محفل انس با قرآن کریم با حضور نماینده ولی فقیه در استان لرستان به مناسبت ولادت با سعادت حضرت امام علی (ع) و هفته بزرگداشت تربیت اسلامی و ۸ اسفند ماه سالروز تاسیس نهاد مقدس امور تربیتی برگزار گردید.

محفل انس با قرآن کریم با حضور نماینده ولی فقیه در استان لرستان به مناسبت ولادت با سعادت حضرت امام علی (ع) و هفته بزرگداشت تربیت اسلامی و ۸ اسفند ماه سالروز تاسیس نهاد مقدس امور تربیتی برگزار گردید.
اسفند 9, 1399
211 بازدید

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، به مناسبت ولادت با سعادت حضرت امام علی (ع) و هفته بزرگداشت تربیت اسلامی و ۸ اسفند ماه سالروز تاسیس نهاد مقدس امور تربیتی، محفل انس با قرآن کریم با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان […]

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، به مناسبت ولادت با سعادت حضرت امام علی (ع) و هفته بزرگداشت تربیت اسلامی و ۸ اسفند ماه سالروز تاسیس نهاد مقدس امور تربیتی، محفل انس با قرآن کریم با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان، آقای نخعی مدیر کل آموزش و پرورش استان لرستان برگزار گردید.

در این محفل قرآنی قاریان ممتاز و بین‌المللی آقایان به تلاوت قرآن و گروه تواشیح نیز به اجرای برنامه پرداخت.

لازم به ذکر است، این برنامه با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار گردید.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان، حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان، در محفل انس با قرآن که به مناسبت هفته بزرگداشت تربیت اسلامی برگزار شد، تعلیم و تربیت را پایه و اصول معارف اسلامی دانست و اظهار کرد: انسان همان‌گونه که در بعد جسمانی نیازمند اموری است که جسم خود را تغذیه کند در امور معنوی هم نیازمند تربیت است

وی با یادآوری این مطلب که همانطور که جسم با سلسله فعالیت‌هایی تقویت می‌شود، بعد روحی نیز با اجرای برخی تدابیر فطری و انسانی تقویت می‌شود، ادامه داد: وظایف آموزش و پرورش چه از حیث کیفی و چه از لحاظ کمی، وظایف سنگینی است و همه دستگاه‌ها باید به کمک دستگاه تعلیم و تربیت بیایند.

حجت‌الاسلام شاهرخی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران، انقلابی دینی و فرهنگی بوده، هست و خواهد بود، خاطرنشان کرد: تربیت اسلامی جز آرمان‌های جدایی ناپذیر انقلاب اسلامی ایران است.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان صداقت، عدالت اجتماعی و نیک رفتاری را از دیگر آرمان‌های انقلاب دانست و با تاکید بر لزوم جبران کاستی‌های فرهنگی در گام دوم انقلاب، ادامه داد: چالش‌های فرهنگی با تعلیم و تربیتی که در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش آمده است، برطرف خواهد شد.

وی، تعلیم و تربیت دینی را از اساسی‌ترین آرمان‌های انقلاب اسلامی دانست و با اشاره به اینکه الگوی انقلاب اسلامی ایران، سیره علوی است، تصریح کرد: نگاه حاکمان به مردم و حکومت باید به‌مانند نگاه و سیره علوی باشد کما اینکه آن حضرت می فرماید: این کفش کهنه ای را که من می دوزم در نظر من از امارت و فرمانروایی بر شما محبوب تر است مگر حقی را تثبیت و یا باطلی را از بین ببرم.

حجت‌الاسلام شاهرخی با تاکید بر لزوم اجرایی کردن سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها، ادامه داد: هر اعتباری که در جهت گسترش تربیت اسلامی تخصیص پیدا کند سرمایه‌ گذاری برای آینده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان به الگوگیری کشورها از طرح شهید سلیمانی در مقابله با ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: تعلیم و تربیت اسلامی باعث اجرای طرح بزرگ و ابتکاری شهید سلیمانی می‌شود که امروزه زبانزد کشورهای جهان شده است.

99/12/6