محفل شب شعر «ذکر نبی» با موضوع رحلت پیامبر اکرم (ص) برگزار شد.

محفل شب شعر «ذکر نبی» با موضوع رحلت پیامبر اکرم (ص) برگزار شد.
مهر 26, 1399
237 بازدید

 به گزارش  روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، محفل شب شعر و مرثیه خوانی به مناسبت رحلت پیامبر اکرم (ص) جمعه ۲۵ مهر ماه با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد و با اجرای شعرای برتر استان لرستان، در دفتر […]

 به گزارش  روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، محفل شب شعر و مرثیه خوانی به مناسبت رحلت پیامبر اکرم (ص) جمعه ۲۵ مهر ماه با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد و با اجرای شعرای برتر استان لرستان، در دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان برگزار شد.

✅ نماینده ولی فقیه در لرستان حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی با بیان اینکه اشعاری که امشب از طرف شاعران قرائت شد بسیار ارزشمند و پر محتوا بود اظهار داشت: در اشعار شاعران لرستان جنبه های معنویت ،دینی ، اجتماعی و همچنین مسائلی که امروز با آنها در ارتباط هستیم فراگیر ،و همین امر نشان می دهد شعر یک رسانه اثر گذار است که این اثر گذار بودن مسئولیت سنگینی بر دوش شاعر قرار می دهد.

?وی افزود: شعر و شاعر به عنوان رسانه اثر گذار که مسئولیتی بر عهده شاعر می گذارد این مسئولیت را باید در قالب ارشاد و هدایت نشان بدهد همانگونه که در گذشته اشعار شاعران بزرگی همچون سعدی، مولوی، حافظ ، فردوسی در خدمت اخلاق، معنویت و اهل بیت بوده و مملو از ارشاد و حب به اهل بیت است .

?نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی اشعار آیینی اوج گرفت عنوان کرد:ذوق و علاقه سرشار جوانان پس از پیروزی انقلاب در حوزه شعر متبلور و جلوه پیدا کرد در همین راستا شعر علاوه بر اینکه یک رسانه اثر گذار است پرچم یک ملت است.

?وی با بیان اینکه شعرمی تواند پرچم دار ملی باشد بیان کرد:چنانچه ملتی هویت خود را گم و وحدت ملی را ازدست بدهد دچار تفرقه می شود و دشمنان به راحتی اهداف خود را پیاده و هویت سر زنده آن ملت را می گیرند.

?حجت السلام و المسلمین شاهرخی گفت:شاعران ایرانی از گذشته تاکنون خدمات دینی و ملی فراوانی داشته و با شعر خود زبان وگویش های ملی را حفظ کرده اند

?وی در رابطه با صریح کرد:خوشبختانه در استان لرستان به مناسبت ماه محرم و صفر و سخنرانی های متعددی در فضای مجازی و حقیقی برگزار کردند.

?نماینده ولی فقیه در لرستان خاطر نشان کرد: پیامبر(ص)درمقطعی از زمان مبعوث شدند که مردم حاکمیت غیر خدا را پذیرفته بودند و همین پذیرش ظلم و ستم از طرف اقوام ،گروهها و ملت ها کار را سخت و دشوار می کند چرا که صخره جهالت هیچ گاه قابل شکستن نبود در این مقطع بود که پیامبر (ص) به میدان آمد و همه محاسبات جهالت را برهم زد برهمین اساس همه ما مدیون پیامبر(ص)و ائمه اطهار هستیم.