دیدار مسئول بسیج سازندگی سپاه استان لرستان به مناسبت هفته بسیج سازندگی با نماینده ولی فقیه در استان لرستان

دیدار مسئول بسیج سازندگی سپاه استان لرستان به مناسبت هفته بسیج سازندگی با نماینده ولی فقیه در استان لرستان
اردیبهشت 20, 1400
224 بازدید

 صبح روز نوزدهم اردیبهشت ماه، مسئول بسیج سازندگی سپاه استان لرستان با حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان دیدار و گفتگو کرد. حجت‌الاسلام و المسلمین سید‌احمدرضا شاهرخی، نماینده ولی فقیه در استان لرستان، در دیدار با مسئولان بسیج سازندگی لرستان که به مناسبت هفته بسیج سازندگی برگزار شد، […]

 صبح روز نوزدهم اردیبهشت ماه، مسئول بسیج سازندگی سپاه استان لرستان با حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان دیدار و گفتگو کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید‌احمدرضا شاهرخی، نماینده ولی فقیه در استان لرستان، در دیدار با مسئولان بسیج سازندگی لرستان که به مناسبت هفته بسیج سازندگی برگزار شد، اظهار کرد: بسیج سازندگی به فرمان مقام معظم رهبری در سال ۷۹ تاسیس شد که این نهاد به دنبال سود نیست بلکه از مقدورات خود در مسیر محرومیت زدایی و توانایی های مادی و معنوی خود هزینه می کند و در این راستا بخشی از نیکوکاران هم همکاری دارند و از این طریق محرومیت زدایی می کنند.

وی افزود: بسیج سازندگی در این سالها خدمات برجسته ای ارائه داده که جوانانی با شوق و اشتیاق و با اخلاص برای خدمت رسانی به محرومان مشارکت می کنند که در این ۲۰ سال برای محرومیت زدایی، خدمات عمرانی، تولید و اشتغال تلاش های فراوانی دارند.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: مدیریت بسیج سازندگی مدیریتی جهادی و انقلابی است و باید به همین شکل باقی بماند زیرا در هر جایی مدیریت جهادی و انقلابی مبتی بر کار کارشناسی شده، مطالعه شده، کار انبوه، کار متراکم و مضاعف باشد موفقیت حاصل شده است و هر جا نوع مدیریت‌ها سست و انفعالی بود، یا کار به سرانجام نرسید یا تعطیل شد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان با یادآوری اینکه بسیج سازندگی لرستان باید چتر خود را روی تمام گروه‌های جهادی بگستراند و تمام گروه‌های جهادی را به کار بگیرد، تصریح کرد: برای بسیج سازندگی کارآمدی نظام اسلامی ایران مهم است و در مقطعی که دشمن به دنبال این است که نظام را ناکارآمد نشان دهد اما باید نشان دهیم که جمهوری اسلامی کارآمد است و این کارآمدی با توجه به مسائل تعلیمی، عمرانی، اقتصادی، اشتغالزایی و مشاغل پایدار نشان داده می شود.

وی با اشاره به اینکه در شرایط کنونی کشور و شیوع ویروس کرونا نشان دادیم وقتی همه با باشیم، موفق خواهیم بود، اضافه کرد: امروز می‌بینیم کرونا کشورهای به ظاهر پیشرفته را به زانو درآورده، اما با همدلی مردم این ویروس مهار خواهد شد، کما اینکه امروز کرونا، آمریکا، انگلیس و هند را به زانو درآورده است، اما در کشور ما همه جوانان مومن، انقلابی، پای کار، معنویت گرا، اخلاق مدار و عدالت خواه پای کار آمدند و با کمک همه‌جانبه و اجرای طرح مواسات، همدلی و احسان ، اثرات کرونا را کمتر کردند.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: رهبری با تیزبینی و بصیرت عمق درون جامعه را شناسایی می کند و می داند چه جوانانی با چه روحیه ای حضور دارند که باید تلاش کرد روحیه مجاهدت همچنان در جامعه ترویج باشد.

حجت الاسلام شاهرخی با تاکید بر ایجاد اشتغال جوانان گفت: اعتباری که در بودجه برای بسیج سازندگی معین شده باید تلاش کرد تا تخصیص یابد و برای ایجاد اشتغال نیز برنامه ریزی شود تا شادی را به درون خانواده ها برده و ما هر چه بتوانیم اشتغال‌زایی پایدار و ایجاد صنایع تبدیلی کنیم و جوانان مشغول به کار باشند آسیب‌های اجتماعی کم تر می شود.

وی با اشاره به نامگذاری شعار سال افزود: در سالی که به عنوان تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها نامگذاری شده باید معیارها متفاوت با سال قبل باشد و باید در این مدت تلاش کرد تا واحدهای تولیدی راکد، فعال شوند و هر ماه یا فصلی گزارش شود که برای کارگاه های تعطیلی و فعالیت مجدد آنها چه اقداماتی صورت گرفته است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان با تأکید بر اینکه دستگاه‌های اجرایی باید به کمک بسیج سازندگی بیایند و مسیر را برای فعالیت آن باز کنند، گفت: محرومیت‌زدایی در روستاها و حاشیه شهرها که وضع بهتری نسبت به روستاها ندارند را در اولویت قرار دهند، زیرا چهره حاشیه شهرها برازنده نظام اسلامی ایران نیست.

1400/2/19