نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان به مناسبت سالروز تأسیس کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد کشور پیامی صادر کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان به مناسبت سالروز تأسیس کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد کشور پیامی صادر کرد.
اسفند 19, 1399
198 بازدید

بسم الله الرحمن الرحیم مشعل هدایت، همواره نشانه توجه به ارزش‌های والای انسانی، نشانگر هویت فرهنگ و هنر اسلامی است، مسجد در اسلام، قلب تپنده حیات دین اسلام است، احیای کارکردهای واقعی مساجد می‌تواند موجب شکوفایی جامعه اسلامی و تغییر سبک زندگی و تقویت باورهای دینی و کاهش آسیب‌های اجتماعی شود که این در صورتی […]

بسم الله الرحمن الرحیم

مشعل هدایت، همواره نشانه توجه به ارزش‌های والای انسانی، نشانگر هویت فرهنگ و هنر اسلامی است، مسجد در اسلام، قلب تپنده حیات دین اسلام است، احیای کارکردهای واقعی مساجد می‌تواند موجب شکوفایی جامعه اسلامی و تغییر سبک زندگی و تقویت باورهای دینی و کاهش آسیب‌های اجتماعی شود که این در صورتی میسر است که مساجد با یک نظام جامع کارآمد و منسجم با برنامه‌ریزی به تربیت نیروهای انقلابی و ولایی و بسیجی بپردازند.

مسجد کارآمدی‌های متنوعی را به خود اختصاص داده و کانون‌های مساجد در نظام اسلامی مساجد را به سمت و سوی ارتقاء دینی و فرهنگی سوق می‌دهند.

 مساجد می‌توانند به عنوان مهمترین مراکز تبلیغ و ترویج احکام و معارف دین مبین اسلام در تربیت افراد و جذب جوانان و مقابله با انحرافات اثر بی بدیلی داشته باشند.

امروز کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد با توجه به منویات مقام معظم رهبری دام ظله العالی در راستای تحقق مسجد طراز اسلامی با رویکرد مسجد محوری در مسیر تمدن‌سازی نوین اسلامی گامی مؤثر برمی‌دارند.

 مساجد، مهمترین سنگر تبلیغ دینی و آموزه‌های اسلامی و ترویج فضائل و ارزش‌های اسلامی و ایجاد بصیرت و بیداری در مردم بوده و به برکت تأسیس و راه‌اندازی کانون‌های فرهنگی و هنری در مساجد، مستحکم‌ترین مکان برای مقابله با جنگ نرم و تهاجم فرهنگی دشمنان نظام اسلامی است.

اینجانب ضمن تبریک ۱۸ اسفند،بیست‌ و هشتمین سالروز تأسیس کانون‌های فرهنگی وهنری مساجد در سال «جهش تولید» از زحمات و تلاش‌های صادقانه ائمه محترم جماعات و مدیران و اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان لرستان تشکر نموده و موفقیت بیش از پیش همگان را در ظل توجهات حضرت امام زمان(عج) از خداوند متعال خواستارم.

«سید احمد رضا شاهرخی»

99/12/18