نماینده ولی‌فقیه در لرستان: مبارزه با فساد در درون قوه قضائیه باید با شدت بیشتری پیگیری شود

نماینده ولی‌فقیه در لرستان: مبارزه با فساد در درون قوه قضائیه باید با شدت بیشتری پیگیری شود
تیر 2, 1399
317 بازدید

نماینده ولی‌فقیه در لرستان: مبارزه با فساد در درون قوه قضائیه باید با شدت بیشتری پیگیری شود حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمدرضا شاهرخی امروز در دیدار با رئیس‌کل دادگستری استان لرستان و جمعی از کارکنان که به مناسبت هفته قوه قضائیه انجام گرفت ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی اظهار داشت: شهید بهشتی یک شخصیت علمی، […]

نماینده ولی‌فقیه در لرستان: مبارزه با فساد در درون قوه قضائیه باید با شدت بیشتری پیگیری شود

حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمدرضا شاهرخی امروز در دیدار با رئیس‌کل دادگستری استان لرستان و جمعی از کارکنان که به مناسبت هفته قوه قضائیه انجام گرفت ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی اظهار داشت: شهید بهشتی یک شخصیت علمی، فرهنگی و هدفمند بود که به عنوان بنیان گذار دستگاه قضا اسلامی در نظام نوپای جمهوری اسلامی بود.

وی افزود: در استان لرستان شهیدان حجت الاسلام سید فخرالدین رحیمی و شهید محمد حسین صادقی به عنوان نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی بودند که در هفتم تیرماه به وسیله منافقان کوردل به شهادت رسیدند، شهید فخر الدین رحیمی که دارای ایمان به تمام معنا و سراسر وجودش شور انقلابی بود دنبال اقامه عدل بود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان عنوان کرد: در دستگاه استان لرستان حضور افرادی با سابقه در قوه مقننه و قضایی ظرفیت بسیار خوبی است که به حل مشکلات کمک می‌کند و در جلسات مکرر شاهد تسلط قضات و معاونان دادگستری استان بر مسائل هستیم.

وی با بیان اینکه وظیفه اصلی قوه قضائیه اقامه عدل است بیان کرد: مکتب اسلام از صدر تاکنون براساس عدل پایه‌گذاری شده است و به طور یقین قوه قضائیه در هر سال نسبت به سال قبل باید پیشرفت داشته باشد و به تعبیر مقام معظم رهبری آورده جدیدی داشته باشد که این آورده جدید با برنامه‌ریزی امکان دارد.

شاهرخی با اشاره به نامگذاری سال به نام جهش تولید گفت: جهش تولید در دستگاه قضا و فرهنگی به معنای تحول در کارها و فعالیت‌هاست که این تحول با برنامه‌ریزی انجام می‌شود که بر همین اساس باید برنامه‌ها زمان بندی شوند، در قانون اساسی برای قوه قضائیه وظایف گسترده‌ای از جمله احیا حقوق عامه که همین وظیفه گستره وسیعی دارد از امنیت تا عرصه‌های بین المللی را شامل می‌شود.

وی تصریح کرد: قوه قضائیه استان لرستان با توجه به ظرفیت‌هایی که دارد به طور یقین آورده جدیدی خواهد داشت و همچنین هیئت‌های اندیشه ورز دفتر نماینده ولی فقیه در استان حمایت از کلیه دستگاه‌ها و نظارت بدون دخالت در امور دستگاه‌ها در کنار دستگاه‌های اجرایی است و به تعبیری واسطه بین مردم و دستگاه‌های اجرایی است.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: مبارزه سخت‌گیرانه با فساد از دیگر وظایف قوه قضائیه است که خوشبختانه این روزها شاهد عملکرد بسیار خوب قوه قضائیه و برنامه‌های رئیس این قوه هستیم البتهمبارزه با فساد در درون قوه قضائیه باید با شدت بیشتری پیگیری شود.

وی اظهار داشت: اعمال قانون با صلابت و بدون بی‌رحمی در مقابل هنجارشکنان، متاسفانه در استان لرستان خرید و فروش سلاح در حال انجام است که مستلزم همکاری برخی دستگاه‌ها و به ویژه نیروی انتظامی با دستگاه قضا در راستای مبارزه با هنجارشکنان است.

شاهرخی با اشاره به مطالبات مقام معظم رهبری از دستگاه قضا افزود: یکی از مطالبات مقام معظم رهبری از دستگاه قضا بهره‌گیری از منشور حضرت علی (ع) به مالک اشتر است که می‌فرمایند در انتصاب قاضی و مدیران دستگاه قضایی باید به این منشور مراجعه شود و تواناترین و برترین افراد در قوه قضائیه منصوب شوند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان عنوان کرد: پایبندی به نظام اسلامی، احکام اسلامی و خدمت به مردم و همچنین نسب فرد با جمهوری اسلامی مهمترین اصل در انتخاب مدیران است نه نسبت‌های فامیلی، در این صورت است که شاهد رضایت مردم، طولانی نشدن رسیدگی به پرونده‌ها خواهیم بود.

وی با اشاره بیانات مقام معظم رهبری طی دیدارهایی با مسئولان دستگاه قضا در سال‌های مکرر بیان کرد: شرط لازم و اول برای موفقیت قوه قضائیه ریشه کنی فساد در درون قوه قضائیه است چراکه این اقدام سبب سربلندی قضات و دادگستری‌ها می‌شود، از اموری که جز سخت‌ترین کارها به شمار می‌آید ولی در رشد و تعالی دستگاه قضا دخالت دارد، تاثیر ناپذیری از صاحبان زر و زور و صاحبان قدرت و ثروت است، تربیت نیروی صالح برای منصب‌‌های مدیریتی از مهمترین بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان قوه قضائیه طی سال‌های اخیر بوده است.

شاهرخی گفت: خوشبختانه در دستگاه قضا همواره چشم‌هایی بیدار و هوشیار هستند که هرکس در هر مقام و منصبی باشند با او تعارفی ندارند و اگر جایی تخلفی را رخ بدهد باید آن را آشکار کرد.

وی با بیان اینکه قوه قضائیه باید مظهر و پناهگاه ملت باشد تصریح کرد: اقتدار، قانون‌گرایی و سلامت کامل از عوامل استقلال دستگاه قضایی است و تاکید بر لزوم پیشگیری از جرم از مهمترین شاخصه‌های دستگاه قضاست، برخورد جدی با تخلفات لازمه پیشرفت کامل در دستگاه قضایی و تشویق قضات عادل و درستکار مکمل تنبیه متخلفان است از مهمترین شاخصه‌های دستگاه قضا محسوب می‌شود.