سردار وحیدی وزیر کشور در جریان سفر به لرستان به جهت آئین تودیع و معارفه استاندار استان لرستان با حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی‌فقیه در لرستان دیدار و گفتگو کرد.

سردار وحیدی وزیر کشور در جریان سفر به لرستان به جهت آئین تودیع و معارفه استاندار استان لرستان با حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی‌فقیه در لرستان دیدار و گفتگو کرد.
مهر 14, 1400
130 بازدید

حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی صبح امروز در دیدار با سردار وحیدی وزیر کشور اظهار داشت: مردم استان لرستان با تقدیم ۶۳۰۰ شهید و صدها جانباز و آزاده وفاداری خود را به این انقلاب و نظام نشان دادند. وی با بیان اینکه استان لرستان ظرفیت‌های بسیار زیادی از قبیل آب و زمین حاصلخیز، محصولات […]

حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی صبح امروز در دیدار با سردار وحیدی وزیر کشور اظهار داشت: مردم استان لرستان با تقدیم ۶۳۰۰ شهید و صدها جانباز و آزاده وفاداری خود را به این انقلاب و نظام نشان دادند.

وی با بیان اینکه استان لرستان ظرفیت‌های بسیار زیادی از قبیل آب و زمین حاصلخیز، محصولات باغی، کشاروزی، صنعتی و غیره دارد افزود: از سویی این استان آمار بالای جوانان تحصیل کرده دارد که با توجه به اینکه قطار سازندگی نظام در کل کشور همیشه در حال حرکت بوده ولی این استان همچنان از توسعه نیافتگی و مشکلات رنج می‌برد.

نماینده ولی فقیه در لرستان در بخش دیگری از سخنان خود به وجود آسیب‌های اجتماعی مختلف در استان اشاره و عنوان کرد: ازدیاد آسیب‌های اجتماعی از قبیل اعتیاد، قاچاق مواد مخدر، سلاح، طلاق، سرقت، نزاع را در استان شاهدیم و نرخ بیکاری به ویژه در بین جوانان بسیار زیاد است.

وی بیان کرد: متاسفانه صنایعی در استان لرستان وجود دارد که به مرحله افتتاح نرسیده، رها شده‌اند همچنین عدم وجود صنایع تبدیلی برای محصولات کشاورزی، عدم تخصیص آب به میزان کافی برای استان (زمین‌های آبی لرستان تنها ۲۳ درصد است) عدم وجود شبکه‌های آبیاری برای بیش از۲۰ دشت وسیع استان از مهمترین مشکلات لرستان است که باید مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی به لزوم تخصیص ردیف بودجه سالانه به میزان کافی برای لرستان تاکید کرد و گفت: بودجه باید کافی باشد تا بتوان این رنج عدم توسعه را در استان از بین برد.

وی تصریح کرد: بهره‌گیری استان از بودجه ملی رسیدگی به حل مشکلات صنایع، اختصاص بودجه از طریق وزارتخانه به صنایع تبدیلی، جبران خسارت هفت هزار میلیارد تومان سیل و تعیین تکلیف سدهای نیمه کاره با ارائه برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت می تواند شرایط استان لرستان را تغییر دهد.

وی اظهارداشت: تمامی مشکلات مذکور نشان می‌دهد که تحول به تنهایی ما را به تقطه مطلوب نمی‌رساند زیرا تحول باید همراه با جهش باشد و باید گفت لرستان با وضعیت فعلی نیازمند توجه ویژه است تا بتواند به نقطه مطلوبی برسد.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی اظهارداشت: مردم استان لرستان از وزارت کشور بعد از جنگ تحمیلی گلایه دارند زیرا وزارت کشور به عنوان مادر همه وزارتخانه‌ها نیاز است که استاندار را تقویت و یاری کند آن هم در استانی مانند لرستان که با تقویت استان و استاندار می‌توان گام‌های بلندی برداشت بنابراین ضرورت دارد همکاری‌های لازم با استاندار جدید انجام گیرد که این نگاه ملی و کلان را می‌طلبد.

وی عبور از وضعیت نامطلوب لرستان را نیازمند همراهی داخل و خارج استان داست و اظهارداشت: رویش‌های خوبی توسط جوانان انقلابی در استان انجام گرفته و روحانیت بصیر، آگاه و انقلابی همه در جهت هدایت، نظارت، همراهی و پیگیری درخواست‌های مردم از مدیران و دولت جدید که کار خود را به خوبی آغاز کرده و نشانه موفقیت در کار این دولت پیداست انجام می‌دهند.

نماینده ولی فقیه در لرستان افزود: استان ویژه به عنوان یک رسم و یک واقعیت بوده است و باید گفت راه برون رفت استان لرستان از وضعیت فعلی است که با آن روبرو هستیم زیرا موقعیت لرستان و امنیت آن بسیار مهم است.

وی عنوان کرد: با مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان می‌شد جلوی خسارت ۱۲ هزار میلیارد تومانی سیلاب را گرفت اما با استان همراهی نکردند و این خسارت وارده چندین سال باید بگذرد که به قبل از دوران سیل بازگردیم.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی بیان کرد: لازم است با یک برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت به استان لرستان توجه ویژه شود تا خسارت دیگری واقع نشود چون اگر رخ دهد زیان بیشتری در پی دارد.

وی گفت: در بحث آسیب‌های اجتماعی، اشتغال، تولید و بیکاری رسیدگی و توجه نشود ممکن است آسیب های بیشتری رخ دهد و این در حالی است که استانی که هم امنیت خود و استان‌های دیگر را حفظ کرده و فرزندان شجاع و دلیر لرستان هر جایی که نیاز بوده حضور یافته‌اند.

1400/7/12