مراسم شانزدهمین سالگرد تشکیل ستاد بازسازی عتبات عالیات با حضور نماینده ولی فقیه در استان لرستان

مراسم شانزدهمین سالگرد تشکیل ستاد بازسازی عتبات عالیات با حضور نماینده ولی فقیه در استان لرستان
تیر 13, 1400
166 بازدید

به مناسبت سالگرد تشکیل ستاد بازسازی عتبات عالیات صبح امروز صورت گرفت مراسم شانزدهمین سالگرد تشکیل ستاد بازسازی عتبات عالیات با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان در سالن اجتماعات جهاد کشاورزی استان لرستان برگزار گردید. حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در مراسم شانزدهمین سالروز […]

به مناسبت سالگرد تشکیل ستاد بازسازی عتبات عالیات صبح امروز صورت گرفت

مراسم شانزدهمین سالگرد تشکیل ستاد بازسازی عتبات عالیات با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان در سالن اجتماعات جهاد کشاورزی استان لرستان برگزار گردید.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در مراسم شانزدهمین سالروز تشکیل ستاد بازسازی عتبات عالیات با بیان اینکه لرستان به تدین و انقلابیگری معروف است اظهار داشت: مقام معظم رهبری می‌فرمایند لرستان مرکز تدین و انقلابیگری است.

وی افزود: استان لرستان در ایجاد امنیت و آرامش در استانوهمچنبن سایر استان‌های دیگر و فراتر از مرزها از گذشته تاکنون نقش‌آفرینی کرده‌اند.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید هرکس که در بزرگداشت نشانه‌های خداوند حرکت و تلاش کند و در این مسیر گام بردارد نشان‌دهنده پاکیزگی و تقوای درونی اواست.

وی بیان کرد: در آیه‌هایی که شعائر الهی ذکر شده است اگرچه مختص به مناسک حج،سعی صفاو مروه و قربانی کردن است اما این ها نشان‌هایی هستند که ما را به قرب خداوند نزدیک می‌کنند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی با تأکید به اینکه تقوای مسلمان باید نشانه‌های آشکار داشته باشد گفت: نمی‌شود کسی در گوشه خانه مشغول عبادت باشد و بر سجاده بنشیند و دعا بخواند ولی از تعظیم شعائر الهی غافل باشد در همین راستا تقوا باید بروز و ظهور داشته باشد و خود را در اجتماع نشان بدهد.

وی تصریح کرد: خداوند هر کجا از اعمال صالح در قرآن ذکر می‌کند از نماز و زکات ،انفاق نیز نام می‌برد و در نهایت متقین را ذکر می‌کند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه انسان‌های متقی نشانه‌های الهی را آشکار می‌کنند خاطرنشان کرد: بازسازی عتبات عالیات یکی از نشان‌های الهی و تعظیم شعائر الهی است.

وی اظهار داشت: پیام امام حسین(ع)، امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) در سال ۶۱ هجری قرن‌ها را درنوردیده است و امروز به‌شکل بی‌نظیری صدایش در راهپیمایی اربعین به گوش جهانیان رسیده است.

حجت الاسلام شاهرخی اضافه کرد: مردم از سراسر جهان در این راهپیمایی حضور پیدا می‌کنند و این توفیقی برای همه کسانی است که قدمی در این مسیر بردارند زیرا در روایات داریم گاهی برداشتن خاری از جلو پای مسلمانی انسان را وارد بهشت می‌کند.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: فعالیت در ستاد بازسازی عتبات عالیات از مصادیق تعظیم شعائر الهی است.

وی با بیان اینکه کمک به بازسازی عتبات عالیات نوعی سرمایه‌گذاری معنوی و بهترین صدقه است و انسان را به خدا نزدیک می‌کند اظهار کرد: استان لرستان با توجه به پیشینه‌ای که در تدین و انقلابیگری دارند علی‌رغم مشکلات معیشتی و اقتصادی در کمک به ستاد بازسازی عتبات عالیات سیر صعودی داشته است.

لازم به ذکر است در این مراسم از ۱۶ خادم عتبات عالیات استان تجلیل به عمل آمد.

1400/4/12