نشست موسسه خیریه امدادگران عاشورا کشور با حضور نماینده ولی فقیه در استان لرستان

نشست موسسه خیریه امدادگران عاشورا کشور با حضور نماینده ولی فقیه در استان لرستان
مرداد 20, 1400
178 بازدید

نشست موسسه خیریه امدادگران عاشورا کشور با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد، سردار نصرالله فتحیان رئیس موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت و مدیر عامل موسسه خیریه امدادگران عاشورا و دیگر اعضا در دفتر امام جمعه خرم آباد برگزار […]

نشست موسسه خیریه امدادگران عاشورا کشور با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد، سردار نصرالله فتحیان رئیس موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت و مدیر عامل موسسه خیریه امدادگران عاشورا و دیگر اعضا در دفتر امام جمعه خرم آباد برگزار گردید.

حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی امروز در نشست امدادگران عاشورا و فرماندهان سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان که در دفتر نماینده ولی فقیه استان لرستان برگزار شد با بیان اینکه تشکیل جلسه امدادگران عاشورا در روز اول محرم حکایت از عزم و اراده جدی و مصمم برای ایثار و فداکاری است اظهار داشت: در این موقعیت که کشور ما با دشواری‌ هایی در داخل و خارج روبرو است شاهد هستیم ظرفیت‌های زیادی از اخلاص، ایثار و فداکاری تجلی و نمود پیدا می‌کند.

وی افزود: همان گونه که ایثار و فداکاری پزشکان و پرستاران را در ۸ سال دفاع مقدس در بهداری مشاهده کردیم، مقام معظم رهبری فرمودند: این ایثار و فداکاری‌ها باید تا آخر عمر ادامه داشته باشد و البته مخاطب این کلام مقام معظم رهبری، تنها افراد حاضر در جلسه نبوده بلکه مخاطب ایشان همه ما هستیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه مقام معظم رهبری به عنوان رهبری هوشمند، آگاه و بصیر از ظرفیت‌های درون اجتماع کاملا اطلاع دارند عنوان کرد: از همان روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا مقام معظم رهبری مردم را به کمک‌های مومنانه دعوت کردند و شاید هیچ یک از ما فکر نمی‌کردیم با توجه به وضعیت اقتصادی جامعه خیران، نیکوکاران و مردم این چنین به صحنه بیایند.

وی بیان کرد: وقتی مردم اخلاص مقام معظم رهبری را مشاهده می‌کنند برای آنها ایجاد انگیزه می‌شود که فداکارانه به صحنه بیایند و نتیجه‌اش می‌شود برپایی غدیر بی نظیری با طبخ بیش از ۵۰۰ هزار غذا تنها در استان لرستانی با عدم رونق مطلوب کسب و کار، تخریب‌های سیل ۹۸، بیکاری که وضعیت اقتصادی خوبی ندارد.

شاهرخی گفت: بیماران سرطانی جز مشکلات جامعه هستند و در استان لرستان اینگونه افراد بسیار هستند که مکرر به دفتر نماینده ولی فقیه در استان مراجعه می‌کنند.

وی تصرح کرد: دیر استان لرستان ۵۰۰ هزار خانوار داریم که از این تعداد ۱۰۰ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد، ۵۰ هزار خانوار تحت پوشش بهزیستی هستند که جمع زیادی‌ هستند و از لحاظ معیشتی در سختی هستند ولی تبصره‌ای آنها را محروم کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان خاطرنشان کرد: در لرستان حدود ۴۷ منطقه آسیب پذیر با ۲۵۰ هزار نفر جمعیت وجود دارد در همین راستا از خیران درخواست می‌کنیم جهت محرومیت‌زدایی پای کار بیایند و تاکنون از کمک‌های مردمی از طرف دفتر نماینده ولی فقیه بیش از یک میلیارد تومان به نیازمندان کمک شده است.

1400/5/19