هنر انقلاب باید بر عقلانیت، معنویت و عدالت استوار باشد

هنر انقلاب باید بر عقلانیت، معنویت و عدالت استوار باشد
خرداد 13, 1399
326 بازدید

هنر انقلاب باید بر عقلانیت، معنویت و عدالت استوار باشد نماینده ولی فقیه در لرستان در محفل شعر “در سوگ آفتاب” با اشاره به وجوه شخصیتی امام راحل گفت: عقلانیت، معنویت و عدالت محورهای اصلی شخصیت حضرت امام خمینی(ره) بود که باید در هنر و شعر انقلاب نیز متبلور شود. ✍ به گزارش روابط عمومی […]

هنر انقلاب باید بر عقلانیت، معنویت و عدالت استوار باشد

نماینده ولی فقیه در لرستان در محفل شعر “در سوگ آفتاب” با اشاره به وجوه شخصیتی امام راحل گفت: عقلانیت، معنویت و عدالت محورهای اصلی شخصیت حضرت امام خمینی(ره) بود که باید در هنر و شعر انقلاب نیز متبلور شود.

✍ به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی، نماینده ولی فقیه در استان عصر دوشنبه دوازدهم خرداد ماه در محفل شعر “در سوگ آفتاب” که به مناسبت سی و یکمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) توسط سازمان بسیج هنرمندان استان و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور ۱۰ تن از شاعران انقلابی استان برگزار شد، ضمن تشکر از دست اندرکاران این مراسم و شاعران حاضر در محفل، گفت: شخصیت حضرت امام(ره) بر سه محور عقلانیت، معنویت و عدالت استوار بود که هم در آثار و هم در سخنان ایشان به خوبی مشهود هستند.

امام جمعه خرم آباد افزود:هنر و شعر انقلاب باید ضمن حرکت در مسیر شاخصه های شخصیتی بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی مفاهیم دینی را در سطح جامعه ترویج نموده و در اشعار و آثار خود بسیاری از فضیلت ها همچون صداقت، انصاف و اخلاق را به تصویر بکشند.

وی تصریح کرد: تعهد ادبی و دینی است که ماندگاری و اثر گذاری شعر انقلاب را تضمین می کند تا از این طریق ضمن تقویت پایه های فرهنگ در جامعه، زمینه توسعه اقتصادی، سیاسی و اجتماعی را فراهم آورند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی در پایان خاطر نشان ساخت: حضرت امام (ره) در مسیر تحقق انقلاب اسلامی هیچگاه از عدالتخواهی و عدالت جویی کوتاه نیامد و خسته نشد و بزرگداشت امام یعنی آموزه ها و آرمان های ایشان را در سطح جامعه ترویج کنیم.

در این مراسم شاعران حاضر به خوانش آثار خود در وصف حضرت امام خمینی(ره)، سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، شهدای انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و مدافعان حرم و همچنین مدافعان سلامت پرداختند.