نماز جمعه شهرستان خرم آباد به امامت حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه شهرستان خرم آباد با رعایت پروتکل های بهداشتی در مصلی الغدیر این شهرستان برگزارشد.

نماز جمعه شهرستان خرم آباد به امامت حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه شهرستان خرم آباد با رعایت پروتکل های بهداشتی در مصلی الغدیر این شهرستان برگزارشد.
دی 29, 1399
455 بازدید

نماز جمعه شهرستان خرم آباد به امامت حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه شهرستان خرم آباد با رعایت پروتکل های بهداشتی در مصلی الغدیر این شهرستان برگزارشد. #خطبه_اول ?خطبه اول مکتوب حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و […]

نماز جمعه شهرستان خرم آباد به امامت حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه شهرستان خرم آباد با رعایت پروتکل های بهداشتی در مصلی الغدیر این شهرستان برگزارشد.

#خطبه_اول

?خطبه اول مکتوب حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه شهرستان خرم آباد در این هفته؛

《بسم الله الرّحمن الرّحیم》

«الحمدلله ربّ العالمین و صلّی الله علی محمّد و آله الطّاهرین سیّما بقیّه الله فی الارضین و لعنة الله علی اعدائهم اجمعین»

?حجت الاسلام سید احمد رضا شاهرخی در خطبه اول نماز جمعه این هفته خرم آباد در سخنانی با سفارش همگان به خویشتن داری و تقوای الهی، اظهار داشت: قرآن کریم، از دنیا پرستی به عنوان ریشه طغیان و نافرمانی از آموزه‌های الهی یاد می‌کند.

?وی با بیان اینکه انحراف از آنجا شروع می‌شود که دنیا را بر آخرت ترجیح می‌دهند، گفت: قانون و سنت الهی برای همه یکسان است، هر کسی که دنیا را بر آخرت ترجیح داد دچار شقاوت و بدبختی خواهد شد.

?نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه آن کسی که طغیان و سرکشی کند و دنیا را بر آخرت ترجیح دهد، جهنم جایگاه او خواهد بود چرا که دنیا طلبی انسان را به ظلم، زور، ستم، بدزبانی و فساد در اجتماع وادار می‌کند.

?حجت الاسلام شاهرخی، عنوان کرد: کسی که دنیا را بر آخرت ترجیح دهد، شقاوت و بدبختی نتیجه تلاش و فعالیت‌های او خواهد بود.

?وی در ادامه با تاکید بر اینکه کسی که از مقام و جایگاه با عظمت پروردگار عالم بترسد و بین خوف و رجا باشد، جایگاهش بهشت خواهد بود، عنوان کرد: ریشه مبارزه با نفس، مبارزه با دنیا طلبی است، هر کس می‌خواهد بر نفس خویش حاکم شود و امیر خود باشد باید با دنیا طلبی حرام و تمایلات حرام مبارزه کند، در این صورت موفق می‌شود و خوف الهی بر او حاکم خواهد شد.

?نماینده ولی‌فقیه در لرستان، بیان داشت: انسان آگاه و فهیم می‌داند که هیچ چیزی از خدای متعال پنهان باقی نمی‌ماند، وقتی که وارد صحنه قیامت می‌شود دائماً کارهای دنیا را به یاد می‌آورد.

?حجت الاسلام شاهرخی، گفت: خداوند در قرآن سرنوشت دو گروه را ذکر می‌کند، یکی آنهایی که از رحمت و غضب خداوند بیمناک هستند، نفس خود را از دنیا طلبی حرام باز می‌دارند و اطاعت خدا را بر هر چیز دیگری ترجیح می‌دهند، از این رو بهشت پاداش چنین انسان‌هایی خواهد بود.

?وی با بیان اینکه نمونه چنین انسانی، حضرت فاطمه (س) است، ادامه داد: ایشان دختر نبوت، همسر ولایت و مادر امامان شیعه بودند، در فضیلت این بانوی بزرگ همین بس که سوره‌هایی همچون سوره کوثر، انسان، آیه تدبیر و آیه مودت درباره ایشان، همسر گرامی و فرزندان ایشان نازل شده است.

?نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه دوستی و دشمنی با آن حضرت به منزله دوستی و دشمنی با وجود نازنین پیامبر اکرم (ص) است، عنوان کرد: نکات فراوانی برای یادگیری از زندگی حضرت فاطمه (س) وجود دارد که از جمله آنها تدبیر در امور منزل، فعالیت‌های اجتماعی سازنده، عبادت و شب زنده داری است.

 

#خطبه_دوم

?خطبه دوم مکتوب حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه شهرستان خرم آباد در این هفته؛

《بسم الله الرّحمن الرّحیم》

«الحمدلله ربّ العالمین و صلّی الله علی محمّد و آله الطّاهرین سیّما بقیّه الله فی الارضین و لعنة الله علی اعدائهم اجمعین»

?حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم آباد در سخنانی با سفارش همگان به تقوای الهی، اظهار داشت: امام علی (ع) می‌فرماید: که خالق در نزد انسان‌های با تقوا، بزرگ و عظیم است.

?وی با بیان اینکه متقین کسانی هستند که خدای متعال در نظر آنها بزرگ است و غیر خدا، هر چه هست صغیر و ناچیز است، افزود: خدا را در عمل و درون خود بزرگ بشماریم و غیر خدا را هر چه هست در نظر خود صغیر و کوچک بشماریم، اگر به این فهم و درک برسیم در تعاملات اجتماعی و سبک زندگی ما تأثیرگذار خواهد داشت.

?نماینده ولی‌فقیه در لرستان در ادامه با اشاره به روند فعالیت اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداری، بیان داشت: در این رابطه مطالب و نکاتی که لازم بوده را در اتاق‌های در بسته به اعضای شورای اسلامی شهر و همچنین شخص شهردار اعلام کرده‌ام، اما در این اجتماع عمومی هم به میزانی که می‌شود در جمع عموم مطالب و نکاتی را بیان می‌کنیم.

?حجت الاسلام شاهرخی با تاکید بر اینکه سابقه شهرداری در خرم آباد به بیش از ۹۰ سال می‌رسد، تصریح کرد: آغاز فعالیت شهرداری در آن زمان مختص به دو محله معروف خرم آباد بوده است و همچنان این دو محله در نزد ما بزرگ هستند.

?وی، بیان داشت: با گسترش شهر، طبیعتاً این خدمات و همچنین وظایف عمرانی، ایجاد خیابان‌ها، کوچه‌ها، میادین، پارک‌ها، توسعه معابر، تنظیف، نگهداری، تسطیح معابر، مجاری آب‌ها و فاضلاب‌ها، رفع سد معابر عمومی، تعیین محله‌های مخصوص برای نخاله‌ها، تأسیس مؤسسات فرهنگی و کمک به آنها، اتخاذ تدابیر مؤثر برای حفظ شهر از خطر سیل و آتش و …بر اساس قانون بر عهده شهرداری‌ها است.

?نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه در قانون اساسی، ۳۴ ماده و ۹ تبصره به عنوان وظیفه بر عهده اعضای شورای اسلامی شهرها است و هر کسی داوطلب خدمت در این شوراها بوده باید اینها را مطالعه کند و در خود این آمادگی را ببیند که آیا می‌تواند خود را وقف خدمت به مردم کند یا نه؟ گفت: اینها وظایف سخت و سنگینی است، امور عمرانی، نظارت بر درآمدها، هزینه‌ها، امور فرهنگی، بهداشتی و… وظایفی است که بر عهده شهرداری و شورای شهر نهاده شده است.

?حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به اینکه ما اینها را در نشست‌های مختلف بازگو کرده‌ایم، ادامه داد: وظایفی هم بر عهده ما شهروندان است که یکی از آنها حس تعلق خاطر به محله و شهر محل سکونت خود ما است، شهر خود را خانه خودمان باید بدانیم.

?وی با تاکید بر ضرورت تشویق دیگران به مشارکت در امور شهر، بیان داشت: احساس مسئولیت در قبال محله و شهری که در آن زندگی می‌کنیم مهم است، همچنین تلاش در جهت حفظ نظافت شهر و همچنین تشریک مساعی، تعاون و همکاری با مدیریت شهری در ایجاد و گسترش مراکز فرهنگی بسیار مهم است.

?نماینده ولی‌فقیه در لرستان، همچنین بر ضرورت پرهیز از ایجاد و تأسیس اماکنی که موجب بروز مزاحمت برای مردم می‌شود تاکید کرد و گفت: برای رسیدن به حد و اندازه‌ای که در اداره شهر قابل قبول هست، کاستی‌هایی وجود دارد، تا این کاستی‌ها از سوی مسئولان و شهروندان بر طرف نشود ما به مدیریت قابل قبول شهری نخواهیم رسید.

حجت الاسلام شاهرخی با بیان اینکه، مردم شهر را خانه خود بدانند و در عمران، آبادانی، امور فرهنگی و حفظ مؤلفه‌های شهر خوب، مشارکت داشته باشند، تصریح کرد: همچنین مردم عوارض شهرداری را پرداخت کنند، اگر این امر محقق نشود، اداره شهر امکان پذیر نخواهد بود.

?وی، بیان داشت: بر اساس اعلام شهرداری و شورای اسلامی شهر، سازمان‌ها و ادارات دولتی و غیر دولتی بدهکاری‌های زیادی به شهرداری دارند، طبق آماری که اعلام می‌شود این بدهکاری زیاد است، سازمان‌ها این بدهکاری خود را به هر روشی که هست باید پرداخت کنند تا وضعیت شهر از این حالتی که هست نجات پیدا کند.

?نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به اینکه رسیدگی به مناطق حاشیه شهرها باید در اولویت کار شهرداری و شورای اسلامی شهر باشد، افزود: البته در کنار شهرداری، دستگاه‌های مرتبط دیگری هم هستند که باید پای کار بیایند.

?حجت الاسلام شاهرخی با تاکید بر ضرورت کار و فکر جهادی در مدیریت شهرداری، عنوان کرد: حفظ، نگهداری و افزایش فضای سبز و درختان سرسبز که پیشینه شهر هستند بسیار مهم است، برای ما قابل قبول نیست که یک درخت سر به فلک کشیده به دلیل اینکه در کنار یک آپارتمان چندین طبقه است، بریده شود.

?وی با بیان اینکه باید پیشینه فرهنگی و تاریخی شهر حفظ شود، ادامه داد: داشتن برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت از دیگر وظایف شهردار و شورای اسلامی شهر است، باید بدانند که در پنج سال آینده جایگاه هر محله‌ای در امور فرهنگی، عمرانی و بهداشتی چه خواهد بود؟

?نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه ما ضمن تشکر از کارهای انجام شده، ظرفیت شهرهای استان و همچنین مرکز استان بیش از این است که بشود خدماتی شایسته ارائه داد، گفت: رضایت مردم یک اصل اساسی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

?حجت الاسلام شاهرخی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ۲۷ دی ماه و شهادت حجت الاسلام نواب صفوی و یاران ایشان، گفت: مقام معظم رهبری درباره ایشان فرمودند: که جرقه‌های انگیزش انقلاب اسلامی به وسیله نواب صفوی در من به وجود آمد.

?وی با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری درباره شهید نواب صفوی نوشت «سلام بر پیشتاز جهاد و شهادت در زمان ما»، ادامه داد: جمعیت فداییان اسلام در سال ۱۳۲۰ تشکیل شد و فعالیت‌های آن از سال ۱۳۲۴ تا ۱۳۳۴ ادامه پیدا کرد، این شهید عزیز بعد از ۱۰ سال مبارزه، جهاد مستمر و بی وقفه در سن ۳۱ سالگی به همراه یاران خود به شهادت رسید.

?نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه این شهید عزیز و یارانش به دنبال آرمان‌هایی بودند که امام راحل در ۱۵ خرداد سال ۴۲ دنبال کردند و در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ این آرمان‌ها به بار نشست، گفت: شهید نواب صفوی، طلبه‌ای جوان، پر شور و پر حرارت بود و وجود ایشان مملو از عشق و ایمان به اسلام و دلداده مردم بود.

?حجت الاسلام شاهرخی با تاکید بر اینکه شهید نواب صفوی، امام راحل و مقام معظم رهبری به دنبال جامعه‌ای بوده و هستند که دینداری و باور راسخ به آموزه‌های دینی در آن گسترش پیدا کند، افزود: ارتباط معنوی، مستمر و توسل به ائمه معصومین، تحقق و حاکمیت اخلاق اسلامی کاربردی، حضور فعال در امور مستحبی دارای جنبه سیاسی، دینی و مذهبی مانند راهپیمایی ۲۲ بهمن، حماسه ۹ دی، نماز جماعت و جمعه و…، بصیرت و آگاهی به اهداف و اصول انقلاب اسلامی مانند عدالت اجتماعی و اخوت اسلامی، صداقت، استکبار ستیزی، مرز بندی با دشمن، تقوا، همراه با تعهد، دانایی و توانایی در مسئولیت‌ها، دوری از محدودیت‌های قومی، نژادی و… از آرمان‌هایی بوده که امام راحل و مقام معظم رهبری به دنبال آنها بوده و هستند.

?وی، گفت: این راه امام راحل و مقام معظم رهبری همچنان ادامه دارد و جهاد و مجاهدت‌های امثال شهید حاج قاسم سلیمانی چه فضاحت‌هایی برای استکبار جهانی به وجود آورده است.

۲۶/ دی ماه/ ۱۳۹۹

☑️ پایگاه اطلاع رسانی:
https://shahrokhy.ir/

✅کانال تلگرام:
https://t.me/Shahrokhy_ir

✅ کانال ایتا:
http://eitaa.com/shahrokhy_ir

#نماینده_ولی_فقیه_در_استان_لرستان_و_امام_جمعه_خرم آباد

#نماینده_ولی_فقیه_در_استان_لرستان

#حجت_الاسلام_و_المسلمین_سید_احمد_رضا_شاهرخی_نماینده_ولی_فقیه_در_استان_لرستان

#سید_احمد_رضا_شاهرخی  #احمد_رضا_شاهرخی#شاهرخی

#نماز_جمعه

برچسب‌ها:, ,