نماز جمعه شهرستان خرم آباد به امامت حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه شهرستان خرم آباد با رعایت پروتکل های بهداشتی در مصلی الغدیر این شهرستان برگزارشد.

نماز جمعه شهرستان خرم آباد به امامت حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه شهرستان خرم آباد با رعایت پروتکل های بهداشتی در مصلی الغدیر این شهرستان برگزارشد.
بهمن 4, 1399
444 بازدید

نماز جمعه شهرستان خرم آباد به امامت حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه شهرستان خرم آباد با رعایت پروتکل های بهداشتی در مصلی الغدیر این شهرستان برگزارشد.   #خطبه_اول ?خطبه اول مکتوب حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان […]

نماز جمعه شهرستان خرم آباد به امامت حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه شهرستان خرم آباد با رعایت پروتکل های بهداشتی در مصلی الغدیر این شهرستان برگزارشد.

 

#خطبه_اول

?خطبه اول مکتوب حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه شهرستان خرم آباد در این هفته؛

《بسم الله الرّحمن الرّحیم》

«الحمدلله ربّ العالمین و صلّی الله علی محمّد و آله الطّاهرین سیّما بقیّه الله فی الارضین و لعنة الله علی اعدائهم اجمعین»

?حجت الاسلام سید احمد رضا شاهرخی در خطبه اول نماز جمعه این هفته خرم آباد در سخنانی با سفارش همگان به تقوای الهی و اطاعت از آموزه‌های دین مقدس اسلام، اظهار داشت: در آیه ششم سوره مبارکه «تحریم» تاکید شده که «ای کسانی که ایمان آورده اید خود و خانواده خود را از آتش حفظ و نگهداری کنید».

?وی، تاکید کرد: انسان در برابر خودش، منسوبین و خانواده خود مسئولیت دارد، هیچ کسی پاسخگو تر از انسان در مقابل اعمال خویش نیست، باید هم خویشتن داری کنیم و هم از خود و منسوبین خود مراقبت کنیم.

?نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه در احادیث آمده است که فرزندان خود را با آداب، آموزه‌های الهی، نماز، حضور در مساجد و… آشنا کنید، گفت: در حدیث دیگر آمده که خانواده خود را به نماز فرمان بده و امر کن، در روایت دیگر می‌خوانیم که خداوند بیامرزد و رحمت کند انسانی که به اهل خانواده اش درباره نماز، روزه، زکات، رسیدگی به مسکینان، یتیمان و محرومین تذکر بدهد.

?حجت الاسلام شاهرخی، تاکید کرد: اولین مأموریت پیامبر (ص) در رسالتش، هشدار به بستگان نزدیک خود است، امام علی (ع) می‌فرماید: که خوبی‌ها را یاد بگیرید و به خانواده یاد بدهید و آنها را تربیت شده و مؤدب تربیت کنید.

?وی با بیان اینکه اگر در درون خانه بد زبانی باشد، پدر با مادر، مادر با پدر بد زبانی کند، مشخص است که نتیجه آن فرزندانی بدزبان خواهد بود، افزود: اگر پدر و مادر دچار آسیب‌های اجتماعی شوند، این آسیب‌ها به فرزندان سرایت می‌کند.

?نماینده ولی فقیه درلرستان، تاکید کرد: به اهل ایمان خطاب می‌شود که خود را حفظ کنید، اهل ایمان هم در خطر هستند و ممکن است دچار آسیب شوند، اهل ایمان اگر از خود مراقبت نکنند دچار آسیب می‌شوند، امام علی (ع) می‌فرماید: انسانی که تجسم فضیلت‌ها و خوبی‌ها است، ناله می‌زند از این که راه پر خطر و پر مخاطره‌ای در پیش دارد تا به مقصد و آخرت منتهی شود، سفر طولانی است و راه‌ها و منزل‌های خطرناک در پیش است، این خطاب به اهل ایمان است، اهل ایمان نیازمند مراقبت مخصوص هستند، مسیر زندگی، مسیری پر چالش است که شیاطین گوناگون در مسیر و راه انسان‌ها حضور دارند.

?حجت الاسلام شاهرخی، بیان داشت: همان طور که هر کسی که می‌خواهد علیه دشمن بایستد و در جبهه‌های نور علیه ظلمت حضور پیدا کند باید آمادگی روحی، شجاعت، تحمل سختی‌ها و مشکلات بعد از آن را داشته باشد، آنهایی که مأمور این آتش هستند به جهت تناسب با مسئولیتی که دارا می باشند فرشتگانی خشن و سخت گیر هستند، زیرا جهنم تجلی غضب خداوند است.

?وی، افزود: البته این مأموران الهی بر محور عدالت رفتار می‌کنند، به هر چه مأمور شده اند طبق آن امر با عدالت رفتار می‌کنند و دستورات الهی را بدون کم و کاست انجام می‌دهند.

 

#خطبه_دوم

?خطبه دوم مکتوب حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه شهرستان خرم آباد در این هفته؛

《بسم الله الرّحمن الرّحیم》

«الحمدلله ربّ العالمین و صلّی الله علی محمّد و آله الطّاهرین سیّما بقیّه الله فی الارضین و لعنة الله علی اعدائهم اجمعین»

?حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در خطبه دوم این هفته نماز جمعه خرم آباد با سفارش همگان به تقوای الهی، اظهار داشت: تقوا در فرهنگ و دین اسلام هم جنبه فردی و هم جنبه اجتماعی دارد.

?وی با اشاره به اینکه کارکرد فردی تقوا، واجباتی است که ما انجام می‌دهیم و محرماتی که از آن پرهیز می‌کنیم، است، عنوان کرد: تقوای فردی اگر با آداب و شرایطش به جا آورده شود، خود به خود تقوای اجتماعی را هم در پی دارد.

?نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه اگر تقوای فردی در وجود انسان رسوخ کند و ریشه بزند، خود به خود تقوای اجتماعی را هم در پی دارد، افزود: این تقوای اجتماعی هم دارای ابعاد مختلف سیاسی، فرهنگی و اقتصادی است.

?حجت الاسلام شاهرخی، عنوان کرد: تقوای سیاسی به معنای تلاش در مسیر مطالبات دین است، در مسیر آرمان‌های اسلامی مجاهدت کنیم، عدالت اجتماعی، حمایت از محرومین و مظلوم مطالبات دین اسلام است، تقوای الهی اگر در وجود انسان رسوخ کند تقوای سیاسی را در پی خواهد داشت.

?وی با بیان اینکه قرآن می‌فرماید: که خدا را بپرستید و از طاغوت‌ها دوری کنید، گفت: این امر اشاره به بعد اجتماعی و سیاسی تقوا است، کسی که از حاکمیت مفسدین سیاسی، ویژه خواران و… پیشگیری می‌کند و همچنین تلاش در جهت حاکمیت معروف می‌کند تا فضیلت و ارزش‌ها حاکم شود، جز متقین و پرهیزکاران است.

?نماینده ولی فقیه در لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هشت بهمن، وفات حضرت ام البنین (س) و روز تکریم مادران و همسران شهدا، گفت: حضرت ام البنین (س) وقتی وارد خانه امام علی (ع) شد، به خاطر اینکه فرزندان حضرت فاطمه (س) به یاد مادر خود نیفتند و آزار نبینند اعلام کردند که به من فاطمه نگویید.

?حجت الاسلام شاهرخی، بیان داشت: حضرت ام البنین (س) از خانواده‌ای شجاع و ریشه دار بودند، ادیب و شاعر بود، آنقدر از فضیلت‌ها برخوردار بود که توفیق همسری امام علی (ع) را پیدا کرد، آن بانوی مکرمه محب اهل بیت (ع) بود، فرزندان حضرت فاطمه (س) را بر فرزندان خود مقدم می‌داشت، محبتی خالصانه به اهل بیت داشت و خود را وقف دوستی و محبت اهل بیت کرد.

?وی، ادامه داد: همچنین حضرت ام البنین (س) ولایت مدار بود، پرورش دهنده پرچم دار کربلا بودند که تاریخ همتایی برای وفاداری و رشادت این سردار رشید سپاه امام حسین (ع) ندیده و نخواهد دید، آن بانو الگویی برای همه مادران و همسران فهیم، به خصوص مادران و همسران شهیدان هستند، به دلیل این اوصاف تکریم ایشان برای همه ما امری ضروری محسوب می‌شود.

?نماینده ولی فقیه در لرستان، گفت: مادران و همسران شهدا با پیروی از ایشان، از شروع انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و دفاع از حرم از میهن اسلامی دفاع کردند و فرزندان خود را راهی جبهه‌های نور علیه ظلمت کردند، تکریم از مادران و همسران شهدا امری لازم و ضروری است، بانوان ایران اسلامی و کشورهای اسلامی که در محور مقاومت هستند نشان دادند که در روزهای سخت و دشوار با حفظ عطوفت و مهربانی، راه حضرت ام البنین (س) و زینب کبری (س) را انتخاب می‌کنند.

?حجت الاسلام شاهرخی، تاکید کرد: در این راستا در روز هشتم بهمن سازمان‌ها، ادارات دولتی و مردمی این تجلیل و تکریم را از مادران و همسران شهدا و جانبازان به عمل آورند، صدا و سیما زمینه سازی را فراهم کند، با هر برنامه ریزی دقیق عموم مردم، مساجد محلات، سازمان‌ها، مؤسسات فرهنگی، شهرداری‌ها و…، کار تجلیل، تکریم و تمجید را از همسران و مادران شهدا و جانبازان داشته باشند.

?وی با بیان اینکه در سفری که جناب آقای اوحدی معاون رئیس جمهور و رییس بنیاد شهید کشور به استان داشتند یک تفاهم نامه منعقد شد که سه هزار شغل برای فرزندان شهدا و دو هزار و ۵۰۰ مسکن برای خانواده شهدا و جانبازان احداث شود، گفت: تکریم و تجلیل این است که این تفاهم نامه اجرا شود.

?نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اینکه بر اساس پیگیری‌های صورت گرفته، این تفاهم نامه فعلاً روی کاغذ است و اجرایی نشده است، ادامه داد: از رسانه‌ها درخواست می‌کنم این قسمت از خطبه نماز جمعه را انعکاس بدهند، پیگیری‌ها در این زمینه فعلاً روی کاغذ است، مدیران که در درون سازمان خود شهدا و خانواده‌های شهدا دارند باید پای کار بیایند تا این کار مهم و اصلی انجام بگیرد.

 

?حجت الاسلام شاهرخی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری رزمایش سپاه و ارتش اشاره کرد و گفت: این رزمایش، اهداف و اقداماتی که در آن صورت گرفت، نشانه این بوده که قلب سرزمین اشغالی در تیررس فرزندان نظام جمهوری اسلامی است.

?وی با تاکید بر اینکه اگر دشمنان از سر جهالت نظر سویی به جمهوری اسلامی داشته باشند دهها موشک بر سر آنها خالی خواهد شد، تصریح کرد: رؤسای جمهوری آمریکا یکی پس از دیگری با کارنامه سیاه و مملو از جرم و جنایت به تاریخ پیوسته اند و آنچه سر افراز باقی ماند مقاومت اسلامی، نام شهدا، راه امام راحل و پیروی رهنمودهای مقام معظم رهبری است.

?نماینده ولی فقیه در لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دیدار مسئولان استان لرستان با دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، که در سی ام دی ماهدر تهران برگزار شد گفت: در این دیدار تمام مطالبات مردم به صورت مکتوب ارائه شد، بر تخصیص آب به عنوان یک امر اساسی و ضروری برای لرستان تاکید شد، بی معنا است در استانی که دو بار در یک سال دچار سیلاب شده، از خروجی آب ۱۱ میلیارد متر مکعبی، هشت میلیارد متر مکعب آن مربوط به لرستان است، ولی زمین‌های آبی این استان ۲۳ درصد و متوسط کشوری در این زمینه ۴۶ درصد باشد.

?حجت الاسلام شاهرخی، ادامه داد: ایشان قول دادند که کارها را دنبال خواهند کرد، در حوزه‌های انتخابیه مختلف نکاتی مطرح شد، اما در بحث تخصیص آب سدها، تکمیل شبکه‌های آبیاری استان تاکید شد و با یاری خداوند ما این امر را دنبال خواهیم کرد و به طور مستمرا و بدون وقفه تا رسیدن به نتیجه ادامه خواهیم داد.

?وی، گفت: همچنین انتظار داریم که قوه قضائیه و دستگاه قضائی در استان در رابطه با کارخانه‌های تعطیل شده ورود جدی داشته باشد زیرا سال ۹۸ که با نام رونق تولید نام گذاری شد به اتمام رسید و در ماه های پایانی سال جهش و تولید هستیم و تاخیر بیش از این جایز نیست، این در حالی است که در صورت راه اندازی کارخانه های تعطیل شده، هزاران شغل در استان ایجاد می‌شود، و در شأن مدیران نظام اسلامی نیست که بیش از این کارخانه ها در وضعیت فعلی باشند.

?نماینده ولی فقیه در لرستان، تاکید کرد: انتظار داریم که قوه قضائیه، مقننه، مجریه و مدیران استانی آنها دست به دست هم دهند که این گره دشوار باز و خبر مسرت بخش، روزی عملی شود و جوانان جویای کار ما هم لبخند شادی را بر لبانشان مشاهده کنیم.

و السلام علیکم و رحمة الله و بركاته

۰۳/ بهمن ماه/ ۱۳۹۹

#نماینده_ولی_فقیه_در_استان_لرستان_و_امام_جمعه_خرم آباد

#نماینده_ولی_فقیه_در_استان_لرستان

#حجت_الاسلام_و_المسلمین_سید_احمد_رضا_شاهرخی_نماینده_ولی_فقیه_در_استان_لرستان

#سید_احمد_رضا_شاهرخی  #احمد_رضا_شاهرخی#شاهرخی

برچسب‌ها: