نشست دبیران اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی استان لرستان

نشست دبیران اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی استان لرستان
مهر 17, 1399
355 بازدید

  ✅ به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، صبح امروز، سیزدهم مهر ماه، نشست دبیران اقامه نماز دستگاه های اجرایی استان لرستان با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در سالن اجتماعات ستاد اقامه نماز استان لرستان برگزار […]

 

✅ به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، صبح امروز، سیزدهم مهر ماه، نشست دبیران اقامه نماز دستگاه های اجرایی استان لرستان با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در سالن اجتماعات ستاد اقامه نماز استان لرستان برگزار شد.

✅ حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمدرضا شاهرخی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‎آباد، امروز یک‌شنبه، سیزدهم مهرماه در نشست دبیران اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی استان لرستان، گفت: نماز فرصتی است که انسان رازهای خود را با خدا در میان می‌گذارد و صفای باطن پیدا می‌کند.

?وی با تأکید بر این‌که همان‌طور که جسم انسان با شست‌وشو صفا پیدا می‌کند، روح انسان هم با عبادت، ذکرخدا صفای باطن پیدا می‌کند، افزود: ارتباط با خدا باید ارتباطی نیکو و پسندیده و براساس آموزه‌های دینی و بر مدار فضیلت‌ها باشد و از طرفی ارتباط انسان با مردم نیز باید نیکو و پسندیده باشد.

?شاهرخی با یادآوری این مطلب که ارتباط با خالق آرامش روحی را برای ما به ارمغان می‌آورد، ادامه داد: ارتباط با خداوند در قالب نماز باید منظم باشد به‌گونه‌ای باشد که هم خدا و هم بنده خشنود باشند.

?نماز، بهترین ابزار اصلاح آخرت است
نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تأکید بر این‌که اگر رابطه انسان با خدا درست شود، تعامل با مردم‌ هم به خودی خود اصلاح می‌شود، گفت: اگر کسی به‌دنبال اصلاح آخرت باشد، دنیای او هم اصلاح می‌شود این در حالی‌ است که بهترین ابزار اصلاح آخرت، نماز است.

?وی با اشاره به این‌که در سوره مبارکه حمد انسان از خدا می‌خواهد که به صراط مستقیم هدایت شود، افزود: در سوره حمد در مقابل راه مستقیم، راه ضالین و مغضوبین قرار دارد این در حالی‌ است که پرچم انحراف در دست مغضوبین است؛ چراکه علاوه‌بر این‌که خود منحرف هستند دیگران را هم به انحراف و راه شیطان می‌کشانند.

?شاهرخی با یادآوری این مطلب که صراط مستقیم راهی است که راه انبیا، صدیقین، شهدا و صلحا است و انسان با نماز به صراط مستقیم هدایت می‌شود، اضافه کرد: ستاد اقامه نماز تبلیغ مسیر انبیا و صدیقین است و پرچم راه مستقیم را بر دست دارد؛ زیرا کسی که هادی نماز است پرچم صالحین را در دست دارد.

?نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تأکید بر این‌که ستاد اقامه نماز رزق معنوی است که در جمهوری اسلامی ایران پهن شده است، ادامه داد: ۲۵۰ سال نظام سلطه در قالب فیلم، سینما، نفوذ و ابزارهای مختلف به‌دنبال دین‌زدایی و پایمال کردن نماز بود اما در ۲۲ بهمن ۵۷ به رهبری رهبر انقلاب و حمایت مردم، نقشه‌های نظام سلطه نقش بر آب شد.

?وی با ذکر این مطلب که پرچم اقامه نماز در دست مسئولان ستاد اقامه نماز در دستگاه‌های اجرایی است بر لزوم هم‌فکری برای کیفیت‌بخشی به اقامه نماز تأکید کرد و گفت: نماز آسیب‌های اجتماعی را دور می‌کند هرچه رابطه با خدا متزلزل باشد به همان میزان شاهد نفوذ آسیب‌های اجتماعی هستیم.

?وی با اشاره به شرایط نماز مقبول، گفت: شرط قبول نماز، اخلاص، اقامه اول وقت و خشوع است بدین معنا که همان‌طور که جسم رو به قبله است روان انسان نیز متوجه خدا باشد.