دیدار نماینده ولی فقیه در استان لرستان با وزیر کشور

دیدار نماینده ولی فقیه در استان لرستان با وزیر کشور
شهریور 25, 1399
232 بازدید

دیدار نماینده ولی فقیه در استان لرستان با وزیر کشور ✅ به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، صبح امروز، حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در سفر خود به تهران با رحمانی فضلی وزیر کشور دیدار و گفتگو کرد. […]

دیدار نماینده ولی فقیه در استان لرستان با وزیر کشور

✅ به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، صبح امروز، حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در سفر خود به تهران با رحمانی فضلی وزیر کشور دیدار و گفتگو کرد.

?در این دیدار که در ساختمان وزارت کشور برگزار شد، نماینده ولی فقیه در لرستان با ارائه گزارش مکتوبی از وضعیت فرهنگی،اجتماعی و اقتصادی استان لرستان خواستار توجه مسئولان کشوری به استان لرستان شد.

?حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی با بیان اینکه استان لرستان دارای نیروهای جوان ، مومن، تحصیلکرده، توانا و دانا است اظهار داشت :پیشینه فرهنگی و علمی استان لرستان نشان دهنده این است که این استان همواره خاستگاه علما و اندیشمندان در همه فنون است.

?وی افزود: آب فراوان ، زمین های حاصلخیز، معادن نفت ،سنگ های معدنی، شیلات و دامپروری از دیگر ظرفیت های استان لرستان است که در مجموع این استان در صنعت کشاورزی و گردشگری آماده رشد و تحول است.

?نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: متاسفانه بسیاری از کارخانه های بزرگ و ده ها کارگاه متوسط و کوچک در استان لرستان تعطیل شده است که در صورت همراهی هیات دولت و تعیین تکلیف قضایی این کارخانه ها و کارگاه ها می توان گام بزرگی در تولید و اشتغال استان برداشت.

?وی بیان کرد: عدم وجود صنایع فرآوری و تبدیلی، دیمی بودن زمین های ، عدم وجود تخصیص آب کافی ،کمبود دامپروری صنعتی و همچنین تعطیلی کارخانه ها در استان لرستان سبب نرخ بالای بیکاری ،عدم رونق مطلوب کسب و کار،تورم و افزایش اجاره بها در استان لرستان شده است که مجموع موارد گفته شده سبب افزایش آسیب های اجتماعی ، طلاق ،اعتیاد،سرقت، درگیری های قبیله ای شده است.

?حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی با بیان اینکه متاسفانه در استان لرستان زیر ساخت ها و تاسیسات شهری متناسب با افزایش جمعیت شهری افزایش پیدا نکرده است گفت: از مسئولان کشوری درخواست می کنیم به حل مشکلاتی استان لرستان که با تقدیم شش هزار و سیصد شهید استان و همچنین جانبازان و آزادگان همواره درمقابله با ضد انقلاب پیشرو هستند توجه ویژه کنند.

?نماینده ولی فقیه در استان لرستان با اشاره به بازدید خود از ساختمان های در دست ساخت سیل زدگان پلدختر و معمولان خواستار مساعدت مالی در جهت تکمیل این ساختمان‌ها و تسریع در احداث راه در دست ساخت خرم آباد پلدختر شد.

?در ادامه این دیدار رحمانی فضلی اظهار داشت: مردم استان لرستان مردمی با ایمان، غیرتمند و دلاور هستند که در برنامه ریزی و اختصاص بودجه نیازمند توجه بیشتری هستند.

?وی افزود: خوشبختانه نماینده ولی فقیه در لرستان از هیچ کوششی در جهت رفع مشکلات استان لرستان دریغ نمی کنند .

?در پایان این دیدار رحمان فضلی طی نامه ای به دین پرست معاون اقتصادی و هم چنین رستم وندی معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر کشور و جمالی معاون عمرانی دستور دادند در اسرع وقت به استان لرستان سفر کنند و از نزدیک مشکلات مطرح شده توسط نماینده ولی فقیه در استان لرستان بررسی و با تشکیل جلسه با دستگاههای مربوطه پیشنهادات را جمع آوری و به وزیر کشور ارائه نمایند.