دیدار مدیر مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران استان لرستان به همراه معاونین با نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد

دیدار مدیر مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران استان لرستان به همراه معاونین با نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد
خرداد 22, 1400
454 بازدید

 حجت الاسلام و المسلمین مهدوی خواه مدیر حوزه علمیه خواهران استان لرستان به همراه معاونین خود با حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد دیدار و گفتگو کرد. نماینده ولی فقیه در لرستان حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی در دیدار […]

 حجت الاسلام و المسلمین مهدوی خواه مدیر حوزه علمیه خواهران استان لرستان به همراه معاونین خود با حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد دیدار و گفتگو کرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی در دیدار با مدیر و معاونین مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران استان لرستان با بیان اینکه استان لرستان از دیرباز تاکنون خاستگاه علما، اندیشمندان، فرهیختگان و روحانیت معظم بوده اظهار داشت:روحانیت معظم استان لرستان با کار تبلیغ توانستند پرچم دین و دیانت را برافراشته نگه دارند.

وی افزود: روحانیت استان لرستان پیش از انقلاب از سال ۴۱ تا وقایع ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ پیشرو بودند در همین راستا مجاهدت های روحانیت استان در سال های آینده این تاریخ به نسل های آینده معرفی شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه به برکت انقلاب اسلامی حوزه های علمیه خواهران از جهت کمی و کیفی گسترش خوبی پیدا کرده است عنوان کرد: حوزه های علمیه خواهران توانستند از جهت تعلیم و تربیت خواهران دین شناس و توانمند در امر تبلیغ و آشنا به معارف اهل بیت عصمت و طهارت بسیار موفق عمل کردند.

وی بیان کرد: در گام دوم انقلاب اسلامی چون بر اخلاق و معنویت تاکید شده باید در حوزه های علمیه و مدارس علمیه خواهران بر بحث معنویت و اخلاق بیشتر تاکید شود در همین راستا باید جهت گسترس تعلیم و اخلاق معنویت در سطوح مختلف جامعه برنامه ریزی کرد.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت: در یک حوزه علمیه به عنوان مرکز آموزشی ،پژوهشی و علمی کاستی ها قابل قبول نیست و باید به گونه ای برنامه ریزی شود که تربیت شدگان این حوزه های علمیه اخلاق و معنویت در وجودشان تراوش کند.

وی تصریح کرد: یکی از وظایف حوزه های علمیه کادرسازی و چرخشی بودن مسئولیت ها است و کنار رفتن افراد به معنای عدم توانایی افراد نیست.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطر نشان کرد: خواهران تربیت شده در حوزه علمیه باید به گونه ای تربیت شوند که با آمادگی اخلاقی، علمی و پژوهشی در جامعه پاسخگوی نیاز مراجعین و الگوی موفقی باشد.

وی با بیان اینکه کمیت در حوزه های علمیه امری پسندیده است اظهار داشت: پسندیده تر از کمیت برخورداری خواهران فارغ التحصیل حوزه علمیه از اخلاق و معنویت لازم است.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی افزود: تاکید بنده در حوزه های علمیه خواهران وبرادران کیفی سازی و همچنین انقلابی بودن و انقلابی ماندن به عنوان اصول مهم در حوزه های علمیه است، باید دشمن شناس باشیم و در عرصه های مختلف انقلاب اسلامی همچون انتخابات فداکارانه و مجاهدانه حضور پیدا کرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اهمیت انتخابات پیش رو عنوان کرد: انتخابات در نظام اسلامی به عنوان یکی از مولفه ها و امور محوری است زیرا اگر مردم از صندوق های رای فاصله بگیرند به طور یقین بین نظام و مردم فاصله ایجاد می شود بر همین اساس دشمن از فرصت استفاده کرده و این فاصله را پر می کند.

وی بیان کرد: انتخابات نه تقابلی با شرع دارد و نه یک امر فرمایشی است در همین راستا حوزه های علمیه و افرادی که توانایی تبیین دارند باید جهت حضور حداکثری مردم با برگزاری جلسات پرسش و پاسخ و تجمعات فعالیت کنند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت: از طریق برنامه های فرهنگی و دینی حوزه های علمیه به دنبال یک جریان سازی سالم ،فرهنگی ،دینی و تاثیر گذاری هستیم تا به هدف برسیم.

1400/3/19