دیدار معاون اداری و مالی کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور با نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان

دیدار معاون اداری و مالی کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور با نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان
مهر 22, 1400
160 بازدید

 جناب آقای دکتر باجلان معاون اداری و مالی کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور با حضور در دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان دیدار و گفتگو کردند. حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی امروز در دیدار با معاون اداری و مالی […]

 جناب آقای دکتر باجلان معاون اداری و مالی کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور با حضور در دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان دیدار و گفتگو کردند.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی امروز در دیدار با معاون اداری و مالی کمیته امداد کشور که در دفتر نماینده ولی فقیه در لرستان انجام گرفت با بیان اینکه کمیته امداد از جمله تشکیلات ماندگاری است که توسط امام راحل تاسیس شد اظهارداشت: هرچه ما جلوتر می‌رویم بیشتر شاهد تاثیرگذاری کمیته امداد و نهادهای زیرمجموعه دفتر مقام معظم رهبری در ایجاد استحکام در میان لایه‌های مختلف جامعه می‌‌شویم.

وی افزود: نقش کمیته امداد در استان لرستان در حوادثی همچون سیل و کرونا بسیار پررنگتر است و خدمات گسترده‌ای که به مردم نیازمند استان و مددجویان تحت پوشش خود ارائه می‌دهد بسیار ستودنی است.

نماینده ولی فقیه در لرستان ضمن قدردانی از خدمات کمیته امداد در استان لرستان عنوان کرد: عمق محرومیت‌ها در استان لرستان متفاوت با مناطق دیگر کشور است، استان لرستان سالیان درازی است که در بیکاری، تورم و عدم رونق مطلوب کسب و کار رنج می‌برد و در بحث تعداد کارخانه‌های تعطیل شده جزء استان های اول کشور است، این موارد رمق را از خانواده‌ها و شادی و نشاط را از جوانان استان گرفته است.

وی بیان کرد: استان لرستان علی‌رغم مشکلات عدیده‌ای که دارد ولی با تقدیم شش هزار و سیصد شهید پیوند و وفاداری خود را به نظام، امام راحل و مقام معظم رهبری ثابت کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی با انتقاد از رها شدن سدهای نیمه‌تمام لرستان گفت: در استان لرستان بیش از ۲۰ دشت وسیع داریم که چنانچه از طریق شبکه‌های آبیاری سدها آبی شوند، مشکل بیکاری استان رفع می‌شود.

وی تصریح کرد: استان لرستان علی‌رغم داشتن بیشترین میزان بارش‌ها در کشور اما تابستان‌ از خشکسالی رنج می‌برد و مردم استان هیچ‌گاه اعتراض نکردند، زیرا خودشان را مدافع نظام می‌دانند برهمین اساس چنین مردمی شایسته توجه هستند ولی متاسفانه همواره مورد بی‌مهری و بی‌توجهی مسئولان قرارگرفته‌اند از طرفی دیگر، بعضی استان‌ها در بخش کشاورزی از صندوق توسعه ملی استفاده کردند ولی استان لرستان بهره‌ای نگرفت.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه مهمترین موضوع استان اشتغال است اظهارداشت: استان لرستان قطب بسیاری از میوه‌ها همچون انجیر، انار و حبوبات و… است ولی متاسفانه به دلیل عدم وجود صنایع تبدیلی محصولاتشان توسط دلالان خریداری می‌شود که می‌توان با راه‌اندازی صنایع تبدیلی برای بسیاری از مددجویان اشتغال ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه در استان لرستان با توجه به نجابت و شرافتی که دارند به هر اندازه خدمات ارائه شود کم است اظهارداشت: خدمات بسیاری از طرف کمیته امداد به مردم استان ارائه می‌شود ولی عمق کار وسیع است و مردم در شرایط سختی به سرمی‌برند در همین راستا انتظار داریم کمک‌های مومنانه و اهدا جهیزیه به نیازمندان و مددجویان استان توجه بیشتری شود.

1400/7/21