نماز جمعه شهرستان خرم آباد به امامت حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه شهرستان خرم آباد با رعایت پروتکل های بهداشتی در مصلی الغدیر این شهرستان برگزارشد.۹۹/۱۱/۱۰

 نماز جمعه شهرستان خرم آباد به امامت حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه شهرستان خرم آباد با رعایت پروتکل های بهداشتی در مصلی الغدیر این شهرستان برگزارشد.۹۹/۱۱/۱۰
بهمن 11, 1399
447 بازدید

نماز جمعه شهرستان خرم آباد به امامت حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه شهرستان خرم آباد با رعایت پروتکل های بهداشتی در مصلی الغدیر این شهرستان برگزارشد. #خطبه_اول ?خطبه اول مکتوب حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و […]

نماز جمعه شهرستان خرم آباد به امامت حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه شهرستان خرم آباد با رعایت پروتکل های بهداشتی در مصلی الغدیر این شهرستان برگزارشد.

#خطبه_اول

?خطبه اول مکتوب حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه شهرستان خرم آباد در این هفته؛

《بسم الله الرّحمن الرّحیم》

«الحمدلله ربّ العالمین و صلّی الله علی محمّد و آله الطّاهرین سیّما بقیّه الله فی الارضین و لعنة الله علی اعدائهم اجمعین»

?حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی در خطبه اول نماز جمعه این هفته خرم آباد در سخنانی با سفارش همگان به تبعیت از آموزه‌های الهی، اظهار داشت: راه نجات و رستگاری، اطاعات از فرامین الهی است.

?وی، بیان داشت: در قرآن به مقاطع مختلفی از زمان مانند لیل، نهار، فجر و… سوگند یاد شده است، همه اینها مقاطعی از روزگار و تاریخ هستند که به ما درس عبرت و هوشیاری می‌دهد.

?نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه در سوره «عصر»، تاکید می‌شود که دنیا بازاری است و در این بازار انسان‌ها عمر، توان و استعداد خود را عرضه می‌کنند، انسان سرمایه‌ای به نام سرمایه عمر دارد که هر چه جلو می‌رود از این سرمایه کم می‌شود، تصریح کرد: انسان در ضرر و زیان است، البته استثنایی وجود دارد و اگر انسان در عمر خود ایمان داشته و عمل صالح انجام دهد ضرر نمی‌کند.

?حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به اینکه اگر انسان‌ها به همه خوبی‌ها عمل کنند و یکدیگر را به حق مداری توصیه کنند، موفق می‌شوند و ضرر و زیان نمی‌کنند، ادامه داد: آیات این سوره باید سرلوحه کار خود قرار دهیم.

?وی، گفت: جامعه زمانی اصلاح می‌شود که همه مردم امر به معروف و نهی از منکر کنند و در این امر مشارکت داشته باشند و یکدیگر را به حق و حقیقت سفارش کنند.

 

#خطبه_دوم

?خطبه دوم مکتوب حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه شهرستان خرم آباد در این هفته؛

《بسم الله الرّحمن الرّحیم》

«الحمدلله ربّ العالمین و صلّی الله علی محمّد و آله الطّاهرین سیّما بقیّه الله فی الارضین و لعنة الله علی اعدائهم اجمعین»

?حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم آباد در سخنانی با سفارش همگان به تقوای الهی، اظهار داشت: امام حسن عسگری (ع) ما را به هفت چیز شامل: تقوای الهی، پرهیز از شبهات، تلاش و کوشش در راه خدا، راست گویی، ادای امانت، سجده‌های طولانی برای خدا و همنشینی و خوش خلقی با همسایگان دعوت می‌کند.

?وی با بیان اینکه ایشان می‌فرماید که شیعیان با این صفات زینت ما باشید و کاری نکنید که افعال بد شما را به نام ما بنویسند، عنوان کرد: ایشان تاکید دارند که شیعیان مایه سربلندی و افتخار اهل بیت (ع) باشید و ما می‌توانیم با تبعیت از این آموزه‌ها، کاری کنیم که افتخار برای ائمه اطهار (ع) باشیم.

?نماینده ولی فقیه در لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شیوع ویروس کرونا در دنیا، ایران و لرستان، گفت: استان در حال حاضر در وضعیت زرد این بیماری است و روزانه جمعیت زیادی در حال تلاش هستند تا بتوانند جان مردم را حفظ کنند، قوت امت اسلامی را حفظ کنند و در مقابل این ویروس امت اسلامی تضعیف نشود.

?حجت الاسلام شاهرخی، عنوان کرد: در این راستا کاری کنیم که در اجتماعات خود موجب تضعیف امت اسلامی نشویم، هنوز اجتماعات در بعضی از مجالس ترحیم مقبول نیست، اجتماعاتی وجود دارد که مضر و آسیب زا است، خواهش ما این است که در همه اجتماعات این امر رعایت شود تا نماز جمعه که به همه تعلق دارد تعطیل نشود.

?وی در ادامه سخنان خود با تقدیر از نیروی انتظامی، بیان داشت: این روزها نیروی انتظامی به محله‌هایی ورود پیدا کرده که در این محله‌ها افرادی امنیت جامعه را سلب می‌کنند.

?نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی با قدرت و برنامه برای مقابله با افرادی که جامعه را دچار آسیب‌های اجتماعی کرده و امنیت را از جامعه و مردم سلب می‌کنند، ورود پیدا کرده است، افزود: مردم می‌خواهند که این برنامه با قدرت ادامه پیدا کند، البته حلقه قبل از مقابله و برخورد، بحث پیشگیری است و باید مؤسسات فرهنگی و تربیتی از همان آغاز سن تعلیم و تربیت اصول تعلیم و تربیت اسلامی را حاکم کنند.

?حجت الاسلام شاهرخی با بیان اینکه کسانی که خطا کار هستند فرزندان ایران اسلامی هستند و باید کاری کنیم تعداد اینها به حداقل برسد، تصریح کرد: مؤسسات فرهنگی، تعلیمی و تربیتی قبل از ورود نیروی انتظامی باید وظایف خود را به درستی انجام دهند که یکی از آنها بحث تولید و اشتغال است، طبیعتاً اگر جوانی به کار مشغول بوده و در کنار خانواده باشد فرصت آسیب اجتماعی را پیدا نمی‌کند.

?وی، گفت: قبل از ورود نیروی انتظامی باید برنامه‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی اجرا شوند، البته قوه قضائیه هم باید با اقتدار، بدون خشونت، با عدل و انصاف با کسی که مسلحانه امنیت جامعه را سلب می‌کند، به خیابان و کوچه ورود می‌کند و قمه کشی می‌کند برخورد کند.

?نماینده ولی فقیه در لرستان، تاکید کرد: البته تا به حال هم چنین بوده اما باید مستمرا و بدون وقفه این برخوردها ادامه پیدا کند تا افراد بدانند این نوع حرکات و رفتار برای آنها هزینه دارد و برای دیگران درس عبرت شود.

?حجت الاسلام شاهرخی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه منزلت اجتماعی، مسئولیت داشتن، محل مراجعه مردم بودن و تلاش برای رفع نیازهای مردم یک موهبت الهی است، افزود: در راه پیشرفت، امور و سازندگی مردم باید تلاش و کوشش شود.

?وی با بیان اینکه هر کس در هر جایگاهی که هست، این جایگاه را باید فرصتی برای ادای
امانت بداند، بیان داشت: در نظام جمهوری اسلامی، منصوبان ولی فقیه، استانداران، فرمانداران، شهرداران، مدیران، نمایندگان و… نسبتشان با مردم مساوی است، اینها نقطه وسط دایره هستند و مردم کسانی هستند که در اطراف این دایره هستند.

?نماینده ولی فقیه در لرستان، گفت: این گونه نیست که کسی تلقی کند چون فردی با منصوب ولی فقیه، استاندار، فرمانداران، شهرداران و… نسبتی دارد پس این فرد نزدیک تر است و باید به طور مثال در جذب نیرو، اشتغال، امتیازها، مزیت‌ها و… به او توجه بیشتری شود.

?حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به اینکه مسئولان در نظام جمهوری اسلامی نقطه وسط دایره هستند و نسبتشان با همه مردم مساوی است، گفت: در گام دوم انقلاب اسلامی این امر باید به دقت مورد ملاحظه و توجه قرار بگیرد.

?وی، افزود: اینکه، کسی تصور کند که زمانی در یک ستاد انتخاباتی فعال بوده است، یا تغییر و جابجایی انجام شده، یکی رفته و دیگری آمده است، بدون شایسته سالاری بخواهد در منصبی به کار مشغول شود، خلاف اهداف نظام جمهوری اسلامی است.

?نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه این امر با عدالت سازگار نیست، عنوان کرد: اگر مسئولینی در چنین امور بدون ضابطه و بدون شایسته سالاری دخالت داشته باشند چنان چه منصوب ولی فقیه باشد، با عدالت سازگار نیست و اگر نماینده مجلس شورای اسلامی باشد با عدالت و سوگندی که نماینده در مجلس شورای اسلامی یاد کرده است سازگار نیست و اگر مدیری در قوه مجریه یا قضائیه باشد با امانتی که به او سپرده شده سازگار نیست. بنابراین ما در گام دوم انقلاب قطعاً باید با دقت به سمت و سو شایسته سالاری برویم.

?حجت الاسلام شاهرخی، ادامه داد: البته گاهی اسامی پخش می‌شود که فردی در فلان جا به خاطر نسبتی که با مسئولی دارد به کار مشغول شده یا از امتیازی برخوردار شده ، اینها را با مسئولان امر و از جمله سازمان بازرسی صحبت کرده‌ام که وظیفه دارید اینها را بررسی و تحقیق کنید. البته چنین نیست که هر چه گفته شد، نوشته شد و در فضای مجازی آمد، از صحت برخوردار است، بلکه مرجع رسیدگی باید اینها را روشن کند که صحت و سقم قضایا روشن کند و باید هوشیار و بیدار باشیم که در گام دوم انقلاب اگر چنین رویدادهایی وجود دارد، مانع آنها شویم.

?وی، بیان داشت: بنابراین منصوب ولی فقیه، استانداران، فرمانداران، مدیران، شهرداران… نقطه وسط دایره هستند و نسبتشان با همه مردم مساوی است، قانون و ضوابط حرف اول را می‌زند، اگر کسی هم تخطی و خطا کند، نظام اسلامی به موقع با آن برخورد خواهد کرد.

?نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه البته این برخوردها شده و می‌شود، اما گاهی نیاز نیست که رسانه‌ای شود، افزود: کسی جایی می‌خواهد به مسئولیتی برسد می‌گویند که شما شایسته این مسئولیت نیستید اما دیگر علنی گفته نمی‌شود که شما چرا شایسته نیستید، در نظام اسلامی قطعاً این رسیدگی‌ها بوده و هست، البته در گام دوم انقلاب باید با ملاحظه و دقت بیشتری این گام برداشته شود.

?حجت الاسلام شاهرخی در بخش دیگری از سخنان خود به فرا رسیدن دهه فجر اشاره کرد و گفت: در ۴۲ سال بعد از پیروزی انقلاب، در حال تلاش و حرکت به سوی آرمان‌ها بوده‌ایم.

?وی با بیان اینکه روشن بوده و هست که حکومت پهلوی به دولت‌های بیگانه وابسته بوده است، افزود: وقتی که رضا و محمد رضای پهلوی را انگلیس و آمریکا بر سر کار آوردند مشخص است که دنبال‌های آنها هم این چنین بوده‌اند، در انتخابات نخست وزیر و… بیگانگان دخالت داشتند و در مقابل استقلال در نظام جمهوری اسلامی جز قانون اساسی شمرده شده است.

?نماینده ولی فقیه در لرستان، گفت: در دهه فجر، برنامه‌هایی که سازمان تبلیغات اسلامی و نهادهای فرهنگی، آموزشی، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و… باید اقدامات صورت گرفته را برای مردم بازگو کنند.

?حجت الاسلام شاهرخی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ولادت حضرت فاطمه (س)، گفت: زندگی این بانوی مکرمه برای دختران و همه بانوان راهگشا است، در عصری که غرب زده‌ها و انسان‌های منحرف به دنبال این هستند که جامعه جهانی را به سمت ابتذال ببرند، آشنایی با ابعاد شخصیتی این بانوی مکرمه می‌تواند راهگشا باشد.

?وی با تاکید بر اینکه رفتار احترام آمیز همراه با محبت به پدر بزرگوار، تواضع، ادب و فروتنی نسبت به پدر و مادر از سوی ایشان، مورد نیاز جامعه امروز ما است، افزود: ایشان هشت سال در مکه در کنار پدر در راه اعتلای اسلام کوشش کردند، سه سال در شعب ابی طالب رنج‌ها، آزار مشرکین و منافقین را در کنار پدر تحمل کردند، هر اذیت و آزاری که به پدر وارد می‌شد این بانوی مکرمه و با فضیلت در کنار پدر قرار می‌گرفت و او را کمک می‌کرد.

?نماینده ولی فقیه در لرستان، تصریح کرد: در ازدواج با امام علی (ع) به مال دنیا پشت پا زد و ما حصل این ازدواج امام حسن (ع)، امام حسین (ع)، زینب کبری (س) و ام کلثوم (س) بود، پیامبر اسلام می‌فرماید: اگر علی (ع) نبود فاطمه (س) همتایی برای ازدواج نداشت چرا که ملاک ازدواج ایشان، ایمان بود.

?حجت الاسلام شاهرخی، تاکید کرد: ملاک ازدواج برای بانوان و دختران در زندگی مشترک: ایمان و عمل صالح و در ادامه زندگی مشترک تقسیم کار در منزل، همسرداری، تشویق فرزندان به فرا گیری و آموزش، ساده زیستی و پرهیز از تجملات و… باشد.

?وی با اشاره به اینکه، پرسه زدن بیهوده بانوان در خیابان‌ها و انظار عمومی، سیره فاطمی نیست، گفت: حضرت فاطمه زهرا(س) فقط در موارد ضروری در انظار عموم قرار می‌گرفت، آن حضرت در جنگ احد با گروهی از زنان مدینه از مجروحین پرستاری کرد یا در دفاع از امام علی(ع) (دفاع از امامت و ولایت)، در انظار عمومی ظاهر شد و سرانجام در دفاع از امام زمان خود صدمه دید و مجروح شد و آن بانو مکرمه به همراه فرزندش به شهادت رسید.

 

در ادامه اقامه نماز جمعه تقدیر از خانواده شهیدان علی رفیعی و اسداله حسنوند توسط حضرت حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد صورت گرفت

? ۱۰/ بهمن ماه/ ۱۳۹۹

☑️ پایگاه اطلاع رسانی:
https://shahrokhy.ir/

✅کانال تلگرام:
https://t.me/Shahrokhy_ir

✅ کانال ایتا:
http://eitaa.com/shahrokhy_ir

۹۹/۱۱/۱۰

 

#نماینده_ولی_فقیه_در_استان_لرستان_و_امام_جمعه_خرم آباد

#نماینده_ولی_فقیه_در_استان_لرستان

#حجت_الاسلام_و_المسلمین_سید_احمد_رضا_شاهرخی_نماینده_ولی_فقیه_در_استان_لرستان

#سید_احمد_رضا_شاهرخی  #احمد_رضا_شاهرخی#شاهرخی

#نماز_جمعه

برچسب‌ها: