نماینده ولی‌فقیه در لرستان مطرح کرد؛انتقاد از بیکاری و وضعیت معیشت مردم لرستان/ مدیران برنامه های خود را اعلام کنند

نماینده ولی‌فقیه در لرستان مطرح کرد؛انتقاد از بیکاری و وضعیت معیشت مردم لرستان/ مدیران برنامه های خود را اعلام کنند
فروردین 26, 1399
338 بازدید

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با انتقاد از نرخ بیکاری و وضعیت معیشت مردم لرستان، گفت: مدیران برنامه‌های خود را برای رفع این مشکلات اعلام کنند.  حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی امروز سه شنبه در کارگروهی با هدف بررسی وضعیت اشتغالزایی در عرصه‌های کشاورزی، دامپروری، صنایع مرتبط این دو حوزه و همچنین سنگ‌های تزئینی لرستان در […]

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با انتقاد از نرخ بیکاری و وضعیت معیشت مردم لرستان، گفت: مدیران برنامه‌های خود را برای رفع این مشکلات اعلام کنند.

 حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی امروز سه شنبه در کارگروهی با هدف بررسی وضعیت اشتغالزایی در عرصه‌های کشاورزی، دامپروری، صنایع مرتبط این دو حوزه و همچنین سنگ‌های تزئینی لرستان در سخنانی با بیان اینکه راه برون رفت از معضل بیکاری و مشکلات اقتصادی تشکیل هیئت‌های اندیشه ورز در استان است، اظهار داشت: استفاده از خرد جمعی، علم، آگاهی و درایت کارشناسان در این رابطه ضروری است.

ضرورت ایجاد هیئت‌های اندیشه ورز در لرستان

وی با تاکید بر اولویت بندی راهکارها و همچنین اجرایی کردن آنها در استان، عنوان کرد: این هیئت‌های اندیشه ورز متشکل از نخبگان، صاحب نظران و… از جهت علمی و تجربی باید باشند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه ادارات و دستگاه‌های اجرایی را برای ایجاد این هیئت‌های اندیشه ورز در استان دسته بندی و مشخص کرده‌ایم، بیان داشت: این هیئت‌های اندیشه ورز باید شکل بگیرند و مسائل و مشکلات استان باید در آنها مورد بحث و گفت و گو قرار بگیرند، این هیئت‌ها کمیته‌های زیر مجموعه و دبیر مشخص خواهند داشت.

حجت الاسلام شاهرخی با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌های استان در حوزه‌های مختلف، بیان داشت: با این وجود نرخ بیکاری لرستان در پاییز ۹۸، ۱۳.۸ بوده و این در حالیست این نرخ در کشور ۱۰.۶ درصد بوده است.

وی، بیان داشت: رتبه لرستان در نرخ مشارکت‌های اقتصادی ۲۵ در کشور بوده است، سهم بخش صنعت و معدن استان از نرم کشوری پایین‌تر است، نرخ تورم در لرستان به هر ترتیبی که حساب کنیم یا دوم و یا سوم در کشور هستیم، رتبه کسب و کار لرستان در فصل تابستان سال گذشته ۲۲ در کشور بوده است.

مسئله و مشکل عمده ما بیکاری جوانان است

نماینده ولی فقیه در لرستان، ادامه داد: معادن زیادی در استان وجود دارد که راکد هستند و این در حالیست که یکی از شاخص‌های اقتصاد مقاومتی این بوده که خود را از اتکا به نفت خارج کنیم و یکی از ارکان این امر بحث استفاده از ظرفیت معادن است.

حجت الاسلام شاهرخی با تاکید بر اینکه ۲۸ درصد سنگ‌های تزئینی کشور و سه درصد سنگ‌های تزئینی جهان در لرستان وجود دارد، تصریح کرد: با این وجود، مسئله و مشکل عمده ما بیکاری جوانان و وضعیت معیشت طبقات ضعیف مردم است.

وی با تاکید بر رونق و جهش تولید در استان لرستان، گفت: در این صورت شاهد ایجاد اشتغال پایدار در لرستان خواهیم بود.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی استان به مثابه وزیر هستند و استاندار نیز به مثابه رئیس جمهور است و بنابراین مسئولیت متوجه آنها است، افزود: باید مشخص باشد که مدیران دستگاه‌های اجرایی استان چه برنامه‌ای برای رفع مشکلات لرستان دارند.

مدیران برنامه‌های خود را اعلام کنند

حجت الاسلام شاهرخی با تاکید بر پیشرفت معنوی، مادی، امنیت، رفاه، رفع آسیب‌های اجتماعی و… در لرستان، عنوان کرد: نیاز استان لرستان یک اقتصاد قوی است و این امر نیز با مدیرانی محقق می‌شود که جهادی باشند.

وی با اشاره به اینکه مدیران اقتصادی، صنعتی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کشاورزی و… باید در راستای برنامه ششم توسعه اعلام کنند که در سال ۹۹ چند درصد از نرخ بیکاری استان را کاهش می‌دهند، گفت: همچنین مدیران فرهنگی، اجتماعی و آموزشی نیز باید برنامه‌های خود را در این رابطه اعلام کنند.

 انتقاد از وضعیت عمران شهری خرم آباد

نماینده ولی فقیه در لرستان همچنین از وضعیت عمران شهری مرکز لرستان انتقاد کرد و گفت: بقیه شهرهای استان نیز طبیعتاً وضعیتی بهتر از این ندارند.

حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به قطع درختان در سطح شهر، تاکید کرد: این امر باید مورد بررسی قرار بگیرد.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری، بیان داشت: هر جا که مدیریت‌ها کارآمد بودند، توکل به خدا داشتند و پرتحرک و با نشاط بودند کارها جلو رفت و هر جایی که مسئولی ضعیف، ناامید، غیر انقلابی و بی تحرک بود، یا کار متوقف شده و یا از مسیر خود منحرف شد.

نماینده ولی فقیه در لرستان، تاکید کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی کارهای ارزشمندی در کشور و استان لرستان انجام داده، اما این به معنای توقف نیست و باید از منابع ملی برای پیشرفت استان با استفاده از ظرفیت نمایندگان استفاده کرد.

انتهای خبر/