نماز جمعه شهرستان خرم آباد به امامت حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه شهرستان خرم آباد با رعایت پروتکل های بهداشتی در مصلی الغدیر این شهرستان برگزارشد.1400/2/31

نماز جمعه شهرستان خرم آباد به امامت حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه شهرستان خرم آباد با رعایت پروتکل های بهداشتی در مصلی الغدیر این شهرستان برگزارشد.1400/2/31
خرداد 1, 1400
338 بازدید

خطبه اول؛  حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی در خطبه اول نماز جمعه خرم آباد با اشاره به آیه ۱۶ سوره مائده ” یَهْدِي بِهِ اللَّهُ مَنِ اتَّبَعَ رِضْوَانَهُ سُبُلَ السَّلَامِ وَيُخْرِجُهُمْ مِنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ بِإِذْنِهِ وَيَهْدِيهِمْ إِلَىٰ صِرَاطٍ مُسْتَقِيمٍ ” و سفارش همگان به تقوای الهی اظهار داشت: راه رستگاری، سعادت […]

خطبه اول؛

 حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی در خطبه اول نماز جمعه خرم آباد با اشاره به آیه ۱۶ سوره مائده ” یَهْدِي بِهِ اللَّهُ مَنِ اتَّبَعَ رِضْوَانَهُ سُبُلَ السَّلَامِ وَيُخْرِجُهُمْ مِنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ بِإِذْنِهِ وَيَهْدِيهِمْ إِلَىٰ صِرَاطٍ مُسْتَقِيمٍ ” و سفارش همگان به تقوای الهی اظهار داشت: راه رستگاری، سعادت دنیا و آخرت در تقوا، پرهیزگاری و انجام واجبات و دوری از محرمات است.

وی با اشاره به آیه ۱۶ سوره مائده گفت: در این آیه خطاب به یهودیان چنین آمده که ای اهل کتاب فرستاده و رسول ما به سوی شما آمد تا بسیاری از حقایق که شما پنهان می کردید را آشکار کند، این رسول ما مامور شده تا برای شما آن حقایق پنهانی را آشکار و حقایقی که دیگر به آنها نیاز نیست نیز صرف نظر کند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه در کتب آسمانی تورات و انجیل برخی از حقایق تحریف شده بود و پیامبر اسلام در رسالتش مامور شد که آن حقایق را بیان کند، گفت: بیان حقیقت توحید و یگانگی خداوند، پاکی انبیا از نسبت های ناروا و اهانت آمیز حقایقی بودند که یهودیان آنها را پنهان می کردند، حقیقت تحریم شراب و شراب خواری، حقیقت تحریم ربا و … مواردی بود که برخی از اهل کتاب آنها را پنهان می کردند و پیامبر اسلام از جانب خداوند مامور شد این حقایق را آشکار کند.

حجت الاسلام شاهرخی بیان داشت: در این آیه می فرماید که خداوند به وسیله قرآن هر کسی که تبعیت و پیروی از رضایت خداوند کند و به دنبال خشنودی خداوند باشد، خداوند راه سلام (خدا)، بهشت و مستقیم را به روی او می گشاید.

وی با بیان اینکه سلامت فرد، جامعه، خانواده، فکر، روحی و هدایت به راه خدا، قرآن و در مسیر قرآن در گرو کسب رضایت الهی است، گفت: کسی که در مسیر الهی و رسیدن به بهشت گام بر می دارد در نهایت به صراط مستقیم الهی می رسد، کسانی که در شرایط مختلف به دنبال انجام تکالیف الهی خویش و کسب رضای خداوند متعال هستند، تلاش آنها به صراط مستقیم خواهند رسید.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: این صراط مستقیم در سایه تمسک و توسل به قرآن میسر است، قرآن است که ظلمات و تاریکی ها را به روشنایی و نور تبدیل می کند، جهل را به علم، شرک را به توحید، تفرقه را به وحدت، شبهات را به یقین، خرافات را به حقایق تبدیل می کند.

حجت الاسلام شاهرخی با تاکید بر اینکه تمسک به قرآن، تلاوت، حفظ و تدبر در قرآن و ورود قرآن در زندگی ما و عمل به آیات کاربردی قرآن باعث می شود که صفا، صمیمیت و آرامش بر دل های افراد و اجتماع حاکم شود گفت: در این راستا در آشنایی به احکام الهی و عمل به قرآن تلاش و کوشش کنیم.

 خطبه دوم؛

 حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم آباد در سخنانی با سفارش همگان به تقوای الهی اظهار داشت: عمل به دستورات الهی و اینکه دنیا مزرعه آخرت و محلی زودگذر برای همه ما است، باید در سرلوحه کارهای همه ما باشد.

وی با بیان اینکه پیامبر (ص) روزی با تعدادی از یاران از مبدأیی به سوی مقصدی حرکت می کردند و در بین راه برای استراحت توقفی نمودند و پس از آن به مسیر خود ادامه دادند و فرمود که دنیا در نزد اهل خرد، محل گذر است و در این محل گذر انسان به دنبال توشه و عمل صالح برای روزی است که فقط اعمال صالح و نیک می‌تواند رهگشا برای هر فردی باشد.

وی خاطرنشان کرد: ما در برپایی اولین نماز جمعه بعد از عید فطر و ماه رمضان هستیم، تقریباً سه ماه به خاطر شیوع ویروس کرونا و مرحله چهارم آن نماز جمعه تعطیل و برخی از فعالیت‌های مردم هم دچار اختلال شد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان بیان داشت: این امر نشان دهنده این بوده که باید اصول بهداشتی و فاصله اجتماعی را رعایت کنیم، در این سه ماه ادارات، دانشگاه علوم پزشکی، شبکه بهداشت، سپاه پاسداران، بسیج، نیرو انتظامی و… با اجرای طرح شهید سلیمانی تلاش و مجاهدت کردند تا این مرحله چهارم را پشت سر گذاشتیم و در این راستا از همه تشکر و قدردانی می‌کنیم، باید همه همکاری کنیم تا واکسن ها به طور کامل و یا در سطح وسیع در اختیار مردم قرار گیرد و مردم به تدریج به زندگی و وضعیت عادی خود برگردند.

حجت الاسلام شاهرخی در ادامه سخنان خود با اشاره به نقش استان لرستان در پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس و… گفت: لرستان در این رابطه کارنامه درخشانی دارد، این روزها سالروز حماسه آفرینی و سلحشوری سپاه حضرت ابوالفضل (ع) به خصوص در عملیات حاج عمران است، تیپ ۵۷ سپاه حضرت ابوالفضل (ع) کلید فتح و پیروزی عملیات‌های متعددی به خصوص عملیات‌های سخت بوده است.

وی با تاکید بر اینکه باید از لشگر ۸۴ ارتش جمهوری اسلامی، تیپ ۱۵ امام حسن (ع) و دیگر یگان‌های رزمی که در هشت سال دفاع مقدس حماسه آفرینی کردند یاد کنیم، گفت: جوانان با غیرت لرستانی کلید فتح عملیات بزرگ حاج عمران بودند، هر کدام از شهدا، جانبازان و ایثارگران لرستانی مشعل فروزان برای هدایت و رستگاری هستند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان عنوان کرد: وظیفه فرهیختگان، سخنوران، فرماندهان، پیشکسوتان جهاد و ایثار است که به بازگویی جزئیات این عملیات بپردازند و رسانه‌ها به خصوص صدا و سیما باید در این رابطه بیش از گذشته در واکاوی این گونه عملیات‌ها بپردازند.

حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به نقش و حماسه آفرینی تیپ ۵۷ حضرت ابوالفضل (ع)، سپاه، بسیج و عشایر لرستان در عملیات بیت المقدس افزود: امیدواریم با تکمیل و افتتاح موزه دفاع مقدس لرستان، تبیین این عملیات‌ها در آن به نمایش گذاشته شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه فلسطین روزهای سختی را سپری کرد، کشتار مظلومانه زنان و کودکان در غزه و در فلسطین اشغالی برای هر انسان منصفی دردناک بوده و هست گفت: با روی کار آمدن دولت ترامپ، شدت یافتن خیانت برخی دولت‌های عربی، معامله ننگین قرن، انتقال پایتخت رژیم اشغالگر قدس به شهر قدس و همکاری‌های سَفاکان نظام سلطه با این رژیم، گستاخی رژیم اشغالگر افزایش یافت تا به بیت المقدس با همراهی شهرک نشینانی که دنباله ارتش اسرائیل هستند حمله کنند و منطقه شیخ جراح را به قصد یهودی سازی مورد هجوم قرار دادند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان ادامه داد: مجموعه این فشارها، فلسطینی‌های در نوار غزه، کرانه باختری و ساکنان قدس شریف و اردوگاه‌های بیرون از فلسطین اشغالی را به یک وحدت رسانید، البته این وحدت در سایه هدایت‌های حکیمانه رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی)، حضور مرد میدان یعنی شهید سلیمانی و یاران مقاومت بود و فلسطینی‌ها در داخل و خارج با همدیگر متحد شدند و اسرائیل از سوریه، لبنان و داخل فلسطین مورد آماج موشک‌ها و راکت‌ها قرار گرفت.

 حجت الاسلام شاهرخی بیان داشت: مردم در مرزهای لبنان و اردن هجوم بردند تا وارد سرزمین فلسطین شوند و از امت اسلامی فلسطین دفاع کنند، در گذشته ضربات مردم فلسطین با پرتاب سنگ و عملیات‌های شهادت طلبانه بود، اما امروز آنچنان عرصه بر رژیم سَفاک صهیونیستی تنگ شده که وزیر دفاع سابق این رژیم گفته که اسرائیل توان مقابله با فلسطین را ندارد چگونه می‌تواند ادعای مقابله با حزب الله و هماوردی با ایران را داشته باشد؟

وی گفت: این امر حکایت از عجز و ناتوانی آنها است، این همان وعده نصرت الهی است که مقام معظم رهبری بر اساس آیات قرآنی مبنی بر وعده تخلف ناپذیر الهی اعلام کردند که در آینده اسرائیل از بین خواهد رفت. دولت‌ها و ملت‌های اسلامی در داخل کشور خود سپاه قدس تشکیل دهند و به تدریج عرصه را بر این رژیم دد منش تنگ کنند، همانطور که مجامع بین المللی، کشورهای اسلامی و سازمان کنفرانس اسلامی می‌طلبد که به این مسئله ورود پیدا کنند و از جهت دیپلماتیک و سیاسی عرصه را بر اسرائیل تنگ کنند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه امروز رهبر معظم انقلاب تمام قد در مقابل استکبار، نظام سلطه و زورگویان عالم ایستاده است افزود: نظام سلطه با سرکردگی آمریکابا استفاده از رسانه‌ها، ماهواره و فضای مجازی در تلاش است مشارکت حداکثری را در انتخابات پیش روی ما در ۲۸ خرداد ماه را کاهش دهد، به دنبال این است که تفرقه و چند دستگی را حاکم کند.

حجت الاسلام شاهرخی تاکید کرد: در این راستا همه تلاش کنیم که این مشارکت حداکثری شکل بگیرد، مردم ما با انقلاب خود قهر نیستند، این انقلاب محصول مجاهدت همین مردم است، ممکن است مردم از مسئول یا مسئولانی ناراحت باشند اما از انقلاب خود که حاصل رنج و مقاومت خودشان است محافظت می‌کنند.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی با رشادت و سلحشوری بیش از ۲۰۰ هزار شهید و هزاران آزاده و جانباز به دست آمده، همه تلاش کنیم با تبیین، گفتگوی بر اساس حکمت، منطق و استدلال به پرسش‌ها درباره لزوم مشارکت حداکثری پاسخ بدهیم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه ما باید بهترین را در انتخابات ریاست جمهوری و بهترین‌ها را در شورای اسلامی شهر و روستا انتخاب کنیم، گفت: ما در ۴۰ ساله دوم انقلاب به گونه‌ای انتخاب‌های خود را رقم بزنیم که شهرهایمان ومرکز استادمان چهره ی یک مرکز استان واقعی را داشته باشد.

حجت الاسلام شاهرخی گفت: اینکه در چند دوره کارکردها به گونه‌ای باشد که شهرداری جز بدهکار ترین سازمان‌ها باشد، در چند دوره صدها نفر نیروی انسانی بر شهرداری‌های استان به صورت اضافی تحمیل شده‌اند، مطلوب نیست، ما همه غیر مستقیم در این امر دخالت داشته‌ایم زیرا که باید بهترین‌ها را انتخاب می‌کردیم تا آینده روشنی را برای استان رقم بزنیم.

وی با تاکید بر ارتقای فرهنگی و پیشرفت اقتصادی استان، گفت: انتخابات میدان مسابقه برای خدمت است، کاندیداها در تبلیغات انتخاباتی به خصوص در مناظره‌های انتخاباتی و… خود را موظف به رعایت اخلاق انتخاباتی بدانند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه انتخابات باید منجر به وحدت و امنیت ملی شود و حرکت ما را به سمت تحقق آرمان‌های اسلامی و انقلابی تقویت کند گفت: انتخابات باید اعتماد عمومی و افزایش مشارکت اجتماعی و حداکثری را در پی داشته باشد.

حجت الاسلام شاهرخی تصریح کرد: در این راستا با انتخاب فردی برای رئیس جمهوری اسلامی و افرادی برای شوراهای اسلامی که با ایمان، متعهد، متدین، دارای مدیریت و کفایت لازم، عدالت خواه، ضد فساد و مفسدین، دارای عملکرد انقلابی و جهادی ، پیشینه انقلابی و جهادی، معتقد به توانمندی‌های داخلی و معتقد به بهره گیری از جوانان، ساده زیست بودن، امیدوار به آینده و… رقم بزنیم.

1400/2/31