دیدار مدیرکل و کارکنان بیمه سلامت استان لرستان با نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان

دیدار مدیرکل و کارکنان بیمه سلامت استان لرستان با نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان
آبان 7, 1399
415 بازدید

  ✅ به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، امروز دوشنبه پنجم آبان ماه، خانم فتحی بیرانوند مدیرکل بیمه سلامت لرستان و کارکنان این اداره کل، با حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد دیدار و گفتگو کردند. ? لازم به ذکر […]

 

✅ به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، امروز دوشنبه پنجم آبان ماه، خانم فتحی بیرانوند مدیرکل بیمه سلامت لرستان و کارکنان این اداره کل، با حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد دیدار و گفتگو کردند.

? لازم به ذکر است در این دیدار که در دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر خرم آباد برگزار شد ، مدیر کل بیمه سلامت استان گزارشی از فعالیتها و عملکرد اداره کل بیمه استان لرستان ارائه نمود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی ظهر امروز طی دیدار با مدیرکل ومعاونان سازمان بیمه سلامت ضمن تبریک هفته بیمه سلامت اظهار داشت: امید بخشیدن و سلامت جسم و روح از آموزه های دین اسلام است در همین راستا بیمه سلامت می تواند امید به زندگی را دل مردم تقویت وتا حدودی فشارهای روحی و روانی که بر دوش بیماران بوده را بردارد.

?وی با بیان اینکه عدالت در اسلام مورد تاکید است افزود: عدالتی که در اسلام مورد تاکید است می تواند در بیمه سلامت رعایت شود چرا که فلسفه وجودی بیمه سلامت در راستای برقرای عدالت در کیفیت و کمیت پوشش بیمه ای است.

?نماینده ولی فقیه در لرستان ارزیابی وسع مالی جهت پوشش بیمه را نوعی برقراری عدالت در پوشش بیمه ای دانست و عنوان کرد: پرداخت حق بیمه سلامت افراد براساس ارزیابی وسع مالی در واقع به معنای برقراری عدالت در سلامت است چرا که بر اساس این ارزیابی در تعداد افراد تحت پوشش بیمه سلامت عدالت رعایت می شود.

?وی بیان کرد:خدمات نظام اسلامی در طول تاریخ شگفت انگیز بوده البته گاهی سوء تدبیرهایی ایجاد می شود که سبب می شود خدمات نظام از جمله بیمه سلامت کمرنگ شوند و افرادی که از پیشینه خدمات نظام اطلاعات کافی ندارند در قضاوت ها دچار اشکال شوند .

?حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی بر توجه به بیماران خاص توسط بیمه سلامت تاکید کرد و گفت :با توجه به شرایط کرونایی لازم است به بیماران خاص که در دهک های پایین جامعه هستند ضرورت دارد ،در مقاطعی از زمان کم کردن تعهد بیمه نسبت به اقلام دارویی کار پسندیده ای نبود بلکه باید در سطح کلان به گونه ای عمل شود که تعهدات بیمه ای در رابطه با اقلام دارویی مورد نیاز بیماران افزایش پیدا کند.

?وی با بیان اینکه در بیمه سلامت جنبه های سلامت در کلیه اموراداری سازمان باید مورد توجه قراربگیرد تصریح کرد: متاسفانه برخی از مردم استان از تعبیض هایی که در جذب نیرو،ارائه خدمات توسط ادارات گلایه دارند ،اگر واقعا قرار است در ادارات نیرویی جذب شود باید این جذب نیرو اطلاع رسانی شود و کلیه واجدین شرایط در مقایسه شایسته سالاری شرکت کنند .

?نماینده ولی فقیه در لرستان خاطر نشان کرد : در جذب نیرو و ارتقاء مشاغل درون ادارات باید نسبت افراد با نظام جمهوری اسلامی و پایبندی آنها به التزام دینی در کردار،گفتار مورد نظر باشد نه نسبت داشتن با افراد خاص چرا که جذب نیرو بر اساس نسبت های فامیلی مردم را آزار می دهد .

?وی اظهار داشت:امیدواریم سازمان بیمه سلامت با تقویت نسخه نویسی الکترونیک،هم افزایی با سایر دستگاه ها هزینه های درمانی و پزشکی را مدیریت و برارائه خدمات به مردم افزوده و همچنین رعایت اعتدال و شئونات اسلامی در مجموعه بیمه سلامت در امید مردم به زندگی بسیار مهم است .

?حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی افزود:در کشور مشکل و گره ای نیست که باز نشود بلکه می توانیم با تدبیر،علم و درایت ،آموزش،پژوهش کار مضاعف و متراکم مشکلات را حل کنیم .

?وی با بیان اینکه ارزیابی وسع جهت پوشش بیمه ای افراد کار پسندیده ای است عنوان کرد: امیدواریم ارزیابی وسع نه تنها در ارائه خدمات بیمه سلامت بلکه در هدفمندی یارانه ها و سایر امور رعایت شود.

? نماینده ولی فقیه در لرستان بیان کرد:با توجه به اعمال محدودیت ها و تقلیل کارمندان به واسطه ویروس کرونا فعالیت ادارات با 50 درصد نیرو نباید به گونه باشد که کار مراجعه کنندگان روی زمین بماند متوقف شود و یا خللی در خدمات ایجاد شود.

99/8/5