مراسم یادواره لشکر فرشتگان تاریخ ساز با حضور نماینده ولی فقیه در استان لرستان

مراسم یادواره لشکر فرشتگان تاریخ ساز با حضور نماینده ولی فقیه در استان لرستان
اسفند 16, 1399
210 بازدید

  به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، صبح امروز ۱۶ اسفند ماه، مراسم یادواره لشکر فرشتگان تاریخ ساز (گرامیداشت ۴۸۳ شهید و ۳۹۱ جانباز زن استان لرستان) با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد و حجت […]

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، صبح امروز ۱۶ اسفند ماه، مراسم یادواره لشکر فرشتگان تاریخ ساز (گرامیداشت ۴۸۳ شهید و ۳۹۱ جانباز زن استان لرستان) با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد و حجت الاسلام و المسلمین شکری نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران کل کشور برگزار گردید.

حجت‌ الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی، نماینده ولی‌ فقیه در استان لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد، ۱۶ اسفندماه در یادواره لشکر فرشتگان تاریخ‌ساز، بزرگداشت ۴۸۳ شهیده و ۳۹۱ زن جانباز لرستان، اظهار کرد: حضرت امام راحل (ره) با دم مسیحایی خویش جریان دینی و فرهنگی سالم و متنفذ را در ایران اسلامی ایجاد کرد.

وی با اشاره به اینکه در حکومت پهلوی و حضور نظام سلطه در کشور، ظلم، ستم و اختناق بر جامعه حاکم بود، گفت: عشایر، طوایف و سادات از لرستان به اقصی نقاط کشور تبعید شدند و همین برنامه هم در حوزه علمیه قم ایجاد شده بود، به‌گونه‌ای که روحانیت روزها نمی‌توانستند در حوزه علمیه مشغول درس و بحث باشند.

نماینده ولی‌ فقیه در استان لرستان با اشاره به اینکه از دل سختی‌ها امام راحل (ره) تربیت شدند و از سال ۴۲ به بعد مردم ایران از تدافع به تهاجم خود ادامه دادند و بعد از ۱۵ سال جریان سالم، فرهنگی و دینی و با نصرت الهی در ۲۲ بهمن اساس نظام سلطه را از کشور برچید، افزود: در پیروزی انقلاب اسلامی ایران، امداد غیبی و نصرت الهی شامل حال مردم شد.

وی با یادآوری اینکه در جریان سالم فرهنگی انقلاب، نقش بانوان حماسی و عاطفی بود، و ما را به این مقطع رساند، افزود: اوج ابعاد حماسی و عاطفی بانوان را در جنگ تحمیلی مشاهده می‌کنیم، بانوان از طرفی در پشتیبانی از جنگ و هم در رزم و همراهی رزمندگان اسلام حضور داشتند و فرزندان پروش یافته از دامان آنان شهید شدند.

شاهرخی با اشاره به اینکه  با آغاز ۸ سال دفاع مقدس مردم استان لرستان جز اولین استان‌هایی بودند که برای دفاع از میهن اسلامی از همان روزهای ابتدایی جنگ خود را به نقاط مرزی رساندند و این امر افتخاری برای مادران لرستانی است که فرزندانی را تربیت کردند که تداوم انقلاب اسلامی را رقم بزنند.

وی افزود: شهدا با ما سخن می‌گویند وظیفه ما این است که سخن شهیدان را به گوش آنان که نمی‌شوند، برسانیم.

نماینده ولی‌ فقیه در استان لرستان با طرح این سؤال که شهیدان چه می‌گویند که قرآن از آنان سخن می‌گویند، گفت: پیام شهدا این است که از گذشته ناراحت نباشید، از صدمه و جراحتی که دیدید غمگین نباشید و نسبت به آینده ترس نداشته باشید و اگر ما در سخن و عمل بر مدار آموزه های الهی حرکت کنیم نصرت الهی شامل حال ما می‌شود و وعده خدا تخلف‌ناپذیر است و اگر بر میزانی که خداوند برای ما تعیین کرده است سخن بگوییم و عمل کنیم رستگار می‌شویم.

وی تصریح کرد: اینکه مقام معظم‌ رهبری می‌ فرمایند: دوران بزن در رو تمام‌ شده است و اگر یکی بزنند ۱۰ تا می‌خورند یعنی در موضع تهاجم هستیم و این موضع  براساس حماسه و عاطفه‌ای  است که مادران شهدا برای ما به یادگار گذاشته‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان با اشاره به اینکه پیام انقلاب مرزهای کشور را در نوردیده و به محور مقاومت رسیده است، تصریح کرد: اگر دشمن یک نقطه در سوریه را می‌زند محور مقاومت سه نقطه را می‌زند و این اقتدار برگرفته از فرهنگ انقلاب است.

 

99/12/16