان برنگردند ایران هم از این به بعد مطابق این مصوبه عمل می کند.

?حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی افزود:سابقه آمریکا و کشورهای اروپایی تحریم ،کودتا ،ایجاد جنگ داخلی ،ترور و جنگ خارجی بوده و هست ،از این رو مصوبه اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران توسط مجلس حاکی از هوشمندی نمایندگان مجلس شورای اسلامی است که جای تقدیر و تشکر دارد.

?نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد:کشور ما برای رسیدن به استقلال کامل و تمام نیاز دارد که تمام اشکال نفوذآمریکا را در ابعاد اقتصادی ،فرهنگی ،سیاسی و نظامی را قطع و از بین ببرد.

?وی بیان کرد:وقتی به بررسی اقتصاد ایران و راهکارهای برون رفت از مشکلات اقتصادی می پردازیم متوجه می شویم اقتصاد دانهایی که در بدنه اجرایی و در دانشگاه هستند، در راه حلهایی باهم مشترک هستند ،اما آنچه مورد نیاز است اقتصاد ما است، همت ، اهتمام جدی و پیگیری است.

?#موضوع_سوم_وضعیت_استان

?حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی، نماینده ولی فقیه در استان لرستان، در ادامه پیام آدینه این هفته اظهار داشت: این که مدیری بنشیند که به او اعتبار بدهند و او هم اعتبار را هزینه کند کاری است که از بسیاری از افراد ساخته است.
آنچه نشانه یک مدیر با کفایت است این است که فعالیت خود را برای گرفتن اعتبار صد چندان کرده و حتما برای جذب اعتبار متمرکز ملی تلاش نموده و آن را برای دستگاه مربوطه اختصاص و عملی کند.

?وی خطاب به مسئولان استان تصریح کرد: با گذشت ۹ ماهه از سال نسبت به سهم بودجه استانی چه کرده ایم؟ آیا همه سهم استان را تا ۹ ماهه اول سال جذب کرده ایم ؟ و علاوه بر بودجه های استانی برای جذب بودجه های متمرکز ملی چه کرده ایم؟

? نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان امام راحل در استان مدیریت مستقل پیدا کرده است عنوان کرد:مدیران استان با اداره کل ستاد اجرایی فرمان امام راحل در استان هم افزایی کنند و از ستاد اجرایی در راستای تولید ، اشتغال و سرمایه گذاری های مشترک بهره برداری کنند.

?وی بیان کرد: بنیاد مستضعفان در سه نقطه محروم استان ورود پیدا کرده و همچنین باید از سفر معاونان وزارت تعاون در راستای ایجاد تولید و اشتغال در استان بهره گرفت.
مجموع این فعالیت هایی که در حال انجام است همه نشان از امید به آینده بهتری است که در استان لرستان رقم خواهد خورد.
آنچه که در پیام های جمعه هفته های گذشته بر آن تاکید شد امید به آینده ای بهتر برای استان لرستان بوده و با فعالیت هایی که در حال انجام است مطابقت دارد.
یعنی امید و وعده به آینده بهتر دارای پایه و اساس بوده و هست البته ما در ابتدا یک راه طولانی هستیم که می توانیم با یاری خداوند متعال همدلی، وفاق و اتحاد این مسیر را ادامه دهیم.

?حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت: سازمان های جهاد کشاورزی، صنعت معدن و تجارت و همچنین اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی در ۶ ماهه باقی مانده از سال وظایف سنگینی بر عهده دارند و باید از فرصت های به وجود آمده بهره برداری کافی و لازم را ببرند.

?وی تصریح کرد:نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این ایام که زمان طرح بودجه در مجلس شورای اسلامی است باید توجه کنند شش هزار میلیارد تومان از اعتبارات خسارات ناشی از سیل به استان تاکنون جبران نشده است در همین راستا باید پیگیری این موضوع در دستور کار قرار بگیرد تا در بودجه ۱۴۰۰ ردیفی برای آن منظور شود.

?نماینده ولی فقیه در لرستان خاطرنشان کرد:پیگیری اولویت های استان به صورت دسته جمعی و حتی همراه کردن نمایندگان استان های دیگر که از جهاتی اشتراک هایی با استان لرستان دارند از طرف نمایندگان محترم می تواند بسیار کارساز و مفید باشد.

?وی اظهار داشت: نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی اگر بتوانند بر اعتبارات استان اضافه کنند در آن صورت است که در امور عمرانی، بهداشتی، خدماتی، فرهنگی و اجتماعی حوزه های انتخابیه خود می توانید خدمات بیشتری ارائه دهید.

?حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی افزود:نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی از ظرفیت کارشناسی بدنه اجرایی جهت پیگیری اولویت های استان از جمله تخصیص آب و شبکه آبیاری جهت آبی کردن زمین های دیم و همچنین تکمیل سدهای نیمه تمام استان استفاده کنند.

 

۲۱/ آذر ماه/ ۱۳۹۹

 

☑️ پایگاه اطلاع رسانی:
https://shahrokhy.ir/

✅کانال تلگرام:
https://t.me/Shahrokhy_ir

✅ کانال ایتا:
http://eitaa.com/shahrokhy_ir