مراسم تکریم و معارفه ؛

مراسم تکریم و معارفه ؛
تیر 17, 1399
245 بازدید

مراسم تکریم و معارفه ؛ آیین تکریم و معارفه مدیران سابق و جدید در سازمان تبلیغات اسلامی استان لرستان با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی ، نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم‌آباد و همچنین حجت الاسلام والمسلمین قمی ، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور و نیز دکتر ثمینی […]

مراسم تکریم و معارفه ؛

آیین تکریم و معارفه مدیران سابق و جدید در سازمان تبلیغات اسلامی استان لرستان با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی ، نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم‌آباد و همچنین حجت الاسلام والمسلمین قمی ، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور و نیز دکتر ثمینی معاون سیاسی امنیتی استانداری و برخی از مدیران استان در سالن جلسات سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه مدیران سازمان تبلیغات اسلامی لرستان که در سالن جلسات این سازمان برگزار شد با اشاره به وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا در استانو لزوم رعایت دستور العمل‌های ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا اظهار داشت: جهت قطع زنجیره ویروس منحوس کروناباید از شرکت در اجتماعات خودداری کنیم و از آنجا که نمی‌شود فعالیت‌های اقتصادی کشور تعطیل شودباید امور زندگی خود را به سبکی تنظیم کنیم که منجر به گسترش زنجیره ویروس کرونا نشود.

وی افزود: با گذشت شش ماه از شیوع ویروس کرونا با استفاده از تجربه‌هایی که داریم می‌توانیم فعالیت‌های ضروری، اقتصادی و فرهنگی را به گونه‌ای ادامه دهیم که زنجیره این ویروس منحوس قطع شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به پیشینه تبلیغ و تبلیغات عنوان کرد: تبلیغ و تبلیغات از تاریخ حیات بشر جدا نشدنی و امری بدیهی است، هرکسی علاقه‌مند است افکار و عقاید خودش را به دیگران منتقل کند، تبلیغات در تمام ادیان و مذاهب وجود داشته است و حضرت علی (ع) در این رابطه می‌فرمایند خداوند وقتی بنی آدم را برگزید پیامبرانی را برگزید و از آن پیامبران در مورد وحی و رسالتی که بر عهده دارند پیمان گرفت و وقتی مردم از حق و حقیقت فاصله گرفتند خداوند پیامبران را ارسال کرد تا فطرت گرایش به خداوند را در انسان‌ها بیدار و حجت را بر انسان‌ها تمام کنند.

وی بیان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ضرورت وجود نهادهایی که افکار و آرمان‌های فکری و دینی نظام نوپای جمهوری اسلامی را در جامعه تبلیغ کنند ، تشخیص داده شد که این نهادها با هوشمندی امام راحل شکل گرفت که از جمله این نهادهای فرهنگی ، سازمان تبلیغات اسلامی بود که طی این ۴۰ سال دچار تحولاتی شده و روبه رشد حرکت کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت: سیاست گذاری، پشتیبانی، نظارت بر تبلیغات دینی، زمینه سازی برای تربیت گروه‌های جهادی، جوانان انقلابی، تشکل‌های دینی و مذهبی و همچنین سازمان‌دهی و اعزام‌مبلغ به سراسر کشور به ویژه مناطق محروم از جمله مهمترین ماموریت‌های سازمان تبلیغات اسلامی است.

وی تصریح کرد: از نقاط مشترک بین اداره کل فرهنگ ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی ،جنبه تبلیغ فرهنگ دینی است ، البته مقام معظم رهبری در کنار این دو مجموعه از حوزه هنری نیز نام برده و در یک تعبیر می‌فرمایند: حوزه هنری باید حزب الهی باقی بماند و با برنامه‌های دینی و فرهنگی که دارد مباحث دینی و فرهنگی را در بدنه هنر رسوخ دهد.

نماینده ولی فقیه در لرستان برنامه‌ریزی و آینده نگری را دو عنصر مهم در موفقیت هر تشکیلاتی به ویژه سازمان تبلیغات اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: اینکه بدانیم‌ نیازهای آینده ما چه چیزی است و دشمن برای آینده ما چه تدارکاتی دیده ، می‌توانیم از پیش این محورها را شناسایی و برای آنها برنامه‌ریزی کنیم.
در هر حال قرآن، اسلام درخشان و فرهنگ متعالی دینی در نزد ما بالاترین جایگاه را دارد ، بر همین اساس وظیفه سازمان تبلیغات ، معرفی قرآن، اسلام درخشان و فرهنگ متعالی دینی است.

وی اظهار داشت: در حقیقت ماموریت سازمان تبلیغات اسلامی ، ماموریت شهدای انقلاب اسلامی است.ده‌ها هزار شهیدی که برای اعتلای قرآن، فرهنگ و معارف دینی به درجه رفیع شهادت نائل شدند ، ادامه این راه ماموریت سازمان تبلیغات اسلامی است.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی با بیان اینکه استان لرستان همواره پادگان نظام جمهوری اسلامی بوده است ، افزود : استان لرستان پس از انقلاب اسلامی در جایگاهی بوده است که هم خودش از امنیت برخوردار بوده و هم در ایجاد امنیت در سراسر کشور نقش تاثیر گذاری داشته است که در این رابطه مقام معظم رهبری می‌فرمایند: “استان لرستان مرکز تدین و انقلابیگری است” ولی باید بگوییم امروز این مرکز تدین و انقلابیگری با مشکلات عدیده‌ای مواجهه است که بخشی از آن به عدم توازن در توسعه برمی‌گردد.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: در مقطعی از زمان که قضیه جنگ اتفاق افتاد استان لرستان از آسیب‌های این جنگ در امان نبود بنابراین سازندگی به سمت استان‌های مرکزی که به دور از مسئله جنگ بودند کشیده شد و وقتی بحث سازندگی پیش آمد ، مطرح شد که سازندگی را به سمت استان‌های مرزی ببرند ، این نگاه‌ها سبب شده که امروز استان لرستان از جهت نرخ تورم، بیکاری و عدم رونق کسب و کار در رنج باشد .

وی بیان کرد: خوشبختانه مجموعه مدیران استان همگی در حال تلاش‌اند و شاهد وحدت، وفاق و همدلی بین کارگزاران و مردم هستیم و امروز تنها یک صدای واحد آن هم پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری، همت و کار مضاعف همراه با علم، تدبیر و شتاب برای حل مشکلات اساسی استان شنیده می‌شود و خبری از تفرقه و اختلاف نیست.