دیدار مدیرکل و معاونین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان لرستان با نماینده ولی فقیه در استان لرستان

دیدار مدیرکل و معاونین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان لرستان با نماینده ولی فقیه در استان لرستان
اردیبهشت 1, 1400
299 بازدید

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان عصر امروز ۳۰ فروردین‌ ماه، به مناسبت گرامیداشت سالروز تأسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و دهه حساب ۱۰۰ حضرت امام خمینی (ره) جناب آقای مهندس رضایی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان لرستان به همراه معاونین این مجموعه با حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمد […]

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان عصر امروز ۳۰ فروردین‌ ماه، به مناسبت گرامیداشت سالروز تأسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و دهه حساب ۱۰۰ حضرت امام خمینی (ره) جناب آقای مهندس رضایی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان لرستان به همراه معاونین این مجموعه با حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد دیدار و گفتگو کرد‌.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی طی دیدار با مدیر کل و معاونان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در لرستان با بیان اینکه با برپایی نظام جمهوری اسلامی یک رزق معنوی گسترده شد اظهار داشت: یکی از رزق های معنوی نظام جمهوری اسلامی در ۲۱ فروردین سال ۵۸ تشکیل حساب ۱۰۰ امام توسط امام خمینی (ره) در یکی از شعبه های بانک ملی با هدف ساخت مسکن روستائیان و محرومان بود.

وی افزود: محرومیت زدایی و ترویج اخلاق و معنویت در جامعه با دعوت از خیران و نیکوکاران از دیگر اهداف امام راحل از از تشکیل حساب ۱۰۰ بوده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: پس از تصویب اساس نامه بنیاد مسکن در سال ۶۶ به تدریج شعبه های بنیاد مسکن در استان های کشور با هدف حفظ شان روستائیان ،خدمت رسانی و همچنین عدم مهاجرت روستائیان به شهرها تشکیل شد که بنیاد مسکن تاکنون توانسته به اهداف مورد نظر امام راحل تا حدودی دست پیدا کنند.

وی بیان کرد:بنیاد مسکن با نگاه جهادی در حوادث طبیعی همواره پای کار است و در سیل سال ۹۸ استان لرستان بنیاد مسکن به خوبی پای کار آمدند و زمینه ای را فراهم کردند برای این که واحد های مسکونی آسیب دیده بلافاصله بازسازی شوند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت: انتظار داریم بنیاد مسکن خدمات رسانی به روستائیان به عنوان تولیدگران قانع به ویژه در روستاهای محروم استان که از ظرفیت دامپروری خوبی برخوردار هستند بیش از گذشته افزایش پیدا کند.

وی تصریح کرد:انتظار داریم با توجه به شعار سال مبنی بر حمایت از تولید بنیاد مسکن جهت اقدامات عمرانی از مصالح تولید استان استفاده کند که این امر سبب به کار افتادن چرخه اقتصاد و ایجاد اشتغال در استان می شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه وجود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار خانه خالی در کشور هدر دادن سرمایه است خاطر نشان کرد: امام راحل همواره بر ساخت مسکن محرومان تاکید داشتند ولی حقیقت این است که ما از هدف امام راحل برای ساخت مسکن فاصله گرفته ایم و ساخت مسکن وسیله ای برای دلالی و سودجویی شده است در همین راستا امیدواریم در ساخت مسکن روستایی دچار چنین مشکلی نشویم.

وی اظهار داشت: انتظار داریم در بنیاد مسکن به عنوان یک نهاد انقلابی شایسته سالاری و عدم تبعیض در میان کارکنان به خوبی رعایت شود و نامه امام علی (ع)به مالک اشتر را سر لوحه خود قرار بدهند.

1400/1/30