دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان با نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان

دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان با نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان
مرداد 5, 1400
166 بازدید

صبح روز چهارم مرداد ماه، سرکار خانم طهماسبی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان لرستان با حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان دیدار و گفتگو کرد. نماینده ولی فقیه در استان لرستان حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی در دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان با بیان اینکه وقتی انسان […]

صبح روز چهارم مرداد ماه، سرکار خانم طهماسبی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان لرستان با حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان دیدار و گفتگو کرد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی در دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان با بیان اینکه وقتی انسان مسیر حرکت و عمرش در گسترش کتابخوانی باشد و همچنین زمینه‌ای برای کتابخوانی و آموختن اختصاص بدهد توفیق الهی است اظهارداشت:کتاب،کتاب خوانی و میزان مطالعه با توسعه و رشد فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی و همچنین دوری از آسیب‌های اجتماعی رابطه مستقیم دارد.

وی افزود:کتاب بهترین دوست برای همه انسان‌ها به ویژه جوانان و نوجوانان است که بتواند مسیر پیش رو را برای آنها روشن کند. خداوند ظرفیتی در وجود انسان قرار داده که در یادگیری و آموختن محدودیتی ندارد در همین راستا بهترین کار برای افزایش دانش‌های لازم برای جوانان و نوجوانان نهادینه کردن فرهنگ مطالعه است.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اهمیت داشتن دانش لازم در میان کتابداران بیان کرد: به روز کردن کتاب‌ها و استفاده از تکنولوژی‌هایی که امروز مورد استفاده قرار می‌گیرد بسیار اهمیت دارد.

وی با بیان اینکه آمار کتابخانه‌ها در استان رضایت بخش نیست گفت: علاوه بر اینکه آمار کتابخانه‌ها در استان رضایت بخش نیست وضعیت کتابخانه‌های موجود نیز از لحاظ تجهیزات، محتوا و امکانات نیز رضایت بخش نیست برهمین اساس رفع این مشکلات نیازمند یک تلاش مضاعف در درون و بیرون از استان جهت جذب بودجه مورد نیاز است.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی تصریح کرد: استفاده از موقعیت‌ها و زمان‌های مناسب برای جذب اعتبارات و تلاش برای کسب وجذب بودجه لازم در درون و بیرون از استان امری لازم و ضروری است و در این راستا باید از ظرفیت نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان استفاده شود.

وی خاطرنشان کرد: جهت رساندن کتابخانه‌های استان به تراز استاندارد و قابل قبول علاوه بر پیگیری‌های لازم جهت جذب بودجه می‌توان از ظرفیت خیران نیز بهره گرفت وازخیران ونیکوکاران که همیشه درکارهای خیر پیشقدم هستند در احداث و تکمیل و تجهیز کتابخانه ها اقدام نمایند که خشنودی خداوندرادر پی دارد.

1400/5/4