همایش بصیرتی روحانیون شاغل در نیروهای مسلح با حضور نماینده ولی فقیه در استان لرستان

همایش بصیرتی روحانیون شاغل در نیروهای مسلح با حضور نماینده ولی فقیه در استان لرستان
خرداد 11, 1400
217 بازدید

همایش بصیرتی روحانیون شاغل در نیروهای مسلح استان لرستان با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد برگزار شد.  نماینده ولی فقیه در استان لرستان حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی درهمایش بصیرتی روحانیون شاغل در نیروهای مسلح با بیان اینکه […]

همایش بصیرتی روحانیون شاغل در نیروهای مسلح استان لرستان با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد برگزار شد.

 نماینده ولی فقیه در استان لرستان حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی درهمایش بصیرتی روحانیون شاغل در نیروهای مسلح با بیان اینکه قوام و شخصیت نیروهای مسلح به معنویتی است که در درون نیروهای مسلح است اظهار داشت : روشن و مبرهن است که این معنویت درون نیروهای مسلح از طریق علما و مروجین احکام به نیروهای مسلح منتقل می شود.

وی افزود: علم ،عمل ،بصیرت و تغذیه های فکری و اعتقادی مانند دمیدن روح در کالبد است که توسط روحانیون مستقر در نیروهای مسلح و با هماهنگی و همراهی حوزه فرماندهی ،عقیدتی و سیاسی پیش می رود.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: این که در روایت می خوانیم هر کس خود را برای مردم پیشوا قرار بدهد پس لازم است اول به تعلیم نفس خود بپردازد قبل از اینکه به تعلیم دیگران بپردازد،به گفتار، رفتار و عمل روحانیون، مردم و نیرو های مسلح دقت می کنند که آیا آنچه می گوییم خودمان به آن عمل می کنیم و یا فاصله دارد.

وی بیان کرد: هر کجا روحانیت به هویت و شخصیت خود ،راه و روش و منش طلبگی خود عمل کرده در طول تاریخ موفق بوده است، اینکه در جنگ تحمیلی مشاهده می کنیم رزمندگان ما در جبهه های نور علیه ظلمت چگونه با نشاط و شاداب و از روی میل و رغبت حضور دارند حکایت از روحیه قوی آنها در سایه تزریق معنویت در منش آنها دارد.

 حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت: موفقیت روحانیت در طول تاریخ به دلیل توجه به مسئله معنوی و اخروی است که باعث شده روحانیت در دل مردم نفوذ پیدا کند، البته به مرور زمان روحانیت نیازمند ابتکار و نوآوری است که بتوانند جوانان را جذب کنند.

وی تصریح کرد: راه و روش روحانیت در درون و بیرون نیروهای مسلح تا حدودی متفاوت با نظمی است که از طریق فرماندهی در نیروهای مسلح اجرا می شود، ماموریت روحانیون مستقر در نیروهای مسلح باید به گونه ای باشد که بر دلها حاکم شوند و در درون نیروهای مسلح تفاوتی بین ظاهر و باطن ایجاد شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطر نشان کرد: روحانیون مستقر در نیروهای انتظامی باید با برنامه ها و شیوه های ابتکاری علاوه بر به پیش بردن برنامه های سازمانی حاکمیت بر دل ها پیدا کنند و جامعه هدف دستورات الهی را از روی میل و هدف انجام بدهند.

وی اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن به ایام ارتحال امام راحل و ۱۵ خرداد و همچنین پیش رو بودن انتخابات مهم ریاست جمهوری و شهر و روستا در ۲۸ خرداد ماه کشور در موقعیت حساسی است زیرا زورگویان عالم به دنبال کاهش حداکثری مشارکت در انتخابات هستند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی افزود: در جمهوری اسلامی اسلام ،مردم و انتخابات در طول این ۴۲ سال باهم هستندو این سه مولفه مهم مورد هجوم دشمن بوده و تهاجم نسبت به این سه مولفه همواره ادامه داشته است .

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اهمیت انتخابات عنوان کرد: مقام معظم رهبری می فرمایند مصیبت آن وقتی است که مردم پای صندوق های رای نیایند. این در حالی است که دشمنان تمام تبلیغات خود را از طریق فضای مجازی و ماهواره ها به کار گرفتند که مشارکت حداکثری اتفاق نیفتند در همین راستا همه ما باید تلاش کنیم مشارکت حداکثری و مطلوب صورت بگیرد و از این مرحله مهم تاریخی نیز با موفقیت عبور کند.

وی با بیان اینکه وظیفه روحانیت دفاع از نظام اسلامی با تمام توان است بیان کرد: مردم در انتخاب بهترین فرد برای ریاست جمهوری اسلامی وبهترین افراد برای شورای شهر آگاهی لازم را دارند و می دانند هر نقطه ای که مورد هدف دشمن قرار گرفت همان جا نقطه قوت ما است که در همین راستا روحانیت باید از طریق دشمن شناسی مردم را هدایت کنند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت: عملکرد روحانیت باید به گونه ای باشد که بین مردم و آرمان های نظام اسلامی پیوند ایجاد کند

1400/3/10