پیاده‌روی «جاماندگان اربعین» در خرم‌آباد با تاسی از پیاده‌روی میلیونی نجف تا کربلا، امروز دوشنبه٬ پنجم مهر، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

پیاده‌روی «جاماندگان اربعین» در خرم‌آباد با تاسی از پیاده‌روی میلیونی نجف تا کربلا، امروز دوشنبه٬ پنجم مهر، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.
مهر 6, 1400
187 بازدید

در این مراسم که با عنوان پیاده‌روی «حرم تا حرم» برگزار شد، عاشقان حسینی مسیر چند کیلومتری حرم امامزاده زید ابن علی(ع) تا حرم امامزاده عبدالله(ع) را طی کردند. حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمدرضا شاخرخی، نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان در حاشیه این مراسم گفت: مردم آمدند تا بعد از ۱۴۰۰ سال راه امام حسین(ع) که گسترش […]

در این مراسم که با عنوان پیاده‌روی «حرم تا حرم» برگزار شد، عاشقان حسینی مسیر چند کیلومتری حرم امامزاده زید ابن علی(ع) تا حرم امامزاده عبدالله(ع) را طی کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمدرضا شاخرخی، نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان در حاشیه این مراسم گفت: مردم آمدند تا بعد از ۱۴۰۰ سال راه امام حسین(ع) که گسترش توحید، حریت و آزادگی برای بشر است را ادامه دهند.

وی با اشاره به اینکه امروز بعد از ۱۴۰۰ سال هنوز پرچم آزادگی سید و سالار شهیدان بلند است و مردم در تمام جهان به یاد مظلومیت امام حسین(ع) به میدان می‌آیند، افزود: یزیدیان می‌خواستند نامی از امام حسین(ع) نباشد حتی بر پیکرهای مطهر شهدای کربلا اسب راندند اما حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) به‌عنوان پیام‌رسانان عاشورا، پیام سید و سالار شهیدان را به جهانیان را رساندند.

 حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت: انسان‌های آزاده عاشورا را زنده نگه داشتند و ما وظیفه داریم پرچم آزادگی و حریت امام حسین(ع) را زنده نگه داریم.

1400/7/5