طرح دوشنبه‌های قرآنی در بستر فضای مجازی توسط دانشگاه فرهنگیان لرستان با حضور نماینده ولی فقیه در استان لرستان

طرح دوشنبه‌های قرآنی در بستر فضای مجازی توسط دانشگاه فرهنگیان لرستان  با حضور نماینده ولی فقیه در استان لرستان
اسفند 11, 1399
323 بازدید

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، ظهر امروز یازدهم اسفند ماه، طرح دوشنبه‌های قرآنی در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری با هدف توسعه فرهنگ قرآن و عترت و انس و الفت هرچه بیشتر دانشجویان و معلمان دانشگاه فرهنگیان با مفاهیم نورانی کلام وحی با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین […]

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، ظهر امروز یازدهم اسفند ماه، طرح دوشنبه‌های قرآنی در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری با هدف توسعه فرهنگ قرآن و عترت و انس و الفت هرچه بیشتر دانشجویان و معلمان دانشگاه فرهنگیان با مفاهیم نورانی کلام وحی با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و از سوی دانشگاه فرهنگیان لرستان در محل امام زاده عبدالله به صورت فضای مجازی برگزار گردید.

نماینده ولی فقیه در لرستان حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی در طرح دوشنبه های قرآنی که در بستر فضای مجازی برگزار شد اظهار داشت: طرح دوشنبه های قرآنی در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری با هدف توسعه فرهنگ قرآن، عترت ، انس و الفت هر چه بیشتر دانشجویان و معلمان با مفاهیم نورانی کلام وحی توسط دانشگاه فرهنگیان برگزار می شود اقدام بسیار ارزشمندی است.

وی افزود: قرآن حبل الله است، امت اسلامی باید با قرآن پیوند پیدا کند چون قرآن نور است و این نور به انسان روشنایی می دهد.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: همه ما دارای امکانات گوناگون، توانمندی های بسیاری، عقل، فکر،استعداد های فراوان هستیم ولی اگر نور و روشنایی نباشد نمی توانیم راه را تشخیص و از این امکانات استفاده کنیم در همین راستا قرآن نور است و مسیر رابرای انسان روشن می کند.

وی بیان کرد: در امت اسلامی مشکلات مادی، معنوی، روحی، روانی ،جسمی و عقب ماندگی ها و همچنین مشکلاتی از طرف دشمنان تحمیل شده است که راه برون رفت از این مشکلات قرآن به عنوان شفا بخشی سودمند است.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی با بیان اینکه قرآن از ما مسلمانان می خواهد در برابر دشمن نفوذ ناپذیر و مستحکم و نسبت به یکدیگر مهربان و متحد باشیم گفت : امروز مشکل اصلی مسلمانان نداشتن پیوند ولایتی با یکدیگر است که چنانچه براساس آموزه های قرآن در میان امت اسلامی پیوند و اخوت شکل بگیرد شاهد تفرقه و اشغال قبله اول مسلمانان و نگاه حقارت آمیز استکبار جهانی به مسلمانان نیستیم.

وی تصریح کرد: در جمهوری اسلامی با تمسک با قرآن توانستیم در مقابل نظام سلطه و حیله های شیطان بزرگ و کسانی که همراه شیطان بزرگ بودند ایستادگی کنیم و تاکنون مسیرهای سخت و دشواری را پشت سر گذاشته ایم و نتیجه ایستادگی ملت ایران امروز عزت و شرافتمندی نظام اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطر نشان کرد: با تمسک به قرآن است که سرکرده نظام سلطه می گوید هر کجا نظام اسلامی حضور داشت ما در آ نجا موفق نبوده ایم در همین راستا خواندن، قرائت، تفسیر، تدبر و برگزاری نشست های قرآنی مقدمه ای برای ترویج سبک زندگی قرآنی و اشاعه تعلیم و تربیت اسلامی در جامعه است .

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک انقلاب دینی و مذهبی است اظهار داشت: موفقیت انقلاب اسلامی در گرو گسترش تعلیم و تربیت اسلامی درسطوح مختلف جامعه است که یکی از ارکان اصلی گسترش تعلیم و تربیت اسلامی دانشگاه فرهنگیان است .

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی افزود:در گام دوم انقلاب اسلامی باید کاستی های گام اول را با همفکری، استفاده از خرد جمعی و مشورت با افراد دانایان و خبرگانی که دانش لازم را در این جهت دارند جبران شوند که در همین راستا باید سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش و سند اسلامی شدن دانشگاهها در کشور و به تبع آن استان لرستان اجرا شوند.

99/12/11