مراسم جشن تکلیف پسران دانش آموزان دبیرستان متوسطه اول غیر دولتی حضرت امام حسین (ع) با حضور نماینده ولی فقیه در استان لرستان برگزار شد.

مراسم جشن تکلیف پسران دانش آموزان دبیرستان متوسطه اول غیر دولتی حضرت امام حسین (ع) با حضور نماینده ولی فقیه در استان لرستان برگزار شد.
اسفند 19, 1399
421 بازدید

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، ظهر امروز هجدهم اسفند ماه، مراسم جشن تکلیف پسران دانش آموزان دبیرستان متوسطه اول غیر دولتی حضرت امام حسین (ع) با حضور حجت‌ الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان برگزار شد. در این مراسم معنوی که در دفتر […]

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، ظهر امروز هجدهم اسفند ماه، مراسم جشن تکلیف پسران دانش آموزان دبیرستان متوسطه اول غیر دولتی حضرت امام حسین (ع) با حضور حجت‌ الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان برگزار شد.

در این مراسم معنوی که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان برگزار شد، ۱۰ نفر از دانش آموزان پسر، به شکرانه ورود به سن تکلیف شرعی جشن گرفتند.

در پایان این مراسم معنوی دانش آموزان نماز ظهر وعصر را با امامت نماینده ولی فقیه در استان لرستان به جماعت برگزار کردند.

نماینده ولی فقیه در لرستان حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در مراسم جشن تکلیف پسران دانش آموزان دبیرستان متوسطه اول غیر دولتی حضرت امام حسین(ع) با بیان اینکه تلاش امام موسی بن جعفر (ع) در زندان و شکنجه ها و سختی هایی که دیدند در راستای تبیین و بیان اسلام جدش پیامبر(ص) بود اظهار داشت: یک جریان سازی فرهنگی و دینی متنفذ،سالم، ارزشمند و تاثیر گذار که این جریان در طول تاریخ حرکت کرده و امروز به ما رسیده است که نتیجه آن برگزاری مراسم جشن تکلیف نوجوانان است.

وی افزود: خداوند در وجود نوجوانان همه توانایی ها را قرار داده و در حال رویش و رشد هستند و همچنین خداوند جوانان را به بهترین شکل ممکن خلق کرده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: زندگی انسان محل حوادث گوناگون و فراز و نشیب های فراونی است ولی شما نوجوانان امروز در این مراسم جشن تکلیف در آغاز یک مسیر هستید که رویدادهای گوناگونی سر راه دارید و در این مسیر تنها چیزی که به کمک شما می آید اندوخته های دینی و معنوی است که کسب کرده اید.

وی بیان کرد: شهدایی همچون سردار سلیمانی و شهید فخری زاده اندوخته های خودشان را شناختن و در مسیر آن توانایی ها، جهاد و کوشش کردند و در سایه پدر و مادر و انبیا الهی با نماز اندوخته های خود را بارور کردند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت: در جشن تکلیف که با نماز شروع می شود به این معنا است که خداوند با شما نوجوانان صحبت می کند در همین راستا نماز را با توجه دل بخوانید زیرا خداوند مخاطب شما است.

وی نماز را کامل‌ترین شیوه شکرگزاری از خداوند متعال دانست و گفت: در اقامه نمازهای روزانه، ۱۰ مرتبه در نماز از خدا می‌خواهیم ما را به صراط مستقیم هدایت کند و ما را از راه «ضالین» و «مغضوبین» دور کند.

شاهرخی با اشاره به اینکه واژگان «ضالین» و «مغضوبین» که در سوره حمد به آنان اشاره شده است، با هم تفاوت دارند، اضافه کرد: ضالین کسانی هستند که از مسیر حق منحرف هستند، اما مغضوبین کسانی هستند که هم از مسیر حق منحرف هستند و هم دیگران را به انحراف می‌ کشانند.

وی تصریح کرد:راه مستقیم راه انبیاء، شهدا و صديقين است و هر جا جریان سازی فرهنگی و دینی شکل گرفت در آنجا موفق شده ایم.

 

99/12/18