فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با نماینده ولی فقیه در استان لرستان دیدار کرد.

 فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با نماینده ولی فقیه در استان لرستان دیدار کرد.
اردیبهشت 22, 1400
296 بازدید

سردار اشتری فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در سفر یک روزه خود به استان لرستان جهت تکریم و معارفه فرماندهی انتظامی استان لرستان با حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد دیدار و گفت و گو کرد. حجت‌الاسلام و‌المسلمین سید احمدرضا شاهرخی در […]

سردار اشتری فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در سفر یک روزه خود به استان لرستان جهت تکریم و معارفه فرماندهی انتظامی استان لرستان با حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد دیدار و گفت و گو کرد.

حجت‌الاسلام و‌المسلمین سید احمدرضا شاهرخی در دیدار با سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه استان لرستان هم در تثبیت و برپایی نظام انقلاب اسلامی و همچنین در تدام آن با تقدیم ۶ هزار و ۳۰۰ شهید و دهها جانباز و آزاده موفق عمل کرده است اظهار داشت: استان لرستان از ابتدای انقلاب تاکنون علاوه بر حفظ آرامش خود در حفظ آرامش مناطق دیگر کشور نقش موثری داشته است که در این راستا نیروهای انتظامی، نظامی و امنیتی بسیار نقش آفرین بوده‌اند.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی دارای وظایف متعدد، متنوع و گسترده‌ای است افزود: نیروی انتظامی از لب مرز تا داخل کشور، درون شهرها تا بیرون شهرها، از خیابان ها تا بیابان‌ها و اماکن و به عبارت دیگر نیروی انتظامی در همه عرصه‌های خدمت همچون ایجاد خدمت، امنیت، آرامش و محرومیت‌زدایی حضور فعال دارد.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: نیروی انتظامی در مقابله با کرونا در سراسر کشور به ویژه استان لرستان قابل تقدیر و ستایش است، در مصوبات ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا همواره وظایفی برای نیروی انتظامی فراهم می کند.

وی بیان کرد: در ایامی که همه به ظاهر به تعطیلی می‌روند وظایفی بر وظایف نیروی انتظامی افزوده می‌شود و نیروی انتظامی در سطح کشور و استان مجموعه انقلابی است که در راه اهداف انقلاب اسلامی مجاهدت می‌کند و به طور یقین این مجاهدتها مورد تایید خداوند متعال، امام عصر (عج) و مقام معظم رهبری است.

شاهرخی گفت: اقدامات نیروی انتظامی در استان قابل تقدیر است و کاملا اطلاع داریم با انتصاب سردار اشتری همواره توجه خاصی به استان لرستان دارند و بیش از گذشته امکاناتی به استان ارسال کردند ولی با توجه به وضعیت، موقعیت جغرافیایی (کوهستانی بودن) و قرار گرفتن در محل عبور بسیاری از استان‌های دیگر نیازمند امکانات بیشتری است.

وی امنیت را جز ارکان اصلی کلیه فعالیت‌ها دانست و تصریح کرد: به طور یقین امنیت و آرامش حاکم بر استان حاصل تلاش شبانه روزی و فداکاری نیروی انتظامی است و همین فداکاری ها و مجاهدت ها زمینه ارتقا فرهنگی، رشد و شکوفایی اقتصادی را برای استان فراهم می‌کند که در این جهت نقش نیروی انتظامی کم نظیر است.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطر نشان کرد: استان لرستان به دلیل همجواری با استان‌های مرزی محل گذر خودروهای گوناگون حمل کالاهای قاچاق، ورود سلاح های غیر مجاز به کشور است که این امر از جمله برنامه‌های در دستور دشمن است که با جنگ نرم سبب آسیب در کشور شود.

وی اظهار داشت: تلاش نیروی انتظامی با توجه به نیروها و تجهیزاتی که در اختیار دارند در مبارزه با قاچاق کالا بسیار قابل تحسین است و بارها شاهد کشف سلاح‌های غیر مجاز و کالاهای قاچاق هستیم.

شاهرخی افزود: استان لرستان بنا به دلایلی از نرخ بالای بیکاری، تورم،گرانی و عدم رونق مطلوب کسب و کار رنج می‌برد و این مشکلات سبب آسیب‌های اجتماعی می‌شود که کار نیروی انتظامی را سخت و انرژی زیادی از نیرو انتظامی می‌گیرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: آسیب‌های اجتماعی همچون خرید و فروش مواد مخدر، سلاح‌های جنگی، طلاق، نزاع‌های طایفه‌ای و درگیری‌های خیابانی و قومی، قتل و وجود معتادان متجاهر از جمله آسیب‌های اجتماعی است که به دلیل عدم رونق مطلوب کسب و کار، بیکاری و گرانی ایجاد می‌شود.

وی بیان کرد: نیروی انتظامی با داشتن اقتدار در اعمال قانون با قدرت، بدون بی رحمی همراه با قاطعیت در مقابل هنجارشکنانی که سبب سلب امنیت می‌شوند سبب می‌شوند مردم با احساس امنیت زندگی کنند.

شاهرخی گفت: اعتمادسازی از دیگر ویژگی‌های نیروی انتظامی است که سبب می‌شود مردم نیروی انتظامی را تکیه گاه خود و هنجارشکنان احساس می‌کنند از چنگال عدالت دور نیستند و مردم در تقابل با هنجارشکنان نیروی انتظامی را حامی خود می‌دانند.

وی تصریح کرد: یکی از اموری که سبب رنج بردن استان می‌شود ارتقا جایگاه نیروی انتظامی استان است برخی استان‌ها با جمعیت کمتر و قرار نگرفتن در موقعیت کوهستانی از جایگاه بالاتری نسبت بهنیروی انتظامی استان لرستانبرخوردارند. که اگر این ارتقاء جایگاه هم درباره نیروی انتظامی استان لرستان صورت بگیرد این نیروهارا دربر خورد واعمال قانون باهنجارشکنان از جمله برخورد با خرید و فروش مواد مخدر وسلاح موفق تر عمل خواهد کرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطر نشان کرد: خوشبختانه در استان جهت حل برخی آسیب‌های اجتماعی همچون بیکاری ومشکلات چند کارخانه مهم استان تلاش هایی صورت گرفته است و به طور یقین در اشتغال استان تحرکی ایجاد می‌شود.

1400/2/21