نماینده ولی فقیه در استان لرستان مورد استقبال مردم و مسئولین شهرستان دلفان قرار گرفت.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان مورد استقبال مردم و مسئولین شهرستان دلفان قرار گرفت.
مرداد 30, 1400
152 بازدید

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد به جهت شرکت و سخنرانی در مراسم عزاداری این شهرستان حضور یافت و مورد استقبال اقشار مختلف مردم، مسئولین و روحانیون قرار گرفت. در طی سفر نماینده ولی فقیه در استان لرستان به شهرستان دلفان در شب […]

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد به جهت شرکت و سخنرانی در مراسم عزاداری این شهرستان حضور یافت و مورد استقبال اقشار مختلف مردم، مسئولین و روحانیون قرار گرفت.

در طی سفر نماینده ولی فقیه در استان لرستان به شهرستان دلفان در شب هفتم محرم حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان در جمع عزاداران حسینی شهرستان دلفان حضور یافتند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمدرضا شاهرخی، نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان، شامگاه ۲۴ مرداد در جمع عزاداران هیئت محبین شهرستان دلفان، اظهار کرد: غم و اندوه عاشورا بر دل بشریت نسل اندر نسل سنگینی می‌کند.

وی افزود: عشق به حسین ابن علی(ع) به‌گونه‌ای است که با وجود کرونا، در چنین موقعیتی هم وفاداری خود را به راه سرور و سالار شهیدان نشان دهیم.

شاهرخی با اشاره به اینکه انسان به سلامت جسمی و هم به سلامت روحی نیاز دارد، ادامه داد: انسان برای ادامه زندگی به خوردن و آشامیدن نیاز دارد و بایدها و نبایدهای را در زندگی خود رعایت کند همین انسان نیاز دارد ابعاد اعتقادی و اخلاقی را تقویت کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با اشاره به اینکه پرخوری و خیلی کم‌خوری هر دو مضر است، تصریح کرد اینکه به انسانی به ابعاد روحانی و معنوی توجه نکند دچار ضرر می‌شود ما نیازمند عزاداری امام حسین(ع) برای تقویت ابعاد اعتقادی هستیم اما باید مجالس عزاداری امام حسین(ع) با رعایت فاصله اجتماعی، اصول بهداشتی و استفاده از ماسک برگزار شود.

وی با یادآوری این مطلب که همه هیئت‌های مذهبی کشور با وجود هزینه‌هایی که در فضاهای بسته انجام داده بودند، به فضای باز آمدند، افزود: هیئت‌های مذهبی افرادی پایبند به مقررات ستاد کرونا بوده و هستند و تأکید بر رعایت اصول بهداشتی تا پایان عزاداری‌ها است. طوری نباشد که به ما طعنه بزنند که هیئت‌ها محل شیوع ویروس کرونا شده است.

شاهرخی با تأکید بر اینکه گاهی احکام شرعی تابع سلامت انسان بوده و سلامت در دین اهمیت دارد، افزود: مجالسی که روحانی، مداح و مردم حضور دارند فقط خاص مجالس اهل‌بیت است کما اینکه ۲۵۰۰ هیئت در لرستان به اقامه عزای سید و سالار شهیدان می‌پردازند و این قابل تقدیر و قدردانی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با اشاره به اینکه مراسم هیئت‌ها را هیچ اداره‌ای نمی‌تواند ساماندهی کند فقط محبت به اهل‌بیت می‌تواند این محافل را ساماندهی کند، افزود: سیره علما برگزاری عزای سیدالشهدا(ع) است نمونه آن برگزاری نیم قرن روضه امام حسین(ع) و وقف اموال در راه عزاداری است.

وی با تأکید بر اینکه محرم به ما می‌گوید هر زمینی کربلا و هر روزی عاشوراست، افزود: انسان باید حسین(ع) زمان و یزید زمان را بشناسد و ببیند سخنان حسین(ع) از زبان حلقوم چه کسی بیرون می‌آید به معنای دیگر زورگویان عالم و آزادگان عالم را بشناسید.

شاهرخی با یادآوری اینکه انسان باید متکی به قدرت دین و مذهب باشد، ادامه داد: افغانستان متکی به آمریکا بود و خیال می‌کرد آمریکا از آنان حمایت می‌کند اما نتیجه این شد که کشور دو دستی تقدیم طالبان شد. اینکه مقام معظم رهبری فرمودند «به غرب دل نبندید و به جوانان انقلابی متکی باشید» نشان از بصیرت رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

1400/5/24