مراسم یازدهمین یادواره شهدای دهه کرامت با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان

مراسم یازدهمین یادواره شهدای دهه کرامت با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان
مهر 22, 1400
193 بازدید

مراسم یازدهمین یادواره شهدا دهه کرامت با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان در حسینیه ثارالله برگزار گردید. حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در یازدهمین یادواره شهدای دهه کرامت استان لرستان که در حسینه عاشقان ثارالله برگزار شد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۱۸ شهید دهه […]

مراسم یازدهمین یادواره شهدا دهه کرامت با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان در حسینیه ثارالله برگزار گردید.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در یازدهمین یادواره شهدای دهه کرامت استان لرستان که در حسینه عاشقان ثارالله برگزار شد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۱۸ شهید دهه کرامت که در بیستم مهرماه سال ۸۹ در پادگان امام علی (ع) خرم‌آباد پرکشیدند اظهارداشت: پس از مسئله توحید بیشترین آیات در رابطه با معاد است، البته در روایت نیز مطالب گوناگون و دقیقی در رابطه با معاد ذکر شده است و در این رابطه امیرالمومنین علی(ع) می‌فرمایند: خداوند رحمت کند آن کسی که بداند از کجا آمده و به کجا می‌رود.

وی با بیان اینکه همه نظام‌ها و دولت‌ها نیازمند نیروهای‌ مسلح هستند افزود: نیروهای مسلح هستند که قدرت و اقتدار ملی کشور را حفظ می‌کنند و اما در نظام جمهوری اسلامی که بر پایه توحید و معاد برپا شده است و به دنبال آرمان‌ها و ارزش‌های اسلامی و انسانی و همچنین گسترش عدالت است به طور یقین نیروهای مسلح در چنین کشوری از ضرورت بیشتری برخوردار است.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: خداوند در قرآن می‌‌فرمایند: ای کسانی که ایمان آورده‌اید در مقابل سختی‌ها صبر و شکیبایی پیشه کنید؛ زیرا رسیدن به اهداف متعالی سختی‌ها و دشواری‌هایی دارد اگر در مسیر سختی نباشد معلوم می‌شود هنوز در راه رسیدن به قله قدم برنداشته‌ایم.

وی بیان کرد: برای رسیدن به قله باید با یکدیگر متحد شویم، در مقابل دشمن بیدار و در برابر برنامه‌های تخریبی دشمنان مستحکم باشیم و در همه مسیر تقوا را به همراه خود داشته باشیم.

شاهرخی گفت: آیه‌ای که بر سینه ستبر پاسداران انقلاب اسلامی نوشته شده است به این معنی است که هرچه می توانید از ساز و برگ نظامی فراهم کنید تا دشمنان خدا و خود را به وسیله این آمادگی بترسانید، البته دشمنانی هستند که شما آنها را نمی‌شناسید ولی خداوند آنها را می‌شناسد؛ ولی شما با آمادگی که دارید دشمنان پیدا و پنهان را می‌ترسانید.

وی با بیان اینکه نیروهای مسلح قلعه و دیواره ملت هستند تصریح کرد: نیروهای مسلح مردم را حفاظت، زینت حاکمان و عزت دین هستند و اگر امروز ملت ایران در دریا، خشکی و هوا از امنیت برخوردار است به دلیل رشادت‌های نیروهای مسلحی است که جان بر کف در مقابل دشمنان ایستاده‌ اند.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: امروز در جمهوری اسلامی افتخار، عزت، شرافت و سربلندی در سایه جان فشانی و شهادت نیروهای مسلح مشاهده می‌کنیم و هیچ عمل و کار نیکی قابل مقایسه با شهادت در راه خدا نیست.

وی اظهار داشت: امروز ما در گرامیداشت یازدهمین سال مجاهدانی گرد هم آمده‌ایم که در میدان جهاد و مجاهدت حضور داشتند و امروز در مهمانی پروردگارش هستند، شهدای دهه کرامت لرستان ناظر بر اعمال ما هستند و از خداوند تبارک و تعالی می‌خواهند آرمان‌هایشان به وسیله همرزمانشان ادامه پیدا کند.

شاهرخی افزود: شهدای دهه کرامت لرستان در مسابقه دنیا پیروز شدند و مجاهدت خانواده‌های این ۱۸ شهید در حقیقت استمرار جهاد این شهدا است.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: امروز در این موقعیت حساس برخی از خانواده‌های شهدا در کمک‌های مومنانه، محرومیت‌زدایی همیشه در صف اول هستند و با یاد شهدا گروه جهادی تشکیل می‌دهند تا آرمان‌های شهدا را ادامه بدهند.

وی بیان کرد: امروز با حضور در گرامیداشت یازدهمین یادواره شهدای دهه کرامت به آنها می‌گوییم ما صدای شما را از عالم برزخ شنیدیم و پیام شما را درقالب‌های گوناگون همچون قلم، سخن، هنر،کتاب و برگزاری یادواره به گوش کسانی که نشنیده‌اند می‌رسانیم.

1400/7/22