مراسم معارفه مدیر حوزه علمیه خواهران استان لرستان با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان

 مراسم معارفه مدیر حوزه علمیه خواهران استان لرستان با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان
فروردین 29, 1400
335 بازدید

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، شامگاه شنبه بیست و هشتم فروردین ماه، مراسم تکریم و معارفه مدیر جدید حوزه علمیه خواهران استان لرستان با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان، حجت‌الاسلام والمسلمین واحدی، معاون امور حوزه‌های علمیه خواهران کشور برگزار […]

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، شامگاه شنبه بیست و هشتم فروردین ماه، مراسم تکریم و معارفه مدیر جدید حوزه علمیه خواهران استان لرستان با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان، حجت‌الاسلام والمسلمین واحدی، معاون امور حوزه‌های علمیه خواهران کشور برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در لرستان حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در مراسم تکریم و معارفه مدیر حوزه علمیه خواهران استان لرستان ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان اظهار داشت: استان لرستان از دیرباز تاکنون خواستگاه علما، فقها و اندیشمندان بزرگی بوده و هست که برخی از آنها همچون آیت الله العظمی بروجردی شهرتی فراتر از مرزهای کشور است.

وی افزود: وجود انسان های فرهیخته، عارف و زاهد در استان لرستان که با گذشته ده ها سال هنوز نام، یادشان و رفتارشان برای نسلی که آنها را ندیده اند تاثیر گذار است برای همه درس آموز و وظیفه روحانیت را سخت تر می کند.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: روحانیت فرهیخته استان لرستان در گذشته در ارتقا فرهنگ دینی تلاش و مجاهدت کرده و سختی ها و دشواری های زیادی جهت تبلیغ دین پشت سر گذاشته اند.

وی بیان کرد:به برکت انقلاب اسلامی حوزه های علمیه به ویژه حوزه های علمیه خواهران در سراسر کشور گسترش کمی و کیفی خوبی پیدا کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت: حوزه های علمیه خواهران جهت تعلیم و تربیت خواهرانی دین شناس، توانمند در تبلیغ آموزه های دینی و معارف اهل بیت عصمت و طهارت (ع) بسیار فعال و موفق عمل کرده اند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه تاکید بر اخلاق و معنویت در گام دوم انقلاب اسلامی بیش از گذشته است و ما تجارب چهل ساله اول را به همراه خود داریم رسالت حوزه های علمیه خواهران رسالتی دشوار و سنگین است .

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطر نشان کرد: امروزه تکنولوژی ،اختراعات و اکتشافات علی رغم اینکه در تسهیل زندگی مردم تاثیر گذار است ولی چنانچه در مسیر درست از آن استفاده نشود سبب انحطاط بشریت می شود در همین راستا دین ، معنویت و اخلاق می توانند مسیر صحیح استفاده از تکنولوژی را به مردم نشان بدهند.

وی با بیان اینکه امروزه باید با خرد جمعی، همدلی و همراهی همدیگر استفاده از تکنولوژی، اختراعات و اکتشافات را در مسیر صحیح قرار بدهیم اظهار داشت: طبیعی است که در حوزه های علمیه خواهران، خواهران مدتی را به تعلم در مسائل آموزشی و پژوهشی سپری و دوره های مشخصی را در این جهت طی می کنند ولی وقتی خواهران وارد اجتماع می شوند باید به عنوان الگو در اجتماع حضور پیدا بکنند، یعنی هدف از آموزش و پژوهش که باید همراه آن تهذیب نفس و مزین شدن به اخلاق نیکو و پسندیده باشد. زیرا خواهران در حوزه های علمیه و مدارس علمیه وقتی وارد پاسخگویی به سوالات شرعی و دینی مردم می شوند بایستی حرکات و رفتارشان و سکناتشان به عنوان الگو در جامعه مطرح باشد.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی افزود: کمیت در حوزه های علمیه امری پسندیده است اما امر پسندیده تر این است که خواهرانی که فارغ التحصیل می شوند به عنوان الگو در جامعه معرفی شوند و همچنین پاسخگویی به مسائل خاص بانوان باید به یک امر مهم مورد توجه قرار بگیرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه پرورش، تعلیم و تربیت در حوزه های علمیه یک اصل اساسی است عنوان کرد: امروزه باید جریان سازی سالم فرهنگی،دینی و تاثیر گذار از طریق خواهران مهذب و پرورش یافته حوزه علمیه در میان مادران و خواهران ترویج پیدا کند.

وی انقلابی بودن و انقلابی ماندن را از دیگر مسائل و اصل های مهم حوزه علمیه خواهران دانست و بیان کرد: باید دشمن شناس باشیم و با حضور در میدان و عرصه های مورد نیاز نظام اسلامی همیشه آماده فداکاری باشیم در همین راستا این امر مهم در حوزه های علمیه باید مورد توجه قرار بگیرد.

در پایان این جلسه حجت الاسلام و المسلمین مهدوی خواه به عنوان مدیر حوزه علمیه خواهران استان لرستان معرفی و از زحمات حجت الاسلام و المسلمین حسینی مدیر سابق حوزه علمیه خواهران تقدیر شد.

 

1400/1/28