همایش فصلی ائمه جمعه استان لرستان با حضور نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی برگزار شد .

همایش فصلی ائمه جمعه استان لرستان با حضور نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی برگزار شد .
دی 10, 1399
253 بازدید

? همایش فصلی ائمه جمعه استان لرستان برگزار شد. ✅ به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، صبح امروز دهم دی ماه، همایش فصلی ائمه جمعه با موضوع: “برنامه های فرهنگی پایگاه های نماز جمعه استان لرستان” با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی‌فقیه در استان […]

? همایش فصلی ائمه جمعه استان لرستان برگزار شد.

✅ به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، صبح امروز دهم دی ماه، همایش فصلی ائمه جمعه با موضوع: “برنامه های فرهنگی پایگاه های نماز جمعه استان لرستان” با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد، حجت الاسلام و المسلمین حسنی مدیر محترم دفتر مطالعات و برنامه های فرهنگی شورا، حجت الاسلام والمسلمین حقیان مدیر دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان لرستان و ائمه جمعه استان لرستان در سپاه ناحیه مقاومت شهرستان ازنا در حال برگزاری است.

 

✅  نماینده ولی فقیه در استان لرستان حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی روز چهارشنبه در همایش فصلی ائمه جمعه استان در محل سپاه ناحیه مقاومت شهرستان ازنا اظهار داشت: مردم با رفتار و گفتار صحیح عالمان، به دین گرایش پیدا می‌کنند بنابراین یک عالم می‌تواند پس از ارتحالش با توجه به الگوی رفتاری و گفتاری که از خود برجا گذاشته منشا تبلیغ، ارشاد و هدایت باشد.

?وی ادامه داد: عالمانی در لرستان بودند که پس از ارتحالشان سبب ارشاد مردم شدند و این امر مهم به دلیل ارتباط صمیمی آنها با حوزه علمیه اتفاق می افتد.

?نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: ائمه جمعه نیازمندان را یاری داده و با ارتباط صمیمی بین مردم، گره‌گشای مشکل آنان باشند.

?وی با تاکید بر ارتباط صمیمی عالمان دین با مردم همراه با اخلاق و رفتار نیکو اظهار داشت: حضور نیافتن در میهمانی ها پرخرج، معاشرت نکردن با افراد غیر خوشنام، داشتن تواضع و دوری از تکبر نشانه های یک ارتباط صمیمی بین عالم و مردم است.

?حجت‌الاسلام والمسلمین شاهرخی اضافه کرد: امامان جمعه رقیب روحانیون و مقامات اداری یک شهر نیستند بلکه برای هم افزایی و کمک آمده اند و هیچگاه نقطه مقابل علمای دیگر نبودند.

?نماینده ولی فقیه در لرستان خدمتگزاری به روحانیون، گره‌گشایی و کمک به نیازمندان و ایجاد نشاط و امید را از نشانه‌های ارتباط صمیمی عالم با مردم برشمرد و گفت: باید دانست اگر در مسیر بدون مشکل حرکت کردیم هنوز به نقطه رشد نرسیده ایم بنابراین بایستی از تجارب علمای دیگر استفاده و برای رسیدن به اهداف تلاش کرد.

?حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی افزود: ائمه جمعه با جدیت بیشتر احیای شورای امر به معروف و نهی از منکر را در دستگاه های اجرایی دنبال کنند چراکه اگر هر مسئولی در هر جایگاهی به وظایف خود عمل کند مشکلی پیش نمی آید.

?وی ادامه داد: اعضای شورای امر به معروف و نهی از منکر باید از جهت الگوی رفتاری و گفتاری نمونه باشند

وی همچنین درباره لزوم ارتقاء علمی و پاسخگویی دفاتر سوالات شرعی افزود: دفاتر پاسخگویی به مسائل شرعی در شهرستانها با دفتر مرکز استان مرتبط شوند زیرا برنامه هایی برای ارتقای سطح علمی این دفاتر از مرکز تدارک دیده شده است که لازم است اطلاع رسانی شود.

 

99/10/10


? پایگاه اطلاع رسانی:
https://shahrokhy.ir/

?کانال تلگرام:
https://t.me/Shahrokhy_ir

?کانال ایتا:
http://eitaa.com/shahrokhy_ir

#نماینده_ولی_فقیه_در_استان_لرستان_و_امام_جمعه_خرم آباد

#نماینده_ولی_فقیه_در_استان_لرستان

#حجت_الاسلام_و_المسلمین_سید_احمد_رضا_شاهرخی_نماینده_ولی_فقیه_در_استان_لرستان

#همایش_فصلی_ائمه_جمعه_استان_لرستان

برچسب‌ها:, ,